اخبار انتشارات کتیبه نوین

۸۳ باب کتابخانه عمومی در کردستان فعالیت دارند

۸۳ باب کتابخانه عمومی در کردستان فعالیت دارند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مخدومی عصر چهارشنبه در جلسه استانی انجمن کتابخانه های عمومی در سنندج اظهار کرد: در حوزه فعالیت‌های فرهنگی بنا داریم در روستاها پایگاه فرهنگی، اجتماعی ایجاد کنیم.

وی افزود: در حال حاضر در بسیاری از روستاها کتابخانه ها تنها پایگاه فرهنگی آن منطقه به شمار می‌روند لذا از فرمانداران، بخشداران و دهیاران درخواست داریم مکان‌های بلااستفاده خود را در اختیار ما قرار دهند.

مخدومی بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در زمینه احداث، بهسازی و نوسازی کتابخانه‌ها در سطح استان انجام شده است، گفت: افتتاح کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای، تعمیر و بهسازی کتابخانه فردوسی، به روز رسانی کتابخانه مطهری، افتتاح کتابخانه روستایی در روستاهای «تنگی‌سر»، «دزلی» و «میره ده» از جمله این اقدامات است.

وی ایجاد کتابخانه در ناحیه منفصل شهری «نایسر» را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در حوزه کتاب و کتابخوانی اعلام کرد.

مخدومی خاطرنشان کرد: این کتابخانه یکی از مدرن‌ترین و مجهزترین مکان‌های کتابخانه‌ای در استان است که در این ناحیه ایجاد شده و از پیشرفت خوبی برخوردار است و پیش‌بینی می‌شود تا اسفند جاری به بهره برداری برسد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان اظهار داشت: در حوزه کتاب و کتابخوانی، این دیدگاه نادرست وجود دارد که مردم ایران با مقوله خواندن و فرهنگ بیگانه هستند.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد این مساله مورد قبول نیست و ایران از لحاظ تعداد کتابخانه و نشر کتاب دارای رتبه اول در میان کشورهای اسلامی است.

مخدومی از فعالیت ۸۳ باب کتابخانه در سطح استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۵۳ باب نهادی و ۳۰ باب مشارکتی است.

وی افزود: در حال حاضر در کتابخانه‌های عمومی ۴۰ نوع خدمت ارائه می‌شود که با استانداردهای جهانی مطابقت دارد.

مخدومی خاطرنشان کرد: آمارها و ارقام در مورد کتاب و کتابخوانی در حوزه‌هایی مثل ناشنوایان و نابینایان اتفاقات خوبی در حوزه کتاب در استان به شمار می‌رود.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین