اخبار انتشارات کتیبه نوین

۶۰ هزار نفر در کتابخانه های عمومی استان زنجان عضو هستند

۶۰ هزار نفر در کتابخانه های عمومی استان زنجان عضو هستند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضاخانی ظهر یکشنبه در حاشیه آئین اختتامیه جشنواره قصه گویی «نهال امید» در زنجان در جمع خبرنگاران گفت: ۹۸ اثر به جشنواره قصه گویی «نهال امید» در استان زنجان ارسال شده است.

وی ابراز داشت: آثار ارسالی در ۲ بخش صحنه و دیجیتالی (فایل صوتی یا پادکست) بود که در ۲ بخش جداگانه داوری شدند و در بخش صحنه‌ای ۵۰ اثر و در بخش دیجیتالی نیز ۴۸ اثر به این جشنواره ارسال شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: آثار ارسالی ابتدا برای حضور در مرحله استانی داوری اولیه شدند و از بین آثار شرکت کننده در بخش صحنه‌ای ۶ منتخب برای حضور در مرحله منطقه‌ای و از بین شرکت کنندگان دیجیتال نیز ۶ برگزیده به مرحله منطقه‌ای راه یافتند.

رضاخانی تاکید کرد: در حال حاضر ۶۰ هزار نفر در کتابخانه های عمومی استان عضو هستند و حدود نیمی از این اعضا را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه در مناطق محروم و روستایی عمده جمعیت عضو کتابخانه های عمومی، کودکان و نوجوانان هستند، ابراز کرد: منتخبان پس از موفقیت در مرحله منطقه‌ای، جواز حضور در مرحله کشوری جشنواره را به دست خواهند آورد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره توسعه و تعمیق فرهنگ قصه گویی است.

احمدخانی گفت: برای توسعه قصه گویی به این حوزه ورود کرده‌ایم و در این راستا در تمام بخش‌های کودک کتابخانه های عمومی استان جریان قصه گویی شکل گرفته و مربیانی از خود اعضای کتابخانه ها و حتی کتابداران در حوزه قصه گویی پرورش یافتند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین