به گزارش خبرگزاری مهر، سید علیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنر شهرداری تهران برنامه‌های این سازمان در استقبال از بهار را تشریح کرد و گفت: این برنامه‌ها با عنوان «فصل دل‌تکانی» در اسفندماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

وی از برگزاری برنامه «مهرآیین» خبر داد و افزود: سازمان فرهنگی هنری این برنامه را در مناسبت‌های گوناگون مذهبی و ملی با تجلیل از خانواده معزز شهدا برگزار می‌کند. این برنامه در آستانه سال نو نیز برگزار می‌شود و در آن گروه‌های جهادی با هماهنگی قبلی در خانه‌های شهدا حاضر می‌شوند و خانواده‌های شهدا را در خانه‌تکانی شب عید یاری می‌کنند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری تصریح کرد: اتوبوس «کتابگرد هدهد» در مناطق محروم و حاشیه‌ای شهر تهران مستقر می‌شود و ضمن ارائه خدمات کتابخانه‌ای، توزیع محصولات فرهنگی و اجرای برنامه‌های شاد و متنوع برای کودکان، آرزوهای آنها را در قالب نقاشی دریافت می‌کند. این نقاشی بر روی درخت آرزوها در یکی از مراکز خرید تهران نصب می‌شود و شهروندانی که در تدارک خرید شب عید هستند، می‌توانند آرزوهای کودکان را برآورده کنند.

فاطمیان‌پور با اشاره به اجرای برنامه میدانی «فصل دل‌تکانی» اضافه کرد: این برنامه به راه اندازی کاروان شادی و نوروزخوانی در خیابان‌های فرعی شهر اختصاص داشته و برگزاری آئین‌های سنتی نوروز نواحی ایران و توزیع محصولات فرهنگی برای کودکان و بزرگسالان بخش‌های اصلی آن است.

وی از تولید و انتشار بسته محصولات مجازی «فصل دل‌تکانی» خبر داد و گفت: هر یک از فرهنگ‌سراها در آستانه سال نو محصولات مجازی در قالب‌های گوناگون تولید و در فضای مجازی منتشر می‌کنند. همچنین دومین شماره از مجموعه «کتابراه» برای عرضه به صورت فیزیکی و مجازی در ایستگاه‌های مترو، اتوبوس و تاکسی تولید می‌شود. این مجموعه شامل داستان‌های کوتاه طنز با موضوع صداقت، قناعت و نوروز است.

سازمان فرهنگی هنری برنامه‌هایی هم برای اجرا در ایام نوروز تدارک دیده که متعاقباً اعلام خواهد شد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین