به گزارش خبرنگار مهر، مهدی دادجو مدیر گروه کتاب رادیو فرهنگ در معرفی ویژه برنامه نوروزی گروه کتاب با عنوان کتابستان گفت: این مجموعه برنامه در دوازده قسمت از یکم تا دوازدهم فروردین ۱۴۰۱ از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۲ پیشکش مخاطبان فرهیخته، به ویژه دوستداران کتاب رادیو فرهنگ می‌شود.

وی افزود: در کتابستان نوروز سه بخش مسابقه کتاب و خانواده برگزار می‌شود، همچنین مسابقه‌ای برای عموم با عنوان دست به قلم طرحی شده که در آن هموطنان با صدای خودشان متن کوتاه سفرنامه نوروزی شأن را می‌خوانند و جوایز ارزنده‌ای تقدیم برگزیدگان می‌شود.

مدیر گروه کتاب رادیو فرهنگ ادامه داد: هرچند شرایط نوروز امسال با دو سال گذشته کمی تفاوت کرده است اما همچنان درگیر شیوع ویروس کویید ۱۹ و ملاحظه برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و پرهیز از دورهمی هستیم پس در شرایط کنونی کتاب محبوب‌ترین میهمان نوروزی خانواده‌ها خواهد بود و مطالعه، کمکی شایانی به تأمین اوقات فراغت اعضای خانواده می‌کند.

دادجو به بخش‌های مختلف این برنامه نیز اشاره کرد و گفت: سینما نوروز، کتاب امروز من، کتاب‌بانان و برگ بهاری از دیگر بخش‌های ویژه برنامه کتابستان در نوروز پیش رو هستند. همچنین در بخش حال خوب کتاب خوب، هنرمند محبوب و خوش لحن، احسان عبدی پور به معرفی کتاب با سبک و سیاق خاصی دست می‌زند. در بخش من و کتاب هر روز با یک هنرمند درباره کتاب‌هایی که خوانده و یا در دست خواندن دارد گپ می‌زنیم. همچنین حمیرا فراتی، گزارشگر برنامه ما هر روز به منزل یکی از نویسندگان رفته و از نوروز و کتاب خواهد گفت.

وی در پایان گفت: کتابستان نوروز ۱۴۰۱ شادیانه‌ای است که رؤیا ولیزاده نویسنده و مشاور محتوایی آن و امیرحسین محمودی و زهرا نصرالهی تهیه کنندگان هستند و علیرضا تابان، وجیهه حسینیان و راضیه گردکاهد گویندگی این برنامه در نوروز را برعهده دارند. مخاطبان می‌توانند کتابستان را در ایام نوروز ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۲ روی موج‌اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین