مدیریت: دکتر داودی 09172203400

انتشارات کتیبه نوین

انتشارات و نشر

انتشارات و نشر

انتشارات و نشر

معرفی انتشارات کتاب کتیبه نوین

انتشارات کتاب کتیبه نوین، با مجوز رسمی نشر مکتوب به شماره پروانه  ۱۱۶۴۸ و مجوز نشر دیجیتال به شماره پروانه 14576 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مفتخر است حاصل سال‌ها تجربه و حضور خود در صنعت چاپ و نشر کتاب، را به نویسندگان، فرهیختگان و علاقه‌مندان به فرهنگ و دانش که تمایل دارند آثار، تألیفات، ترجمه، پایان‌نامه و مطالب گردآوری شده خود را به کتاب تبدیل کنند، ارائه نماید.

این انتشارات در طی سال‌های اخیر صدها کتاب را با همکاری اساتید، پژوهشگران و دانشجویان به چاپ رسانده است. عمده خدمات بر چاپ کتاب‌های علمی و دانشگاهی متمرکز است. دانشجویان و اساتیدی که ترجمه، تألیف یا پایان‌نامه‌ای دارند می‌توانند از خدمات چاپ نشر کتیبه نوین استفاده کنند.

برخی از دانشجویان تمایل دارند حاصل کارهای پژوهشی خود را که در قالب تز یا رساله منتشر شده است به کتاب نیز تبدیل کنند و این انتشارات آماده ارائه خدمات کامل در این زمینه است. از سوی دیگر افرادی نیز که متقاضی چاپ شعر، داستان، مطالب گردآوری شده، ترجمه یا تألیفات خود هستند می‌توانند از خدمات این انتشارات استفاده نمایند. بنابراین شما می‌توانید با هزینه‌ای کم به هدف خود که  همانا داشتن یک کتاب معتبر است دست یابید.

فعالیت‌های انتشارات کتیبه نوین در زمینه چاپ و نشر کتاب شامل: تأیید محتوای کتاب توسط اساتید مجرب، تایپ تخصصی و متناسب با فرمت کتاب، اخذ شابک یا ISBN، ویرایش متن (برای کسانی که قصد تبدیل پایان‌نامه به کتاب را دارند)، ویراستاری متن، صفحه‌آرایی کتاب، اخذ فیپا از کتابخانه ملی ایران، طراحی جلد، اخذ مجوز کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، لیتوگرافی دیجیتال، چاپ کتاب و اعلام وصول می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی چاپ و نشر را مطالعه فرمایید.

مدیریت انتشارات کتیبه نوین

مؤسس انتشارات کتاب کتیبه نوین دکتر علی داودی (Ali Davodi Ph.D) می‌باشد. ایشان مدرس دانشگاه، ناشر، نویسنده، پژوهشگر، سر ویراستار، سر صفحه‌آرا، ناظر چاپ، عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان و عضو سرای اهل‌قلم هستند. از جمله آثار ایشان می‌توان به کتاب مدیریت اسلامی، کتاب آشنایی با مفاهیم و کاربردهای مدیریت دانش، کتاب مدل‌سازی با برنامه‌ریزی ریاضی، کتاب مفاهیم و کارکردهای مدیریت بهره‌وری و کتاب مدیریت نوین و فن‌آوری نوین اشاره کرد. همچنین ایشان دارای چندین مقاله ISI، مقاله علمی و پژوهشی، کنفرانس و … می‌باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی مدیریت انتشارات کتیبه نوین را مطالعه فرمایید.

خدمات انتشارات کتیبه نوین در چاپ و نشر کتاب

انتشارات کتاب کتیبه نوین برای رفاه نویسندگان گرامی خدمات ویژه‌ای را به شرح زیر ارائه می‌نماید:

 • تبدیل پایان نامه به کتاب
 • چاپ کتاب در تیراژ محدود (حداقل ۵۰ نسخه جهت رزومه)
 • انجام کل فرایند کار کتاب در کمتر از یک ماه
 • اخذ شابک
 • اخذ فیپا
 • اخذ مجوز چاپ و نشر کتاب و چاپ
 • پذیرش سفارش در تمامی رشته ها و گرایش ها
 • پذیرش سفارش چاپ کتاب از سراسر ایران
 • امکان انجام کلیه فرایند چاپ و نشر کتاب بدون نیاز به حضور فیزیکی نویسندگان
 • تخفیف ویژه برای اعضای هیئت‌علمی، اساتید دانشگاه و دانشجویان
 • مشاوره رایگان (مشاوره تبدیل پایان نامه به کتاب، مشاوره چاپ و نشر، مشاوره پخش کتاب)
 • ارسال رایگان به تمام ایران

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی خدمات نشر کتیبه نوین را مطالعه فرمایید.

تقدیر از انتشارات کتیبه نوین

انتشارات کتیبه نوین در طول فعالیت خود توانسته است مورد تقدیر نویسندگان، مترجمان، انجمن‌ها، نهادها و سازمانه‌ای دولتی زیادی قرار گیرد. کیفیت انجام کار و عمل به تعهدات خود باعث شده است که انتشارات کتیبه نوین جز برترین انتشارات کشور باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی افتخارات کتیبه نوین را ببینید.

آشنایی با انتشارات و نشر

جهت آشنایی نویسندگان و فرهیختگان در دامه به توضیحاتی درمورد انتشارات و نشر می پردازیم:

تعریف انتشارات

به‌طورکلی در تعریف انتشارات دو دیدگاه وجود دارد:

 1. دیدگاه عمومی: دیدگاه اول دیدگاه عمومی است که می‌گوید هر کس مطلبی را تولید و تکثیر نماید کار نشر را انجام داده است.
 2. دیدگاه تخصصی: در دیدگاه دوم که دیدگاه تخصصی به نشر می‌باشد، انتشارات را به‌عنوان یک تجارت یا کسب‌وکار قلمداد می‌کند مثل انتشار کتاب یا مجله.

درباره انتشارات کتیبه نوین و خدمات آن بیشتر بدانید.

مدیر انتشارات کیست؟

مدیر انتشارات به‌نوعی همان ناشر است. وی بالاترین مقام در مؤسسه انتشاراتی است و وظیفه او، مانند هر مدیری در هر واحدی دیگر، اداره واحد و تصمیم‌گیری درباره امور انتشارات است. گاه در رأس هرم تشکیلات نشر، هیأت مدیره وجود دارد و آن‌ها از میان خود، یا حتی خارج از جمع خود، کسی را به‌عنوان مدیرعامل برمی‌گزینند. در واحدهای دولتی و وابسته به دولت ممکن است هیأت امنا در رأس هرم تشکیلات قرار گرفته باشد. در نشر غیردولتی، مدیر ممکن است خود سرمایه‌گذار یا بانی اصلی باشد.

مدیر انتشارات فردی است که به وضعیت فرهنگی جامعه علاقه داشته و با آن آشنایی کامل دارد. او باید فردی دقیق بوده و توان سازماندهی و نظارت مناسب بر روی کلیه فرآیند تهیه و چاپ کتاب را داشته باشد. ناشر با فعالیت درست خود به بالا بردن سطح فرهنگی جامعه کمک بزرگی می‌کند.

درباره مدیریت انتشارات کتیبه نوین بیشتر بدانید.

نشر کتاب چیست؟

نشر فرآیندی است که در آن دست‌نوشته‌ها، افکار و پیشنهادهای نویسندگان به اثر چاپی تبدیل و در میان جامعه پخش می‌کند. به عبارتی نشر مدیریت، تهیه و تولید مواد خواندنی آموزشی، علمی و…، چاپ و انتشار آن‌ها است.

پذیرش اثر نخستین مرحله نشر است. پس از عقد قرارداد کتاب به مرحله آماده‌سازی می‌رود. در این مرحله کتاب به صورت دست موشته یا بر روی نرم افزار است. در این مرحله اثر با شیوه نامه منطبق، ویرایش و به نسخه‌پردازی سپرده می‌شود. در صورتی که کتاب از نظر نسخه‌پردازی ایراد نداشته باشد، به طراحی و تولید سپرده می‌شود. تا ویژگی‌های ظاهری کتاب مورد توجهی قرار گیرد. در بخش تولید فنی، کتاب طراحی، حروف‌چینی، صفحه‌آرایی، تصویرگری و طراحی جلد می‌شود. طراحی جلد و نوع جلد به محتوای کتاب و مخاطبین آن بستگی دارد. پس از چاپ کتاب باید معرفی و بازاریابی و توزیع شود تا به فروش برسد.

در مورد نشر کتاب بیشتر بدانید

عنوان: اولین قسمت یک کتاب که مورد مطالعه قرار می‌گیرد عنوان آن است. سعی کنید از عناوین ساده و کوتاه استفاده نمایید. عنوان کتاب علاوه بر این که می‌باید کامل باشد، باید جذاب و گیرا نیز باشد. طبق برآوردهای صورت گرفته عنوان کتاب‌ها تأثیر مستقیمی در افزایش فروش یا افزایش میزان دانلود شدن آن‌ها دارد.

مخاطب: جهت نگارش یک کتاب موفق و مفید قبل از هر چیز می‌بایست مخاطبان خود را مشخص نمایید و نیازهای آن‌ها را در نظر بگیرید. سطح کتاب می‌بایست منطبق با سطح و نیاز مخاطبان کتاب باشد.

شفافیت: زبان به کار گرفته شده در یک کتاب می‌بایست روان و منطبق با سطح علمی مخاطبان باشد به‌طوری‌که کلیه مخاطبان بتوانند به راحتی با آن ارتباط برقرار نمایند و از مطالب آن استفاده لازم را ببرند. برای کلمات و اصطلاحات زبان‌های دیگر سعی نمایید از معادل‌های صحیح و ساده استفاده نمایید. از به کار بردن جملات سخت و پیچیده و همچنین طولانی بپرهیزید.

منابع: جهت نگارش یک کتاب تخصصی، مطالعه و بررسی منابع موجود داخلی و خارجی درباره کتاب از نکات قابل توجه است. جهت کاربردی بودن کتابتان، کلیه منابع گذشته را مرور کنید و کتابی را نگارش نمایید که تکمیل‌کننده منابع موجود در آن زمینه باشد و این امکان را به مخاطبان بدهد تا از آن کتاب بتوانند به عنوان یک منبع جدید در آن شاخه از علم استفاده نمایند.

زبان علمی: در یک کتاب علمی- تخصصی می‌باید از زبان علمی و دقیق استفاده نمایید. توجه نمایید که واژه‌ها در هر رشته تخصصی بار معنایی مشخصی دارند بنابراین در انتخاب و به‌کارگیری این واژه‌ها باید کمال دقت را به کار بگیرید. از به کار بردن مفاهیم بدون استفاده از رفرنس (ارجاع) بپرهیزید و برای تمامی مطالب کتابتان از رفرنس مناسب آن‌ها استفاده نمایید.

اصطلاحات و عبارات رایج در صنعت نشر الفبای نشر کتاب محسوب می‌شوند چرا که بدون آگاهی از آن‌ها ورود به این صنعت امکان‌پذیر نخواهد بود. در این قسمت با این عبارات و تعاریف بیشتر آشنا خواهید شد.

تألیف: تألیف عبارت است از تهیه، گرد اوری، تدوین، تصنیف و تلخیص مانند: داستان‌ها و رمان‌های که بر اساس رخدادهای واقعی به رشته تحریر در می‌آیند.

گردآوری: گردآوری عبارت است از تدوین مطالب، تصنیف، تلخیص و جمع‌آوری مطالب از سایر آثار و دسته‌بندی آن‌ها.

ترجمه: ترجمه عبارت است از برگرداندن مطالب کتاب از زبان دیگر به فارسی سلیس و روان و بدون دخل تصرف در محتوای اصلی کتاب است.

بازنویسی: هرگاه اثری دارای سوژه مناسبی بوده اما متن آن از نظر اصول نگارش ضعیف و غیر قابل استفاده باشد با ایجاد تغییرات اساسی متن جدیدی پدید می‌آید که همان سوژه را در بر دارد. به متن بازنویسی شده متن اصلی گفته می‌شود.

کتاب: مجموعه‌ای است از تألیف، ترجمه و گرداوری مصحف که از ۴۸ صفحه بیشتر است.

انتشارات: مؤسسه‌ای است برای اشاعه فرهنگ و ارتقای سطح آگاهی‌های جامعه با اجرای همه امور مربوط به انتشارات و ترجمه کتاب‌های اسلامی، ادبی، علمی، فرهنگی و هنری.

ناشر: شخص، شرکت یا شخصیت حقوقی که مسوول انتشار کتاب یا موارد دیگر چاپی برای استفاده همگان است.

شابک: حروف اختصاصی شابک (شماره استاندار بین‌المللی کتاب) معادل ISBN (International Standard Book Number) تعریف شده است. استفاده از شابک به این منظور است که در میان انبوه کتاب‌ها بتوان کتابی را بدون اینکه به مشخصات کتاب‌شناختی آن از جمله نویسنده، عنوان، ناشر و … دسترسی باشد متمایز کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شابک کلیک کنید.

فیپا: در واقع همان شناسنامه کتاب در کتاب‌خانه ملی می‌باشد. هر کتاب قبل از آنکه از سوی مراجع ذی‌ربط مجوز انتشار دریافت کند، باید در کتابخانه ملی ایران ثبت شود و از آن فهرست‌نویسی پیش از انتشار یا اصطلاحاً فیپا تهیه شود. عبارت فیپا کوته‌نوشت «فهرست‌نویسی پیش از انتشار» است و شامل فهرست‌نویسی توصیفی و تحلیلی کتاب، پیش از انتشار آن و درج آن در صفحه حقوقی یا شناسنامه کتاب است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیپا کلیک کنید.

شاپا: کوته‌نوشت «شماره استاندارد بین‌المللی پیایندهای ایران» است.

پیایند یا نشریه ادواری: نشریه‌ای چاپی یا غیرچاپی است که به طور مسلسل و در فواصل زمانی معین یا نامعین منتشر می‌شود و قاعدتاً به طور نامحدود ادامه می‌یابد. پیایندها شامل مجلات، روزنامه‌ها، سالنامه‌ها، یادبودها، خلاصه مذاکرات سازمان‌ها، صورت جلسات همایش‌های دنباله‌دار، گزارش‌های انجمن‌های علمی و نیز فروستهای تک‌نگاشتی است. این تعریف شامل آثاری که در

پدیدآور: یک کتاب ممکن است توسط یک مؤلف تهیه شده باشد و یا اشخاص، انجمن‌ها، نهادها یا سازمان‌های مسول نگارش یک اثر باشد

وضعیت نشر: شامل محل نشر، نام ناشر و تاریخ نشر است.

فهرست‌های کتاب: شامل فهرست مندرجات در اول کتاب، منابع و کتاب‌نامه می‌شود.

مقدمه و پیشگفتار: حاوی مطالب کوتاه و مفیدی در باره کتاب است که به فهرست‌نویس در تعیین موضوع کتاب یاری می‌رساند

علاوه بر موارد فوق فهرست‌نویس به سایر خصوصیات که کیفیت چاپ و متن کتاب را بیان می‌کند نیز توجه دارد. از جمله پانوشت‌ها، واژه‌نامه‌ها، زندگی‌نامه‌ها، مؤلف، نام کتاب و نام مؤلف به زبان اصلی، صفحه عنوان به زبان اصلی، شماره سری مجموعه، عناوین فرعی کتاب، فهرست، تعداد صفحات کتاب، تصاویر، نقشه‌ها، سندها و …

حق التالیف/ حق الترجمه: زمانی که یک نویسنده اثری را خلق می‌کند بر اساس قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان مصوب سال ۱۳۴۸، حقوقی به او تعلق می‌گیرد و ناشر باید بر اساس قانون، حقوق مادی و معنوی مؤلف را رعایت کند. به عبارت دیگر پدید آوردن یک اثر مکتوب که دارای اصالت باشد و کپی از آثار دیگران نباشد خود به خو سبب خواهد شد کلیه حقوق مادی و معنوی آن اثر به مؤلف تعلق گیرد. بدیهی است هر گونه باز نشر این اثر (چه به صورت کتاب، فیلم، فیلم‌نامه، تاتر و …) بدون کسب مجوز از صاحب اثر ممنوع خواهد بود. البته صاحب اثر که می‌تواند مؤلف، مترجم، نویسنده، شاعر، و … باشد می‌تواند این حقوق را در ازای دریافت وجه و یا طی یک توافق به ناشر واگذار کند.

ویراستاری: ویراستاری در حقیقت پیرایش و زیباسازی متن برای خواننده است. ویراستار با چک و اصلاح واژه‌ها و جمله‌ها، امکان فهم و درک بهتر متن را به خواننده می‌دهد. ویراستار متن دست‌نوشته را ممکن است بازنویسی کند، ترتیب فصول را تغییر دهد، مکررات را حذف کند، به هرکجا که لازم بود عبارت وصل‌کننده‌ای یا پاراگراف آغاز گری بیفزاید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویراستاری کلیک کنید.

مدیر هنری: مدیریت هنری به عهده تصویرگر (طراح گرافیک) است.

فرم‌بندی: به فرایند انتخاب تعداد صفحات کتاب بر اساس اندازه زینک طوری که کاغذ مصرفی کمترین پرتی (یا همان حاشیه‌های اضافه و دورریختنی) را داشته باشد فرم‌بندی می‌گویند. به عبارت دیگر در فرم‌بندی صفحه‌آرا و لیتوگراف تصمیم می‌گیرد که اندازه (قطع) کتاب و تعداد صفحات آن چقدر باشد.

لیتوگرافی: لیتوگرافی در حقیقت فرآیند تبدیل متن تایپی و طرح جلد کتاب به فیلم و سپس زینک آماده چاپ است.

وزالید: نسخه پوزیتیو تهیه شده از فیلم که روی کاغذ چاپ می‌شود را اوزالید می‌گویند. اوزالید در واقع نمونه صفحه‌آرایی و صحافی شده کتاب قبل از تهیه زینک است که ناشر یا ناظر چاپ با تأیید آن دستور تهیه کپی زینک و چاپ کتاب را صادر می‌کند.

تعریف ناشر

ناشر فرد، گروه یا نهادی است که با مجموعه‌ای از امکانات و اقدامات فنی و تخصصی نسبت به چاپ و توزیع اثر چاپی اقدام می‌نماید. کار ناشر اجرا یا نظارت است به این معنی که کلیه مراحل لازم برای چاپ یک اثر شامل حروف‌چینی، صفحه‌آرایی، لیتوگرافی، چاپ، صحافی، پخش و فروش کتاب توسط ناشر یا زیر نظر او انجام می‌شود.

یک مؤسسه انتشاراتی شامل بخش‌های مختلفی می‌باشد که هر کدام وظایفی خاص برعهده دارند. این بخش‌ها عبارتند از:

 • دفتر مدیر یا دفتر تشکیلات
 • بخش تولید فرهنگی (مهم‌ترین بخش یک انتشارات)
 • بخش تولید فنی – هنری
 • بخش تولید چاپی
 • بخش مالی – اداری
 • بخش بازاریابی، تبلیغ، پخش و فروش
 • روابط عمومی

بخش تولید فرهنگی بخش اصلی یا به عبارتی مغز یک انتشارات می‌باشد. این امر به دلیل وظایف مهمی است که بر عهده دارد، وظایفی از جمله: بررسی و ارزشیابی دست‌نوشته‌های تحویل‌شده، تهیه گزارش‌های فنی درباره آن‌ها، ویراستاری، آماده‌سازی آثار برای چاپ، تهیه نمایه کتاب، گفتگو با پدیدآورندگان، عقد قرارداد، برآورد مالی چاپ کتاب، نظارت بر چاپ و نمونه‌خوانی.

لازم به یادآوری است که مراحل اصلی نشر کتاب تدوین سیاست و برنامه، گفتگو، توافق و عقد قرارداد با پدیدآورنده، پدیدآوردن، آماده‌سازی برای چاپ، طراحی و تولید، توزیع و فروش می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی انتشارات، نشر و ناشر را مطالعه فرمایید.

اگر جز نویسندگان گرامی ساکن شیراز و استان فارس هستید منوی انتشارات، نشر و ناشر در شیراز را مطالعه فرمایید.

چاپ کتاب ویژه اساتید و دانشجویان

چاپ کتاب ویژه اساتید دانشگاه: شما می‌توانید جزوه‌ای که تدریس نموده‌اید یا دانشجویانتان در کلاس یادداشت نموده‌اند را به یک کتاب برای آن درس تبدیل نمایید. مثلاً وقتی شیمی را در کلاسی به صورت شفاهی درس می‌دهید و هر ترم دانشجویان در کلاس می‌نویسند یا اینکه جزوه‌ای دادید تا دانشجویان در انتشارات دانشگاه کپی بزنند می‌توانید آنها را به کتاب تبدیل نمایید و از روی کتاب خودتان تدریس نمایید. انتشارات کتیبه نوین پیشنهاد خود را برای چاپ و نشر کتاب شما (از تایپ تا چاپ) اعلام می‌نماید. البته در صورتی که بخواهید با هزینه ای بسیار اندک کتاب خودتان را چاپ و نشر نمایید نیز می‌توانید از تخفیف ویژه اساتید دانشگاه و دبیران بهره مند شوید.

چاپ کتاب برای دانشجویان: اگر شما دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل یا استفاده از مدرک تحصیلی خود را دارید باید رزومه قوی داشته باشید تا در امور آموزشی و پژوهشی مختلف از آن‌ها استفاده نمایید. برای مثال برای دانشجویانی که قصد شرکت در آزمون دکتری تخصصی را دارند، داشتن یک کتاب تألیفی یا ترجمه‌ای یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود. همچنین برای افرادی که قصد شرکت در آزمون‌های جذب هیئت علمی را دارند لزوم ارائه یک یا چند کتاب در کنار مقالات و پژوهش‌ها غیر قابل اجتناب است. این ضرورت‌ها در کنار منابعی که دانشجویان در اختیار دارند می‌تواند راه را برای چاپ کتاب آنان همواره سازد. یک دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکتری که از تز و رساله خود دفاع کرده است بهترین موقعیت را در اختیار دارد که از این کار خود استفاده نماید و آن را تبدیل به یک کتاب نماید. این کتاب می‌تواند شامل تمامی بخش‌های پایان نامه یا تنها فصل خاصی از آن باشد. مرکز چاپ و نشر کتاب کتیبه نوین آمادگی دارد با همکاری اساتید خود بهترین راه ممکن برای داشتن کتاب را به شما معرفی نماید و در این راه تا گام آخر در کنار شما باشد.

توجه: در تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه توجه کنید از همکاری با مراکز مرتبط با تهیه و فروش پایان نامه و همچنین مراکز تبلیغاتی غیر تخصصی چاپ کتاب (نظیر مراکز چاپ کاتالوگ و بروشور) اکیداً پرهیز کنید. منبع درآمد اصلی اینگونه مراکز فروش فایل کتاب شما به دیگران است.

چگونه یک ناشر معتبر پیدا کنیم؟

پس از آماده‌سازی متون کتاب توسط نویسنده مرحله‌ای بسی مهم‌تر بر سر راه نویسنده قرار خواهد گرفت و آن انتخاب ناشر معتبر و در نهایت اطمینان از اعتبار کتاب است لذا دقت فرمایید در فرایند چاپ و نشر کتاب یا تبدیل پایان‌نامه به کتاب ملاک انتخاب ناشر نباید صرفاً مبلغ بیان شده از سوی ناشر باشد چراکه برخی از افراد سودجو با عدم انجام برخی از موارد یا عدم دقت و استفاده از افراد غیرمتخصص در انجام مراحل، قیمت‌های بسیار ارزان را بیان می‌دارند و چه‌بسا امکان دارد حتی فایل کتاب خود را نیز از دست بدهید. در ادامه راهکارهای انتخاب ناشر را ارائه می‌دهیم.

انتخاب انتشارات معتبر و چاپ کتاب مطمئن

الف) معتبر بودن ناشر

اولین و مهم‌ترین مرحله در انتخاب یک ناشر، معتبر بودن، بروز بودن و تعداد کتاب‌های چاپ شده آن انتشارات در خانه کتاب می‌باشد. در این خصوص می‌توانید از لینک‌های زیر کمک بگیرید:

جستجوی ناشر مورد نظر در خانه کتاب

جستجوی انتشارات کتیبه نوین در خانه کتاب

ب) اطمینان از اعتبار کتاب

مراحل چاپ و نشر شامل چندین مرحله می‌باشد که عدم دقت و یا عدم انجام هر یک از مراحل توسط انتشارات در نتیجه نهایی چاپ و نشر کتاب خلل ایجاد می‌کند، لذا توصیه می‌شود اطلاعات شناسنامه‌ای و مجوز کتاب حتماً توسط نویسنده چک شود:

 1. شابک: کد اختصاصی کتاب شما می‌باشد که منحصربه‌فرد است، صحت شابک درج شده در کتاب خود را می‌توانید در سایت شابک چک فرمایید. آدرس سایت شابک
 2. فیپا: فیپا همان صفحه شناسنامه کتاب می‌باشد که توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران صادر می‌شود. نویسندگان گرامی می‌توانند پس از صدور فیپا و درج آن در فایل کتاب صحت اطلاعات موجود در آن را چک کنند این عملیات در سایت انتشارات کتیبه نوین قابل پیگیری می‌باشد (با هر انتشاراتی که کار کرده باشید می‌توانید صحت آن را در سایت ما چک کنید). جستجوی فیپا
 3. مجوز کتب: از انتشارات بخواهید که کپی مجوز کتاب را به شما تحویل دهد (البته اصل برگ مجوز کتاب می‌بایست نزد انتشارات باقی بماند). اطلاعات بیشتر در مورد مجوز کتاب
 4. مرحله اعلام وصول: این مرحله با اینکه از چشم نویسندگان دور می‌باشد اما مهم‌ترین مرحله و آخرین مرحله فرایند چاپ و نشر می‌باشد. در این مرحله ناشر کتاب را به صورت فیزیکی به وزارت فرهنگ و ارشاد، خانه کتاب، کتابخانه مرکزی و دفتر شابک ارسال می‌کند و تأیید و ثبت نهایی کتاب را رقم می‌زند. نویسندگان جهت چک کردن این مرحله می‌توانند از سایت خانه کتاب استعلام بگیرند. خانه کتاب

ج) مقبولیت فرایند چاپ و نشر کتاب

 1. ویراستاری: ویراستاری‌های مختلف با قیمت‌های مختلف وجود دارد که زمانی که انتشارات فایل اولیه را خدمتتان ارسال می‌کند می‌توانید دقت انجام کار ویراستار را چک فرمایید (ویراستاری در این انتشارات با بالاترین کیفیت و کمترین خطا و با نظارت سر ویراستار علمی و ادبی صورت می‌گیرد). ویراستاری
 2. صفحه‌آرایی: صفحه‌آرایی نیز مانند ویراستاری قیمت‌های مختلف دارد و مجدد در زمان دریافت فایل صفحه‌آرایی شده می‌توان نوع و میزان ذوق و سلیقه صفحه‌آرا را چک کرد (در انتشارات کتیبه نوین متخصصین صفحه‌آرایی حرفه‌ای وجود دارد و علاوه بر آن سر صفحه‌آرا در نهایت صحت آن را چک می‌کند). صفحه آرایی
 3. طراحی جلد: طراحی جلد نیز قیمت‌های مختلف دارد و بسته به طراح و سلیقه وی انجام می‌گیرد. در انتشارات کتیبه نوین طراحی با نظر مستقیم نویسندگان (در هر جای ایران) انجام می‌گیرد و حتی در صورت لزوم چندین بار ویرایش می‌گردد تا با سلیقه نویسنده یکی شود. (در این انتشارات از مجرب‌ترین و متخصصین طراحی و با نظارت نهایی مدیریت انتشارات طراحی صورت می‌گیرد). نمونه جلدها و طراحی جلد در قسمت کتاب‌ها قابل مشاهده است.
 4. فرایند چاپ: چاپ کتاب خود شامل چندین بخش می‌باشد، ۱- جلد (نوع مقوا، نوع رنگ و نوع سلفون) ۲- متن (نوع کاغذ و نوع جوهر) ۳- چسب. دقت فرمایید در مورد مقوا در صورتی که وزن آن از حد خاصی کمتر باشد (کمتر از ۳۰۰ گرمی) بعد از چاپ کتاب و با باز کردن کتاب دیگر به حالت اولیه بر نمی‌گردد و خم باقی می‌ماند. سلفون (مات و براق) نیز باید کیفیت لازم را داشته باشد تا از مقوای جلد جدا نشود. در مورد کاغذ متنی در صورتی که از کاغذ مرغوب استفاده نشود (در حال حاضر کاغذهای مختلف از کشورهای مختلف وجود دارد از جمله اندونزی، مالزی و چین) جوهر در روی آن بخش می‌شود و از پشت برگه بیرون می‌زند. نوع جوهر نیز مهم می‌باشد در صورتی که از نوع مرغوب نباشد با کشیدن دست بر روی متون متن پخش می‌شود. و در نهایت نوع چسب که با اینکه به چشم نمی‌آید اما بسیار مهم می‌باشد زیرا در صورتی که از چسب خوبی استفاده نشود کاغذها از بین کتاب جدا می‌شود. (به خصوص در چاپ دیجیتال که کاغذها به صورت تکی به هم چسب می‌شود). اطلاعات بیشتر فرایند چاپ

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی راهنمای انتخاب ناشر را مطالعه فرمایید.

این انتشارات از طریق تلفن ثابت، موبایل، ایمیل و همچنین شبکه‌های اجتماعی پاسخ گوی سؤالات شما نویسندگان گرامی می‌باشد و پیشنهاد می‌شود که سایت انتشارات کتیبه نوین را با دقت مطالعه فرمایید.

چک کردن صحت شابک، فیپا و مجوز چاپ کتاب

از جمله دغدغه‌های بسیاری از نویسندگان این است که آیا کتاب آن‌ها به صورت قانونی به چاپ رسیده و مجوزهای اخذ شده دارای اعتبار هستند؟ استعلام مجوزهای چاپ کتاب به شما کمک می‌کند که از ثبت رسمی کتاب خود اطمینان حاصل کنید. کتابی که مجوز نداشته باشد فاقد ارزش بوده و هیچ حقوق مادی و معنوی به نویسنده آن تعلق نمی‌گیرد. حتی در بسیاری از موارد افراد سودجو اقدام به سرقت ادبی کرده و کتاب شما را با نام خود به چاپ می‌رسانند. در حقیقت اگر کتاب شما بدون مجوز به چاپ برسد، تمام زحمات شما از بین خواهد رفت. پس کتاب خود را به دست ناشران معتبر که دارای پروانه نشر هستند بسپارید و از دریافت تمام مجوزها اعم از دریافت شابک، فیپا و مجوز وزارت ارشاد اطمینان حاصل کنید.

پیشنهاد می‌شود در انتخب ناشر دقت فرمایید و قبل از انتخاب ناشر منوی راهنمای انتخاب ناشر را مطالعه فرمایید.

صحت شابک کتاب

شابک: شماره استاندارد بین‌المللی کتاب است که به کتاب‌های منتشرشده منسوب می‌شود و هر شماره منحصر به یک کتاب (یا یک نگارش یا نوع مشخص از آن کتاب) است، اما تجدید چاپ کتاب باعث تغییر شابک نمی‌شود. شابک را در زبان‌هایی که از خط لاتین استفاده می‌کنند با سرواژه ISBN مخفف عبارت انگلیسی (International Standard Book Number) نشان می‌دهند. بیشتر بدانید…

استعلام شابک: برای استعلام شابک کتابتان کافی‌ست وارد سایت مرکز اسناد و کتابخانه ملی شوید و از قسمت جستجو نام خود و یا کتابتان را وارد کنید تا اطلاعات مربوط را در اختیارتان قرار دهد، بعد از ورود اطلاعات، صفحه‌ای باز می‌شود و لیست آثاری که به نام شماست را به شما نشان می‌دهد.

صحت فیپای کتاب

فیپا: فیپا یا فهرست‌نویسی پیش از چاپ عبارت است از فهرست‌نویسی توصیفی و تحلیلی کتاب، پیش از انتشار که در صفحه حقوقی یا صفحه شناسنامه کتاب درج می‌گردد. فیپا تهیه اطلاعات کتابشناختی برای شناسایی و بازیابی یک کتاب بر مبنای ضوابط و استانداردهای بین‌المللی قبل از انتشار آن کتاب است. بیشتر بدانید…

استعلام فیپا: پس از اخذ فیپا توسط انتشارات کتاب، نویسندگان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیپا و صحت ثبت اطلاعات خود می‌توانند از لینک اینترنتی جستجوی فیپا استفاده کنند و در قسمت جستجوی بانک کتابشناسی و سپس قسمت کتاب با وارد کردن شماره کتابشناسی خود، جستجو را انجام دهند.

صحت مجوز چاپ کتاب

مجوز چاپ کتاب: مجوز چاپ کتاب مجوزی است که قبل از چاپ کتاب می‌بایست توسط انتشارات دریافت شود تا آن کتاب به صورت قانونی قابل چاپ باشد. این مجوز به صورت فایل پی‌دی‌اف است که از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ناشر صادر می‌شود. ناشرین این مجوز را دریافت و در فایل نویسنده قرار می‌دهند. بیشتر بدانید…

استعلام مجوز چاپ کتاب: نویسندگان می‌توانند پس از اخذ مجوز توسط انتشارات از انتشارات بخواهند که یک کپی از آن را برایشان ارسال کنند تا با توجه به بارکد و کد پیگیری موجود در آن بتوانند صحت مجوز را چک نمایند.

برچسب‌ها:

بهترین انتشارات و نشر

انتشارات و نشر کتاب

ناشر برگزیده

استعلامات کتاب

استعلام شابک و فیپا

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.