اخبار انتشارات کتیبه نوین

کشف راه‌های ابتکاری برای رونمایی کتاب‌ها در دوران کرونا

کشف راه‌های ابتکاری برای رونمایی کتاب‌ها در دوران کرونا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انترتینمنت ویکلی، نویسنده‌ها که به خاطر پاندمی کووید -۱۹ نمی‌توانند در کتاب‌فروشی‌ها رخدادهای حضوری برگزار کنند، دارند در زمینه راه‌های رونمایی و معرفی کتاب‌های‌شان خلاقانه‌تر و گروهی‌تر برخورد می‌کنند.

برای رونمایی نخستین رمان ملانی کانروی-گلدمن که «دنیای محتمل» نام دارد و توسط «رد هن» منتشر می‌شود، راه‌حل نوآورانه برای مراسم رونمایی کتاب حضور مدعوین با اتومبیل انتخاب شده است. احتمالاً باید این نخستین رونمایی کتاب به شکل ورود با خودرو باشد.

این برنامه قرار است چهارم آگوست در سالن ورود با خودرو فینگرلیکس واقع در آبرن نیویورک سیتی برگزار شود. آنجا کانروی-گلدمن گفت‌وگویی با باب پرول نویسنده خواهد داشت و شرکت‌کنندگان می‌توانند پاپ کورن رایگان دریافت کنند و فیلم سال ۱۹۸۹ «چیزی بگو» را هم تماشا کنند.

کانروی-گلدمن می‌گوید: من ۴۸ سال صرف نوشتن این رمان کردم و کووید -۱۹ برنامه‌های من برای رونمایی آن را نابود کرد. در برنامه تور من ۱۰ توقف مجازی وجود دارد که خوشحالم می‌توانم چنین کاری بکنم اما می‌خواستم تولد کتاب را با تمام افرادی جشن بگیرم که در به دنیا آوردن آن به من کمک کردند و چنین چیزی بدون داشتن فعل‌وانفعال حضوری امن ممکن نبود.

او اضافه کرد: این رخداد فرصتی فوق‌العاده برای انجام دادن این کار است. ژانر داستانی همیشه درباره واقعیت‌های جایگزین و اتفاق‌های ممکن است. حالا اینجا در تابستانی هستیم که هرگز پیش‌بینی آن را نمی‌کردیم. پس کمی از آن لذت ببریم؟

این نویسنده امیدوار است فروش کتاب را از طریق وبسایت انجام دهد. وی چند انتخاب هم برای امضای کتاب در نظر دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به این اشاره کرد که شرکت‌کنندگان حاضر با ماشین در مراسم رونمایی، راهنما بزنند و نشان بدهند که می‌خواهند کپی کتاب‌شان امضا شود. این رخداد رایگان در رسانه‌های اجتماعی با هشتگ «پارک‌کنید و بخوانید» تبلیغ می‌شود.

برای دانیل سیلوا نویسنده کارکشته ژانر تریلر، تبلیغ کردن برای کتاب جدیدش با عنوان «نظم» از هارپرکالینز به این معنی بوده که یک تور مجازی گسترده راه بیندازد. او با ۱۸ کتابفروشی مستقل شریک شده تا مراسم رونمایی کتابش را روز چهاردهم جولای به صورت لایو استریم کنند. در این مراسم نویسنده یک تور مجازی از فضایی به مخاطبان ارایه می‌دهد که در آن می‌نویسد و بعد یک مصاحبه مجازی با جیمی گنگل از سی‌ان‌ان خواهد داشت و به سوال‌های مخاطبان پاسخ می‌دهد.

مراسم رونمایی از کتاب سیلوا تنها یکی از ۴۰ مراسم مجازی است که کتاب‌فروشی «پویزوند پن» در ماه جولای برگزار می‌کند. باربارا پیترز مالک این کتاب‌فروشی گفت با وجود اینکه این مغازه دو سال است رخدادهای بزرگ را لایو استریم می‌کند، انجام دادن آن‌ها در این مقیاس که امروز مد نظر است، نیازمند کمی یادگیری بود.

او گفت: هر روز ما داریم چیزهای جدید یاد می‌گیریم و از فرصت‌های جدید استقبال می‌کنیم.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *