به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضاخانی ظهر یکشنبه در حاشیه آئین اختتامیه جشنواره قصه گویی «نهال امید» در زنجان در جمع خبرنگاران گفت: ۹۸ اثر به جشنواره قصه گویی «نهال امید» در استان زنجان ارسال شده است.

وی ابراز داشت: آثار ارسالی در ۲ بخش صحنه و دیجیتالی (فایل صوتی یا پادکست) بود که در ۲ بخش جداگانه داوری شدند و در بخش صحنه‌ای ۵۰ اثر و در بخش دیجیتالی نیز ۴۸ اثر به این جشنواره ارسال شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: آثار ارسالی ابتدا برای حضور در مرحله استانی داوری اولیه شدند و از بین آثار شرکت کننده در بخش صحنه‌ای ۶ منتخب برای حضور در مرحله منطقه‌ای و از بین شرکت کنندگان دیجیتال نیز ۶ برگزیده به مرحله منطقه‌ای راه یافتند.

رضاخانی تاکید کرد: در حال حاضر ۶۰ هزار نفر در کتابخانه های عمومی استان عضو هستند و حدود نیمی از این اعضا را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه در مناطق محروم و روستایی عمده جمعیت عضو کتابخانه های عمومی، کودکان و نوجوانان هستند، ابراز کرد: منتخبان پس از موفقیت در مرحله منطقه‌ای، جواز حضور در مرحله کشوری جشنواره را به دست خواهند آورد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره توسعه و تعمیق فرهنگ قصه گویی است.

احمدخانی گفت: برای توسعه قصه گویی به این حوزه ورود کرده‌ایم و در این راستا در تمام بخش‌های کودک کتابخانه های عمومی استان جریان قصه گویی شکل گرفته و مربیانی از خود اعضای کتابخانه ها و حتی کتابداران در حوزه قصه گویی پرورش یافتند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین