اخبار انتشارات کتیبه نوین

۳۲ هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی استان سمنان شرکت کردند

۳۲ هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی استان سمنان شرکت کردند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد طاهریان غروب یکشنبه در مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی به میزبانی سالن اجتماعات کتابخانه‌های عمومی استان سمنان بابیان اینکه کتابخوانی رضوی علاوه بر ایجاد ظرفیت ترویج فرهنگ رضوی، به دنبال گسترش کتابخوانی رضوی مرتبط با سیره ائمه اطهار (ع) است، ابراز کرد: این جشنواره به مدت شش سال است که در سطح کشور هم‌زمان با دهه کرامت برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه جشنواره کتابخوانی در قالب نوزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) برگزار می‌شود، افزود: در جشنواره سطوح مختلفی طی سال گذشته برگزار شد که کودک، نوجوان و بزرگسال از جمله مهم‌ترین محورهای این جشنواره بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان درباره بخش‌های این جشنواره، ابراز داشت: نقاشی، کتابخوانی، پویش، داستان کوتاه، تولید آثار کوتاه، قصه کوتاه، پویش امام زمانم و غیره با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و مردم استان سمنان به‌خوبی برگزارشده است.

طاهریان بابیان اینکه در بخش کودک و نوجوان پویش کتابخوان و در رشته نقاشی شش هزار و ۱۲۶ نفر شرکت کردند، تصریح کرد: در پویش کتابخوانی نیز یک هزار و ۹۴۶ خردسال و کودک در استان شرکت کردند همچنین در بخش نوجوانان شامل قصه‌گویی، پویش امام زمانم و غیره بیش از هشت هزار نفر شرکت کننده بود و در بخش جوان و بزرگ‌سال در کتابخوانی، داستان کوتاه، شعر سرایی و تولید آثار هنری و انیمیشن و غیره نیز هزاران نفر حضور داشتند.

وی بابیان اینکه ما حتی توانستیم امسال در زندانیانی که علاقمند به حضور در پویش کتابخوانی بودند، ۶۲۱ شرکت کننده داشته باشیم که این کار مهم با همکاری اداره کل زندان‌های استان سمنان صورت گرفت، تاکید کرد: در مجموع ۳۲ هزار و ۵۹۲ نفر در جشنواره رضوی استان در تمام سطوح شرکت کردند و در بخش فردی ۳۸۱ و در بخش خانوادگی ۱۶ خانواده مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین