اخبار انتشارات کتیبه نوین

ویژه‌برنامه‌های استقبال از بهار سازمان فرهنگی هنری اعلام شد

ویژه‌برنامه‌های استقبال از بهار سازمان فرهنگی هنری اعلام شد

به گزارش خبرگزاری مهر، سید علیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنر شهرداری تهران برنامه‌های این سازمان در استقبال از بهار را تشریح کرد و گفت: این برنامه‌ها با عنوان «فصل دل‌تکانی» در اسفندماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

وی از برگزاری برنامه «مهرآیین» خبر داد و افزود: سازمان فرهنگی هنری این برنامه را در مناسبت‌های گوناگون مذهبی و ملی با تجلیل از خانواده معزز شهدا برگزار می‌کند. این برنامه در آستانه سال نو نیز برگزار می‌شود و در آن گروه‌های جهادی با هماهنگی قبلی در خانه‌های شهدا حاضر می‌شوند و خانواده‌های شهدا را در خانه‌تکانی شب عید یاری می‌کنند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری تصریح کرد: اتوبوس «کتابگرد هدهد» در مناطق محروم و حاشیه‌ای شهر تهران مستقر می‌شود و ضمن ارائه خدمات کتابخانه‌ای، توزیع محصولات فرهنگی و اجرای برنامه‌های شاد و متنوع برای کودکان، آرزوهای آنها را در قالب نقاشی دریافت می‌کند. این نقاشی بر روی درخت آرزوها در یکی از مراکز خرید تهران نصب می‌شود و شهروندانی که در تدارک خرید شب عید هستند، می‌توانند آرزوهای کودکان را برآورده کنند.

فاطمیان‌پور با اشاره به اجرای برنامه میدانی «فصل دل‌تکانی» اضافه کرد: این برنامه به راه اندازی کاروان شادی و نوروزخوانی در خیابان‌های فرعی شهر اختصاص داشته و برگزاری آئین‌های سنتی نوروز نواحی ایران و توزیع محصولات فرهنگی برای کودکان و بزرگسالان بخش‌های اصلی آن است.

وی از تولید و انتشار بسته محصولات مجازی «فصل دل‌تکانی» خبر داد و گفت: هر یک از فرهنگ‌سراها در آستانه سال نو محصولات مجازی در قالب‌های گوناگون تولید و در فضای مجازی منتشر می‌کنند. همچنین دومین شماره از مجموعه «کتابراه» برای عرضه به صورت فیزیکی و مجازی در ایستگاه‌های مترو، اتوبوس و تاکسی تولید می‌شود. این مجموعه شامل داستان‌های کوتاه طنز با موضوع صداقت، قناعت و نوروز است.

سازمان فرهنگی هنری برنامه‌هایی هم برای اجرا در ایام نوروز تدارک دیده که متعاقباً اعلام خواهد شد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین