اخبار انتشارات کتیبه نوین

کانون پرورش فکری کودکان به سمت انتشار کتاب‌های فاخر حرکت کند

انتشارات شیراز استان فارس نشر کتاب چاپ کتاب فیپا شابک مجوز کتاب طراحی ویرایش صفحه آرایی ویراستاری کتیبه انتشارات کتیبه نوین پایان نامه چاپ کتاب قطع کتاب عطف کتاب قلم و فونت صحافی ناشر تایپ تالیف گردآوری ترجمه پخش کتاب کارت کتاب نمایشگاه جلد چاپخانه امتیاز مصاحبه کنکور دکتری نحوه محاسبه امتیازات آموزشی و پژوهشی در مصاحبه کنکور دکتری چرا باید کتاب چاپ کنیم؟ امتیاز مصاحبه کنکور دکتری نحوه امتیاز دهی در مصاحبه دکتری آیین نامه نحوه ارزیابی مصاحبه شوندگان دکتری نحوه امتیازدهی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد مصاحبه شوندگان دکتری نحوه امتیازدهی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد امتیاز مصاحبه کنکور دکتری داشتن کتاب تألیف و ترجمه کنکور دکتری منابع دکتری مصاحبه دکتری تقویت رزومه مقاله رساله دکتری دکترا تبدیل پایان نامه به کتاب هزینه چاپ کتاب چاپ کتاب دانشجویی چاپ کتاب تیراژ کم پایان نامه کارشناسی ارشد اخبار کنکور دکتری چاپ کتاب دانشجویی منابع کنکور دکتری هزینه چاپ کتاب تقویت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری، سیدعلی کاشفی‌خوانساری در بازدید از غرفه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اولین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با بیان این مطلب افزود: انتشار بعضی از کتاب‌های فاخر و سنگین در توان ناشران خصوصی نیست و مناسب است که کانون بیش‌تر این‌گونه آثار را منتشر کند.

به اعتقاد این نویسنده، کانون نسبت به سال‌های گذشته در حوزه نشر کتاب رشد و پیشرفت چندانی نداشته است، او افزود: البته ممکن است سیاست مدیران کانون به این سمت باشد که در حوزه‌های دیگر مثل سینما، تئاتر، اسباب‌بازی، نرم‌افزار، موسیقی و… فعالیت‌هایش را انجام بدهد.

کاشفی‌خوانساری تأکید کرد: در دهه‌های گذشته عمده تمرکز کانون روی انتشار کتاب بود و این‌ موضوع که فعالیت متوازنی داشته باشد و به بقیه بخش‌های آن نیز توجه شود، اتفاق خوب و مبارکی است.

وی معتقد است: این‌که کانون باید فعالیت‌های خود را در حوزه انتشارات هدف‌مند کند، اتفاق خوبی است. امروز دیگر ضرورتی ندارد که کانون عنوان‌های فراوان کتاب تولید کند. زمانی که کانون کار خود را شروع کرد و حتی تا دهه ۶۰ بخش قابل توجهی از نیاز بازار کتاب را تأمین می‌کرد، آن زمان پیشرو بود و کتاب‌های کودک به حد کافی منتشر نمی‌شد، اما امروز ناشران خصوصی کتاب‌های خوبی تولید می‌کنند. در خیلی از زیرشاخه‌های ادبیات دیگر نیازی به تولید کتاب از سوی کانون نیست.

کاشفی در ادامه اضافه کرد: از جمله کارهایی که کانون نیاز بیش‌تری دارد تا به آن بپردازد، کتاب‌های در باره کودک و نوجوان، تئوری، مباحث نظری هنر، کتابداری، ادبیات کودک و… است که البته در این زمینه کم و بیش فعال بوده است.

کاشفی خوانساری، با بیان اینکه کتاب «اصطلاح‌نامه کانون» اثر ارزشمندی است. افزود: تولید کتاب‌های ترجمه‌ که ناشران بازاری هم می‌توانند انجام بدهند، در شان کانون نیست و جا دارد که کتاب‌های ترجمه را حذف کند. در عین حال کتاب‌های تالیفی که ناشران دیگر به خوبی کار می‌کنند، کانون نباید به چاپ برساند.

او یادآور شد: کانون نباید رقابتی با ناشران خصوصی انجام دهد که با سیاست‌های کلی دولت مبنی بر کاهش تصدی‌گری مغایرت داشته باشد. هر چه انتشارات کانون کتاب‌های زیربنایی را تولید کند، مناسب‌تر است.

این نویسنده در ادامه تصریح کرد: در سال‌های گذشته کانون کتابِ قصه‌های عامیانه، آماده‌سازی استوری‌برد و مجمومه مقاله‌های تئاتر کاربردی را منتشر کرده است. این کارها بیش‌تر از کانون انتظار می‌رود.

کاشفی‌خوانساری ضمن ابراز خرسندی از این‌که نمایشگاه کتاب در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: بر خلاف دوره‌های قبل، از اولین ساعت‌ها، نمایشگاه شلوغ و پرمخاطب بود و اظهار امیدواری کرد که نمایشگاه پُرباری برای مردم، نویسندگان، پدید آوردندگان و ناشران که یک سال است منتظر این اتفاق بوده‌اند، باشد.

غرفه کانون در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در بخش کودک و نوجوان، سالن مهدی آذریزدی (C۵) ، غرفه ۱۹۱ تا روز ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ پذیرای بازدیدکنندگان است.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *