به گزارش خبرنگار مهر، محمد مخدومی عصر چهارشنبه در جلسه استانی انجمن کتابخانه های عمومی در سنندج اظهار کرد: در حوزه فعالیت‌های فرهنگی بنا داریم در روستاها پایگاه فرهنگی، اجتماعی ایجاد کنیم.

وی افزود: در حال حاضر در بسیاری از روستاها کتابخانه ها تنها پایگاه فرهنگی آن منطقه به شمار می‌روند لذا از فرمانداران، بخشداران و دهیاران درخواست داریم مکان‌های بلااستفاده خود را در اختیار ما قرار دهند.

مخدومی بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در زمینه احداث، بهسازی و نوسازی کتابخانه‌ها در سطح استان انجام شده است، گفت: افتتاح کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای، تعمیر و بهسازی کتابخانه فردوسی، به روز رسانی کتابخانه مطهری، افتتاح کتابخانه روستایی در روستاهای «تنگی‌سر»، «دزلی» و «میره ده» از جمله این اقدامات است.

وی ایجاد کتابخانه در ناحیه منفصل شهری «نایسر» را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در حوزه کتاب و کتابخوانی اعلام کرد.

مخدومی خاطرنشان کرد: این کتابخانه یکی از مدرن‌ترین و مجهزترین مکان‌های کتابخانه‌ای در استان است که در این ناحیه ایجاد شده و از پیشرفت خوبی برخوردار است و پیش‌بینی می‌شود تا اسفند جاری به بهره برداری برسد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان اظهار داشت: در حوزه کتاب و کتابخوانی، این دیدگاه نادرست وجود دارد که مردم ایران با مقوله خواندن و فرهنگ بیگانه هستند.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد این مساله مورد قبول نیست و ایران از لحاظ تعداد کتابخانه و نشر کتاب دارای رتبه اول در میان کشورهای اسلامی است.

مخدومی از فعالیت ۸۳ باب کتابخانه در سطح استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۵۳ باب نهادی و ۳۰ باب مشارکتی است.

وی افزود: در حال حاضر در کتابخانه‌های عمومی ۴۰ نوع خدمت ارائه می‌شود که با استانداردهای جهانی مطابقت دارد.

مخدومی خاطرنشان کرد: آمارها و ارقام در مورد کتاب و کتابخوانی در حوزه‌هایی مثل ناشنوایان و نابینایان اتفاقات خوبی در حوزه کتاب در استان به شمار می‌رود.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین