اخبار انتشارات کتیبه نوین

۲۵۹ عنوان کتاب در همدان منتشر شد

۲۵۹ عنوان کتاب در همدان منتشر شد

مسعود ویژه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از تعداد ۲۵۹ کتاب ۲۴۰ عنوان چاپ اول و مابقی چاپ دوم بوده است خاطرنشان کرد: بیشترین آمار کتب منتشر شده در حوزه ادبیات است.

وی تشریح کرد: موضوعات دین، اسلام، قرآن و حدیث در رتبه‌های بعدی قرار گرفته است و کمترین آمار به موضوع تاریخ، جغرافیا و کودک بوده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در ادامه یادآور شد: از ابتدای سال جاری ۳۴۵ مورد درخواست مجوز در سامانه ثبت شده است که از این تعداد برای ۲۹۰ مورد مجوز صادر شده است.

ویژه تصریح کرد: ۲۴۴ عنوان در سال ۱۳۹۸، ۳۳۲ عنوان در سال ۱۳۹۹، ۲۵۵ عنوان در سال ۱۴۰۰ و ۲۵۷ عنوان در سال ۱۴۰۱ در استان تالیف و ترجمه شده است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که ۲۳ عنوان کتاب با تیراژ ۱۶ هزار و ۶۰۴ هزار کتاب در استان همدان منتشر شده است افزود: از حوزه‌های عناوین کتاب می‌توان به حوزه علوم علمی ۲۰ عنوان با تیراژ ۱۲ هزار و۹۵۰، حوزه علوم اجتماعی ۴۷ عنوان با تیراژ ۲۶ هزار و۹۰۲، حوزه کتب اسلامی ۵۹ عنوان با تیراژ ۳۲ هزار و ۳۲۱ نام برد.

این مقام مسئول در ادامه یادآور شد: حوزه کلیات ۱۸ عنوان باتیراژ ۱۰ هزار و ۳۵۰، هنر ۱۱ عنوان با تیراژ ۴ هزار و ۸۰۰، زبان ۷ عنوان با تیراژ ۵ هزار و ۵۰۰ و فلسفه ۳ عنوان با تیراژ ۲ هزار می‌توان نام برد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در پایان گفت: در حوزه ادبیات ۶۳ عنوان با تیراژ ۳۹ هزار و ۷۲۰، تاریخ ۲ عنوان با تیراژ یک هزار و کتب کودک ۴ عنوان با تیراژ ۵ هزار طی ۸ ماهه سال جاری در استان همدان منتشر شده است.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین