به گزارش خبرنگار مهر، ملیحه ملک‌زاده فرد ظهر شنبه با حضور در مراکز کانون اردبیل اظهار کرد: در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و ترغیب افراد به کتابخوانی، پویش «به وقت کتاب» در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه امروزه برای رشد و شکوفایی استعدادها، دانش و توانایی افراد جامعه به‌خصوص قشر کودک و نوجوان بیش از هر زمان دیگری نیازمند مطالعه هستیم، گفت: توسعه و ترویج کتاب‌خوانی از اهداف مهم برنامه‌های مراکز فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

مدیرکل کانون پرورشی فکری کودک و نوجوان استان اردبیل با اشاره به همکاری خوب مربیان مراکز کانون استان در اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی ادامه داد: برنامه‌های ترویجی فرهنگ کتاب‌خوانی، به‌صورت مستمر در مراکز کانون برگزار می‌شود.

ملک‌زاده فرد خاطرنشان کرد: پویش «به‌وقت کتاب» نیز با بهره‌گیری از توانمندی‌های مربیان و فرصت‌های موجود در این مراکز زمینه مناسبی برای معرفی، تبلیغ، ترویج محتواهای تولیدشده در کانون با موضوع کتاب را فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: در آغاز اجرای این پویش، با توجه به تقارن ماه‌های محرم و صفر با فصل تابستان و مناسبت‌های مذهبی این ایام و برای تقویت شناخت کودکان و نوجوانان از اهداف قیام امام حسین (ع)، کتاب‌های «تشنه‌لبان» نوشته‌ی حمید گروگان، «چهل روز عاشقانه» نوشته‌ی محمدرضا سنگری و «هنگام باران بود»، منظومه عاشورایی و اثری از سید حبیب نظاری از انتشارات کانون پرورش فکری، انتخاب و برای مخاطبان معرفی شد.

مدیرکل کانون پرورشی فکری کودک و نوجوان استان اردبیل تهیه و پخش کلیپ‌هایی از معرفی این کتاب‌ها از طریق رسانه‌ها را از گام‌های اجرایی این پویش در سطح استان عنوان کرد و گفت: نشر تیزر در فضای مجازی، طراحی و اجرای برنامه‌های متنوع ازجمله جلسات روخوانی و بلند خوانی، معرفی دیواری کتاب‌ها در مراکز، دعوت از چهره‌های ادبی، هنری، بزرگان دینی مذهبی، ائمه جماعات و خانواده‌های اعضا در جلسات بررسی و روخوانی کتاب از دیگر برنامه‌های اجرایی است.

ملک‌زاده فرد خاطرنشان کرد: چاپ صفحات کتاب روی بنر در اندازه‌های بزرگ و نصب آن در اماکن و پارک‌های عمومی از دیگر اقدامات کانون استان برای ترغیب همشهریان برای مطالعه هر چه بیشتر کتاب در این پویش است.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین