اخبار انتشارات کتیبه نوین

کتابخانه‌های عمومی در ایام تعطیلات نوروز خدمات ارائه می‌دهند

کتابخانه‌های عمومی در ایام تعطیلات نوروز خدمات ارائه می‌دهند

به گزارش خبرگزاری مهر، عاطفه زارعی اظهار کرد: به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروز، برنامه‌های متنوعی با تأکید ویژه بر موضوعات صفای درون، انس، فهم و عمل به مضامین حیات بخش کتاب آسمانی قرآن کریم در کتابخانه های عمومی سراسر استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این برنامه‌ها در دو سطح ملی و استانی برنامه ریزی شده است افزود: در سطح ملی، اجرای دومین دوره طرح سراسری «بهار در بهار»، برگزاری مسابقات حفظ قرآن کریم، انتشار محتوای قرآنی و تکمیل فرآیند طرح کتابت قرآن کریم توسط نوجوانان، برنامه ریزی شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه از دیگر اقدامات برنامه ریزی شده به صورت سراسری، برگزاری مسابقات حفظ قرآن کریم ویژه گروه‌های سنی مختلف است تصریح کرد: در این مسابقات خردسالان (زیر ۷ سال) با حفظ سوره‌های حمد، توحید، کوثر، عصر و نصر؛ کودکان (۸ تا ۱۲ سال) با حفظ سوره‌های حمد، توحید، کوثر، عصر و نصر و آیات پایانی سوره مبارکه حشر (آیات ۲۲ تا ۲۴) و نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با حفظ سوره‌های حمد، توحید، کوثر، عصر، نصر و فجر به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

وی با بیان اینکه ۴۵ جایزه ۵ میلیون ریالی برای برگزیدگان این مسابقه در نظر گرفته شده است تأکید کرد: علاقه مندان می‌توانند تا بیستم فروردین ماه ۱۴۰۳، کلیپ حفظ خوانی سوره‌ها را به همراه کد ملی یا کد عضویت در کتابخانه به شناسه ketabkhan_admin ارسال کنند.

زارعی با بیان اینکه چند کتابخانه عمومی بر اساس نیاز اعضا در ایام تعطیلات نوروزی به ارائه خدمات می‌پردازند ادامه داد: کتابخانه مرکزی همدان در ایام تعطیلات از ساعت هشت صبح تا هشت شب، کتابخانه‌های عمومی حجازی و آزادی شهر همدان از ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر، و کتابخانه شهدای گمنام و آیت‌الله شوندی رزن از ساعت ۹ صبح تا سه عصر در خدمت اعضا خواهند بود.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *