به گزارش خبرنگار مهر، میثاق گودرزی پیش از ظهر یکشنبه در مراسم تجلیل از کتابداران مدیریت اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور با اشاره به جایگاه مهم و تأثیرگذار کتابخانه ملی ایران در ترویج کتاب و کتابخوانی و فرهنگ مطالعه در بین قشرهای مختلف جامعه افزود: یکی از سیاست‌های کلان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ارتقا سطح کیفی کتابداری و حرکت به سمت کتابداری تخصصی در کشور بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های ملی «مکتب و مهتاب» در مناطق مختلف کشور افزود: مجمع کتابخانه های بزرگ و تخصصی استان همدان (مکتب) با پیگیری واحد کتابخانه این مرکز از سه سال پیش کار خود را در استان همدان آغاز کرده و با همکاری دستگاه‌های مرتبط از جمله اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گام‌هایی در این حوزه برداشته است.

گودرزی بر معرفی و تسهیل در دسترسی به منابع کتابخانه های تخصصی و کتب خطی نادر استان همدان تاکید کرد و افزود: منابع کمیاب کتابخانه های حوزه علمیه همدان، دانشگاه بوعلی سینا و موقوفه بها الملک در کنار کتب موجود در مرکز اسناد همدان منابع مهمی برای محققان است که باید با اتخاذ تصمیم کاربردی، در اختیار تاریخ پژوهان قرار گیرند.

وی گفت: کتابخانه تخصصی مدیریت اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور با بیش از پنج هزار جلد کتاب تاریخی از سال ۱۳۷۱ در همدان راه اندازی شده و صدور فیپا، شاپا، ثبت واسپاری منابع کتابی و غیر کتابی و مشاوره تخصصی از جمله فعالیت‌های این بخش است.

مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور در پایان از زحمات راهله فتوحی و مریم سعادت کتابداران متخصص این مدیریت تجلیل و قدردانی کرد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.