اخبار انتشارات کتیبه نوین

۱۲۰ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه مجازی آذربایجان غربی عرضه می شود

۱۲۰ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه مجازی آذربایجان غربی عرضه می شود

علیرضا نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص روند برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت مجازی اظهار کرد: نمایشگاه مجازی کتاب استان آذربایجان غربی فرصت خوبی است تا مردم حتی از دورافتاده‌ترین روستاهای این استان بتوانند به راحتی حجم گسترده‌ای از کتاب‌های متنوع را رصد کرده و انتخاب کنند.

وی ادامه داد: در هفدهمین نمایشگاه کتاب استان آذربایجان غربی (نمایشگاه مجازی کتاب) بیش از هزار ناشر شرکت کرده اند و ۱۲۰ هزار عنوان کتاب نیز به علاقمندان برای خرید کتاب عرضه می‌شود.

نوروزی افزود: بر اساس محدودیت و محرومیت در استان آذربایجان غربی معمولاً میزان خرید پایینی در حوزه کتاب داشتیم و در نمایشگاه‌های استانی نیز اصولاً ناشران خوب کشوری حضور نداشتند؛ مجازی شدن نمایشگاه موجب افزایش تعداد ناشران، به ویژه ناشران حرفه‌ای در این رویداد شده است.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی یک استان طولی بوده که از شمال تا جنوب استان حدود ۷۵۰ کیلومتر فاصله است، گفت: اگر نمایشگاه کتاب به صورت حضوری برگزار می‌شد، مردم شمال و جنوب استان امکان حضور در نمایشگاه را نداشتند، بحث حمل و نقل کتاب نیز یکی از مشکلات جدی مردم در نمایشگاه‌های فیزیکی بود که در این دوره و با نمایشگاه مجازی کتاب، کتاب‌های خریداری شده از طریق پست به صورت رایگان به دست مردم می‌رساند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی با بیان اینکه مجازی بودن نمایشگاه کتاب آذربایجان غربی بزرگترین فرصت برای مردم استان است، گفت: اکنون فرصتی است تا مردم حتی از دورافتاده‌ترین روستاهای استان بتوانند به راحتی و با تلفن همراه و اینترنت حجم گسترده‌ای از کتاب‌های متنوع را رصد کرده و انتخاب کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه معمولاً در نمایشگاه‌های حضوری، انتخاب کتاب‌ها زمان‌بر است اما در فضای مجازی می‌توان در فرصت و موقعیت بهتر کتاب انتخاب کرد، عنوان کرد: با توجه به اینکه برگزاری نمایشگاه با مناسبت‌های مهم دینی و ملی همراه است، تلاش کرده‌ایم برنامه‌های فرهنگی متنوعی را نیز برای این ایام پیش‌بینی کنیم. از این رو برای نخستین روز نمایشگاه مجازی کتاب آذربایجان غربی دو برنامه شامل رونمایی کتاب و نقد و بررسی آثار ادبی دفاع مقدس را پیش‌بینی کرده‌ایم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی با اشاره به‌اینکه اداره کل پست استان آذربایجان غربی از خریداران کتاب هزینه‌ای دریافت نخواهد کرد، گفت: مرسوله به مبلغ ۳۰ هزار تومان برای ناشر رایگان است؛ اما برای محموله تا دو کیلوگرم ۷ هزار تومان هزینه دریافت می‌شود و همچنین برای مرسوله بیش از ۲ کیلوگرم نیز ۱۰ درصد تخفیف برای ناشر اعمال خواهد شد.

نوروزی یادآور شد: ارسال محموله‌های ناشران در قالب سرویس پست «گیت وی» انجام می‌شود، در این سرویس فروشنده در نقش یک باجه پستی مجازی می‌تواند برای سفارش‌های خود فاکتور صادر کند. جمع‌آوری کتاب از محل فعالیت ناشران و ارسال روزانه آن جزو تعهدات اداره کل پست استان آذربایجان غربی است.

هفدهمین نمایشگاه کتاب استان آذربایجان غربی (نمایشگاه مجازی کتاب) از هشتم دی‌ماه آغاز شده و تا چهاردهم دی‌ماه ١۴٠٠ ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان این استان برای بازدید و خرید کتاب می‌توانند به ketab.ir مراجعه کنند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین