اخبار انتشارات کتیبه نوین

«کتابستان»؛ برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری در حوزه کتابخوانی

«کتابستان»؛ برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری در حوزه کتابخوانی

به گزارش خبرگزاری مهر، سید علیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره برنامه‌های حوزه کتاب و کتابخوانی این سازمان در فصل تابستان با عنوان «ک…تابستان» گفت: اوج‌گیری دوباره ویروس کرونا و همزمانی با فصل تابستان و نیز ضرورت پر کردن اوقات فراغت و انتخاب هم‌نشینی برای تنهایی‌های انسان، بار دیگر اهمیت کتاب را به عنوان سالم‌ترین، سهل‌الوصول‌ترین و ارزان‌ترین کالای فرهنگی در سبد مصرف خانواده‌ها نشان می‌دهد. در دوره‌ای که محدودیت‌های اجتماعی سیطره فضای مجازی را بر جهان تثبیت کرده، اهمیت کتاب بیش از پیش آشکار شده است.

وی ادامه داد: از طرفی هر سال با فرا رسیدن فصل تابستان و فرصت فراغت فرزندان، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های خانواده‌ها و نهادهای فرهنگی پر کردن اوقات فراغت آنان است. محدودیت‌های ورزش‌های گروهی، کلاس‌های حضوری و جمعی و مهارت‌آموزی و برنامه‌های تفریحی دسته‌جمعی، کتاب و کتابخوانی را در ردیف اولویت برنامه‌های تابستان امسال قرار داده است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری گفت: امسال مجموعه برنامه «ک…تابستان» در قالب برنامه‌های «روی خط زندگی» با ۱۱ عنوان برنامه فرهنگی در حال اجراست. «پاتوق کتاب» در قالب برنامه‌های رونمایی، معرفی و خوانش کتاب و…، «جام باشگاه‌های کتابخوانی کودکان و نوجوانان»، برنامه ویژه روز خبرنگار با عنوان «کتاب خبرنگار»، خدمات کتابگرد هدهد (اتوبوس کتاب)، مسابقات کتابخوانی مناسبتی مجازی، معرفی نویسندگان شاخص ادبیات کودک و نوجوان در برنامه «یک دقیقه با خالقین قصه‌ها»، نمایشگاه کتاب مجازی «کتاب پارک تهران»، برنامه ویژه ایام کرونا با عنوان «آزمونی برای دنیا» در قالب فراخوان آثار ادبی، بسته کتاب‌های جهش تولید متناسب با شعار سال و معرفی گرافیکی کتاب یا کتاب گراف «ره‌توشه» عناوین این برنامه‌ها هستند.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از برنامه‌های حوزه کتاب و کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری در فضای مجازی می‌توانند با شماره ۹۶۶۵۳۴۷۱ تماس بگیرند یا به سایت کتابخانه دیجیتال سازمان فرهنگی هنری به نشانی www.dtlib.ir مراجعه کنند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *