اخبار انتشارات کتیبه نوین

کتاب‌خوانی یکی از فرهنگ‌های تربیتی و اجتماعی فرد و جامعه است

کتاب‌خوانی یکی از فرهنگ‌های تربیتی و اجتماعی فرد و جامعه است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی عصر یکشنبه در مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی استان گیلان، اظهار کرد: کتاب‌خوانی یکی از فرهنگ‌های تربیتی و اجتماعی فرد و جامعه بوده که سفارشات زیادی از سوی انبیا و بزرگان به آن شده است.

وی با تاکید بر تبیین مزیت‌ها و اهمیت کتابخوانی، افزود: اهمیت و ارزش کتاب باید در جامعه مورد تبیین قرار گیرد، وقتی ارزش و جایگاه کتاب در بین مردم شناخته شد آن وقت خواندن آن هم فرهنگ سازی می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اهمیت آگاهی بخشی از هستی شناسی و خداشناسی، بیان کرد: هر فردی در هر کاری اگر یاد و نام خدا را در دل داشته باشد در آن به موفقیت دست پیدا می‌کند.

حجت الاسلام مهدوی، تقویت روحیه خداشناسی و خداباوری را نقطه عطف سعادتمندی بشر دانست و تصریح کرد: روحیه تقرب الهی با باورمندی به حضرت حق و انجام اعمال نیک و حسنه محقق می‌شود.

وی، رحمانیت را از ویژگی خاص خداوند متعال نسبت به بندگانش توصیف کرد و افزود: خداوند نسبت به همه بندگانش رحمان و مهربان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان به تشریح جایگاه و قداست قلم و نویسندگی پرداخت و اظهار کرد: انسان قدرت بیان و قدرت کتابت دارد و می‌بایست از این قدرت الهی در راستای مسیر درست و حق طلبی استفاده کند.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه کتاب خوانی به اندازه خود کتاب ارزشمند و مقدس است، گفت: مطالعه کتاب انسان را به آرامش و رحمت الهی نزدیک می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت خواندن قرآن بویژه در ماه مبارک رمضان، اضافه کرد: اهمیت خواندن قرآن به قدری بالا است که اگر یک آیه قرآن را تلاوت کنید آثار و ثوابش به کل قرآن می‌رسد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین