به گزارش خبرنگار مهر، سیدباقر میرعبدالهی ظهر دوشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان، با بیان اینکه کتابخانه ها مکانی امن تلقی می‌شوند، گفت: اولین نمونه از این کتابخانه ها در پارک دانشجوی شهر تهران راه اندازی شده است.

وی اظهار کرد: خانواده‌ها ممکن است فرزندان خود را با تأمل و تأنی به برخی مکان‌ها بفرستند ولی به کتابخانه ها با طیب خاطر و رضایت و خرسندی می‌فرستند.

معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات کتابخانه های عمومی کشور، با بیان اینکه کتابخانه محل عضویت و امانت نیست، گفت: کتابخانه محل ارائه خدمات کتاب محور و هر خدمت دیگری که در حوزه فرهنگ بگنجد، است.

عبداللهی تاکید کرد: در راستای باز تعریف مفهوم کتابخانه و گام گذاشتن در مسیر ارائه خدمات جدید و دوری از کلیشه‌های سنتی، طرحی به نام کتابخانه های بدون کتاب با منابع دیجیتال در کشور در دست اجرا است.

وی افزود: کار در حوزه کتاب و کتابخانه، یک فریضه فرهنگی است و کار در حوزه فرهنگ، احترام و شرافت دارد و نهاد کتابخانه های عمومی فضای لازم را مهیا کرده تا به این شرافت، بیشتر دامن بزند.

معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات کتابخانه های عمومی کشور، با بیان اینکه طبق آخرین آمار در زمان حاضر سه هزار و ۷۰۰ کتابخانه عمومی در کشور فعال است، تصریح کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ باب از آنها متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور و مابقی کتابخانه های مشارکتی مستقل است.

میرعبدالهی گفت: بر اساس برآوردها به حدود ۱۵ تا ۱۶ هزار کتابخانه عمومی دیگر در سطح کشور احتیاج داریم تا مطلوب نهایی، محقق شود.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین