مدیریت: دکتر داودی 09172203400

انتشارات کتیبه نوین

تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب

تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب

تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب

تبدیل جزوه‌ به کتاب

اساتید هیئت علمی، حق‌التدریسی دانشگاه‌ها، اساتید آموزشگاه‌ها، دبیران و معلم‌های مدارس می‌توانند با همکاری انتشارات کتیبه نوین جزوه‌ها و مطالب آموزشی خود را به کتاب تبدیل کنند.

اساتید، دبیران و معلم‌هایی که هنوز در کلاس جزوه می‌گویند یا اینکه در کلاس درس می‌دهد و دانشجویان در کلاس نکته‌ها را یادداشت می‌نمایند می‌توانند با استفاده از راهکاری که در این صفحه ارائه می‌شود به راحتی آموزش و ارتقای علمی خود کمک شایانی نمایند.

شما می‌توانید جزوه‌ای که تدریس نموده‌اید یا دانشجویانتان در کلاس یادداشت نموده‌اند را به یک کتاب برای آن درس تبدیل نمایید. مثلاً وقتی شیمی را در کلاسی به‌صورت شفاهی درس می‌دهید و هر ترم دانشجویان در کلاس می‌نویسند یا اینکه جزوه‌ای دادید تا دانشجویان در انتشارات دانشگاه کپی بزنند می‌توانید آن‌ها را به کتاب تبدیل نمایید و از روی کتاب خودتان تدریس نمایید.

امتیازات چاپ جزوه درسی و آموزشی

چاپ جزوات چند مزیت دارد که به‌اختصار بیان می‌گردد:

  1. اولین و مهم‌ترین مزیتچاپ جزوات، افزایش اعتبار آن استاد یا دبیر در بین دانشجویان و همکاران‌شان می‌باشد. اضافه شدن کتاب به رزومه شخص، در همه جنبه‌های شغلی و تحصیلی وی تأثیر مثبت می‌گذارد. اگر دبیر مشغول تدریس در یک آموزشگاه خاص باشد، چاپ جزوات با برند آن آموزشگاه یک تبلیغات مثبت برای آن آموزشگاه نیز محسوب می‌شود.
  2. چاپ جزوه در قالب کتاب این است که آن اثر ماندگار خواهد شد و در طی سالیان دراز قابل استفاده خواهد بود و نهایت به یک ویرایش جزئی نیازمند خواهد بود. حال آن‌که هنگامی که دانشجویان یا دانش‌آموزان با جزوه‌های پراکنده دست‌نویس یا حتی چاپی به تحصیل مشغول باشند بعد از گذراندن آن مقطع، جزوات را یا دور می‌اندازند یا به نحوی از دسترس خارج می‌کنند و اگر در مقاطع بالاتر به آن‌ها نیاز داشته باشند با مشکل جدی مواجه می‌شوند. اما اگر جزوات در قالب کتاب چاپ شده باشد این مشکل نیز به وجود نخواهد آمد و آن‌ها هرگاه اراده کنند یا نیاز داشته باشند می‌توانند از مطالب مجدداً استفاده نمایند.
  3. مطالعه از روی کتاب بسیار آسان‌تر است و اشتباهات علمی در جزوات و دست‌نوشته‌ها با چاپ آن‌ها در قالب کتاب به حداقل می‌رسد.

اهمیت استخراج کتاب از جزوه‌های درسی و آموزشی

داشتن کتاب دارای امتیاز بالایی در هر رشته‌ای است. همچنین برای افرادی که قصد شرکت در آزمون‌های جذب هیئت علمی را دارند لزوم ارائه یک یا چند کتاب در کنار مقالات و پژوهش‌ها غیرقابل اجتناب است. این کتاب می‌تواند شامل تمامی بخش‌های جزوه‌های درسی و آموزشی یا تنها فصل خاصی از آن باشد. مرکز چاپ و نشر کتاب کتیبه نوین آمادگی دارد با همکاری اساتید خود بهترین راه ممکن برای داشتن کتاب را به شما معرفی نماید و در این راه تا گام آخر در کنار شما باشد.

از آنجایی که یک کتاب علمی که برگرفته از جزوه‌های درسی و آموزشی باشد، امتیاز مثبت محسوب می‌شود، لذا به همه عزیزانی که جزوه‌های درسی و آموزشی خود را در دست دارند توصیه می‌شود آن را به کتاب تبدیل کنند.

تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب با هزینه‌ای بسیار کم امکان‌پذیر است. لازم نیست که کتاب خود را در تیراژ بالا مثلاً بالای ۱۰۰۰ جلد چاپ کنند. می‌توانند کتاب خود را در تیراژهای کم مثلاً 10 یا 20 جلد چاپ کنند و البته چیزی از اعتبار کتاب نمی‌کاهد. همچنین کتاب با اخذ مجوز چاپ از وزارت ارشاد و اخذ شابک ISBN از اداره شابک و نیز اخذ فیپا از کتابخانه ملی، در وزارت ارشاد و کتابخانه ملی ثبت و اعلام وصول می‌شود و دارای همه امتیازات لازم جهت ارائه در رزومه‌های تحصیلات تکمیلی و یا رزومه‌های اخذ دانشیاری، شغلی و ارتقای تحصیلی معلمان و مربیان خواهد بود.

اساتید و هیئت‌علمی دانشگاه‌ها با چاپ کتاب در زمینه‌ی تخصصی خود و پژوهش‌هایی که انجام می‌دهند می‌توانند رزومه علمی خود را تقویت نموده و برای کسب مدارج بالاتر امتیاز دریافت نمایند.

بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌ها در شرایط استخدامی خود علاوه بر آزمون، رزومه پژوهشی و تحصیلی افراد را مورد بررسی قرار می‌دهند و هرچقدر این رزومه پربارتر باشد امتیاز دریافت شده و شانس قبولی در استخدام بالاتر خواهد بود.

برای افراد و علاقه‌مندانی که تمایل دارند در انجمن نخبگان وارد شوند داشتن کتاب چاپی امتیاز بالایی دارد لذا در صورت تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب می‌توانید از این امتیاز استفاده کنید.

مراحل تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب و چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین

توجه: با عنایت به این نکته که تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب صرفاً جهت رزومه می‌باشد و نویسنده تیراژ کمی را نیاز دارد، بنابراین از چاپ دیجیتال استفاده می‌شود و برخی از مراحل عمومی مراحل چاپ از جمله تایپ، لیتوگرافی، چاپ افست و پخش کتاب حذف می‌گردد.

۱. تبدیل فرمت جزوه‌های درسی و آموزشی به فرمت کتاب

توجه: در این مرحله محتوای جزوه‌های درسی و آموزشی به فرمت کتاب تبدیل می‌شود. درصورتی‌که عیناً متن جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب تبدیل شود نویسنده کار خاصی انجام نداده است که متأسفانه در برخی از انتشارات غیرحرفه‌ای (با هزینه‌های پایین) به همین شکل فرآیند انجام می‌شود.

انتشارات کتیبه نوین به‌عنوان اولین انتشارات در سراسر ایران که کار تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب را انجام داده است در ۵۰ رشته دانشگاهی دارای تیم متخصص می‌باشد که پس از مطالعه کامل جزوه‌های درسی و آموزشی با تخصصی که دارند محتوای جزوه‌های درسی و آموزشی شما را به قالب کتاب تبدیل می‌کنند. اطلاعات بیشتر

۲. ویراستاری کتاب

ویراستاری کتاب و ویرایش نیز باعث می‌شود کتاب با اصول نگارش ادبی بررسی‌شده و ایرادات مربوط به تایپ، املایی، گرامری و دستور زبانی اصلاح شوند. اطلاعات بیشتر

3. صفحه‌آرایی کتاب

صفحه‌آرایی عبارت است از کلیه اقداماتی که باعث ایجاد تناسب بین متن و تصاویر کتاب می‌شود. معمولاً صفحه‌آرایی کتاب دارای یک فرمت استاندارد است. برای صفحه‌آرایی کتاب، از نرم‌افزارهای مختلفی استفاده می‌شود که رایج‌ترین آن‌ها نرم‌افزار word و indesign می‌باشد.

در صفحه‌آرایی مواردی از جمله: تنظیم صفحات با توجه به قطع کتاب، تعریف استایل خاص برای عناوین کتاب، بخش‌بندی یا سکشن‌بندی کتاب، ایجاد سر صفحه و پاصفحه، درج فهرست کتاب و… صورت می‌گیرد. اطلاعات بیشتر

4. دریافت مجوز شابک برای کتاب

شابک یا (ISBN)، شماره استاندارد بین‌المللی کتاب است که برای هر کتاب منحصربه‌فرد می‌باشد. شابک در حال حاضر یک عدد ۱۳ رقمی است.

ناشر از پنل کاربری خود از سایت شابک، با درج مشخصات کتاب از جمله نام کتاب و مشخصات نویسندگان شابک را دریافت می‌کند.

در انتشارات کتاب کتیبه نوین پس از تأیید کتاب توسط انتشارات به هر کتاب یک شابک یا ISBN اختصاص داده می‌شود که از آن زمان به بعد این کد منحصربه‌فرد نشان‌دهنده شماره شناسه کتاب خواهد بود. اطلاعات بیشتر

5. طرحی جلد کتاب

انتخاب طرح جلد مناسب باعث خواهد شد کتاب شما در مرحله اول که جذب مخاطب است، موفق شود.

باید براساس معیارهایی از قبیل محتوای کتاب، جنسیت مخاطب، نوع فرهنگ و سلیقه مخاطب، رنگ مورداستفاده و… طراحی را برای جلد انتخاب نمایید که نظر مخاطب را جلب نماید و هم‌چنین با قوانین چاپ کتاب هم همخوانی داشته باشد. اطلاعات بیشتر

6. اخذ فیپا از کتابخانه ملی

فیپا عبارت است از فهرست‌نویسی توصیفی و تحلیلی کتاب، پیش از انتشار که در صفحه حقوقی یا صفحه شناسنامه کتاب درج می‌گردد.

فیپا یکی از مراحل چاپ کتاب است که قبل از چاپ کتاب می‌بایست اخذ شود و در صفحه حقوقی کتاب درج گردد.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور یگانه مرجع برای صدور فیپا در کشور ما است. این نهاد موظف است بدون دریافت هزینه برای تمامی کتاب‌ها پیش از انتشار فیپا صادر کند. نکته این‌که انتشار کتاب بدون دریافت فیپا امکان‌پذیر نیست، از همین رو تمامی ناشران نویسندگان و مترجمان مکلف به دریافت فیپا برای کتاب‌هایشان هستند. اطلاعات بیشتر

7. اخذ مجوز چاپ و نشر کتاب

پس از تایید فایل توسط نویسنده (فایلی که ویراستاری و صفحه‌آرایی آن انجام شده و دارای کد شابک می‌باشد)، کار برای روند اداری در سامانه چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت می‌گردد.

در این مرحله مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی (اگر از پیشوند دکتر یا مهندس استفاده شود) نویسندگان لازم می‌باشد.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بعد از بررسی‌های مربوطه مجوز کتاب را صادر می‌کند.

مدت زمان دریافت مجوز بستگی به نوع کتاب داشته و معمولاً کتاب‌های علمی در مدت زمان کمتری مجوز می‌گیرند. اطلاعات بیشتر

نکته مهم: توجه داشته باشید در زمان استفاده از کتاب مجوزهای کتاب استعلام می‌شود و در صورت وجود مشکل (متأسفانه در برخی مراکز جعلی از کدهای نامعتبر استفاده می‌شود) نه تنها امتیازی برای شما در نظر گرفته نمی‌شود چه‌بسا موجب رد شدن شما خواهد شد. مجوزهای گرفته شده توسط انتشارات کتیبه نوین (شابک، فیپا، مجوز چاپ و ثبت در خانه کتاب) توسط نویسنده قبل از تسویه از طریق وب‌سایت‌های رسمی کشور قابل استعلا خواهد بود. اطلاعات بیشتر

8. اخذ مجوز طرح جلد کتاب

مجوز طرح جلد یکی از مجوزهای ضروری پیش از امکان چاپ هر کتاب است.

پس از اخذ مجوز کتاب، طراحی جلد انجام شده برای وزارتخانه‌ی ارشاد و فرهنگ اسلامی ارسال می‌گردد و چنانچه مورد تأیید باشد، مجوز جلد کتاب صادر خواهد شد. اطلاعات بیشتر

9. چاپ کتاب (چاپ دیجیتال)

چاپ دیجیتال روش نوینی است که به علت داشتن سرعت بالا و کیفیت عالی، طرفداران زیادی دارد. چاپ دیجیتال کتاب یکی از رایج‌ترین روش‌های چاپ کتاب به‌صورت مستقیم با استفاده از تصاویر مبتنی بر دیجیتال است.

در روش چاپ دیجیتال کتاب، چاپگر پرونده‌های دیجیتالی مورد نیاز برای جلد و متن داخلی کتاب شما را به‌صورت جداگانه ذخیره می‌کند. سپس، این پرونده‌ها با استفاده از تونر به جای جوهر، تصویربرداری می‌شوند. بنابراین، نحوه کار دستگاه چاپ دیجیتال کتاب مشابه با دستگاه پرینت، هر چند در مقیاس بزرگتر می‌باشد. اطلاعات بیشتر

10. صحافی کتاب

صحافی یا جلد کردن کتاب، به عمل تا و ترتیب فرم‌های چاپ شده متن کتاب، جلدگذاری و در نهایت برش کتاب گفته می‌شود. اطلاعات بیشتر

11. اعلام وصول و ثبت کتاب در خانه کتاب

آخرین مرحله از مراحل اداری یک کتاب دریافت اعلام وصول یا اجازه پخش کتاب می‌باشد.

این گواهی در حقیقت بدین معناست که کتابی که چاپ و منتشر شده با متنی که در وزارت ارشاد ثبت شده یکسان بوده و تغییری ندارد و پخش کتاب بلامانع است و بابت شابکی که ناشر به این کتاب اختصاص داده تمام کارها بدون عیب و نقص انجام شده است.

پس از چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین بلافاصله این انتشارات اقدام به درخواست اعلام وصول کتاب می‌کند و در سریع‌ترین زمان ممکن کتاب شما را ثبت نهایی خواهد کرد. اطلاعات بیشتر

 مدت زمان تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب

به‌طور معمول روند طبیعی و قانونی چاپ کتاب، بسته به موضوع و حوزه‌ی جزوه‌های درسی و آموزشی، ممکن است از 30 الی 40 روز زمان ببرد. عمده‌ی زمان این فرآیند به صدور فیپا و مجوز وزارت ارشاد باز می‌گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی مدت زمان فرآیند انتشارات و چاپ کتاب را مطالعه فرمایید.

تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب در سریع‌ترین زمان

جهت طی مراحل صفر تا صد تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب و چاپ آن به‌صورت فوری می‌توانید از متخصصان انتشارات کتیبه نوین کمک بگیرید تا مراحل تبدیل فرمت جزوه‌های درسی و آموزشی به فرمت کتاب، صفحه‌آرایی کتاب، ویراستاری کتاب و چاپ کتاب را به‌صورت فوری در کوتاه‌ترین زمان به انجام برسانند.

هرچقدر تخصص و مهارت شما در استفاده از نرم‌افزار ورد بیشتر باشد به همان اندازه تمامی مراحل مربوط به تنظیم فرمت و سایز کتاب و صفحه‌آرایی کتاب را به‌سرعت انجام خواهید داد.

در زمان ارائه جزوه‌های درسی و آموزشی اگر جزوه‌های درسی و آموزشی چندین بار بازخوان شده باد و هیچ‌گونه ایرادات املایی، نگارشی و تایپی نداشته باشد مراحل کار کتاب سریع‌تر انجام خواهد شد.

تبدیل فوری جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب

در صورت درخواست صاحب اثر انتشارات کتیبه نوین با داشتن تیم‌های حرفه‌ای این توانایی را دارد که در مدت زمانی کمتر از زمان اعلام شده جزوه‌های درسی و آموزشی را به کتاب تبدیل کند، بدون اینکه از کیفیت کار کاسته شود. به‌طوری‌که تمامی مراحل با دقت انجام می‌شود و در نهایت کتاب قابل استعلام خواهد بود.

هزینه تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب

از آنجا که هزینه‌ مراحل انتشارات و چاپ کتاب به‌روز محاسبه می‌گردد جهت کسب اطلاع از هزینه‌ها به منوی هزینه‌ مراحل انتشارات و چاپ کتاب مراجعه فرمایید.

چاپ تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه

یکی از دغدغه‌های نویسندگان در تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب هزینه چاپ کتاب است. در برخی مواقع این هزینه‌ها بسیار سرسام‌آور هستند و بنابراین بسیاری از نویسندگان از چاپ کتاب خود منصرف می‌شوند. با این حال برخی روش‌ها وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن‌ها، ضمن حفظ کیفیت چاپ، هزینه تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب را نیز بسیار پایین نگه داشت.

برای پایین آوردن هزینه چاپ تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب چند روش وجود دارد که می‌توان به تناسب از آن‌ها استفاده کرد. اولین مورد در هزینه کتاب، انتخاب ناشر مناسب است. برخی ناشران بدون دلیل مشخصی هزینه بسیار بالایی را برای چاپ کتاب از نویسندگان طلب می‌کنند همچنین خود ناشر نیز می‌تواند از بخشی از سود خود چشم‌پوشی کند تا هزینه چاپ تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب پایین باشد.

انتشارات کتیبه نوین آماده همکاری در زمینه چاپ تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب با کیفیت بالا و هزینه پایین است.

جهت اطلاعات بیشتر منوی راهنمای انتخاب ناشر و بهترین انتشارات را مطالعه فرمایید.

نمونه‌های تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب در انتشارات کتیبه نوین

تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب پتانسیل تبدیل شدن به یکی از پرطرفدارترین کتاب‌ها برای چاپ را دارد. در کنار طراحی جلد، صفحه‌آرایی و دیگر خدمات حرفه‌ای که یک ناشر برای چاپ جزوه‌های درسی و آموزشی به‌صورت کتاب لحاظ می‌کند، در نهایت می‌تواند کتابی باکیفیت و درخور را در اختیار مخاطبین قرار دهد. می‌توانید چند نمونه از جزوه‌های درسی و آموزشی‌هایی که در انتشارات کتیبه نوین به چاپ رسیده‌اند و تمامی خدمات طراحی جلد، صفحه‌آرایی، ویراستاری و اخذ مجوزهای آن در انتشارات کتیبه نوین صورت گرفته است را منوی کتاب‌ها ببینید.

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.