مدیریت: دکتر داودی 09172203400

انتشارات کتیبه نوین

پیوندهای مفید کتاب

پیوندهای مفید کتاب

سایت رسمی خانه کتاب​

سایت رسمی خانه کتاب​

«خانه کتاب» با هدف ارائه اطلاعات در زمینه کتاب‌های منتشر شده در ایران از سال ۱۳۷۲ آغاز به کار کرده است و پایگاه اینترنتی آن به منظور در دسترس قرار دادن اطلاعات کتاب‌ها در سال ۱۳۷۷ تأسیس شده است.

مشخصات کتاب‌شناختی تمام کتاب‌هایی که در کشور منتشر می‌شود، به انضمام معرفی کوتاه، تصویر روی جلد و نیز تصویر صفحات نخستین هر کتاب (تا قبل از متن اصلی)، در این پایگاه ثبت می‌گردد و نویسندگان می‌توانند به راحتی کتاب ثبت شده خود را در قسمت جستجو پیدا کنند.

لیست کتاب‌های انتشارات کتیبه نوین در خانه کتاب

لیست کتاب‌های انتشارات کتیبه نوین در خانه کتاب​

با استفاده از این پیوند نویسندگانی که در انتشارات کتیبه نوین کتاب خود را به چاپ رسانده‌اند می‌توانند کتاب خود را در سایت خانه کتاب مشاهده کنند و از طرفی نویسندگانی که در جستجوی ناشر معتبر می‌باشند می‌توانند از تعداد کتاب‌های چاپ شده، مورد تایید بودن این انتشارات، به‌روز بودن و صحت انجام کار انتشارات کتیبه نوین آگاه شوند.

سایت رسمی شابک​

سایت رسمی شابک​

شماره استاندارد بین‌المللی کتاب یا شابک شماره‌ای متشکل از ۱۰ یا ۱۳ رقم که به کتاب‌های منتشرشده منسوب می‌شود و هر شماره منحصر به یک کتاب (یا یک نگارش یا نوع مشخص از آن کتاب) است،

اما تجدید چاپ کتاب باعث تغییر شابک نمی‌شود. شابک را در زبان‌هایی که از خط لاتین استفاده می‌کنند با سرواژه ISBN مخفف عبارت انگلیسی (International Standard Book Number) نشان می‌دهند.

سایت رسمی فیپا​

سایت رسمی فیپا​

فهرست‌نویسی پیش از انتشار (فیپا) عبارت است از فهرست‌نویسی توصیفی و تحلیلی کتاب پیش از انتشار و درج آن در صفحه حقوقی یا صفحه شناسنامه همان کتاب است.

جستجوی فیپا​

جستجوی فیپا​

پس از اخذ فیپا توسط انتشارات کتاب، نویسندگان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیپا و صحت ثبت اطلاعات خود می‌توانند از پیوند اینترنتی جستجوی فیپا استفاده کنند و در قسمت جستجوی بانک کتابشناسی و سپس قسمت کتاب با وارد کردن شماره کتابشناسی خود، جستجو را انجام دهند.

خبرگزاری کتاب ایران

خبرگزاری کتاب ایران

خبرگزاری کتاب ایران، اولین و تنها خبرگزاری تخصصی کتاب است که فعالیت خود را به طور رسمی از ۲۴ آبان ماه ۱۳۸۵ آغاز کرده است. این خبرگزاری، زیر نظر خانه کتاب که نهادی غیردولتی و غیرانتفاعی است، فعالیت می‌کند. هدف از این فعالیت، اطلاع‌رسانی خبری در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی و سایر موضوعات مرتبط نظیر چاپ، نشر و گرافیک است.

جایزه کتاب سال​

جایزه کتاب سال​

جایزه کتاب سال در ایران برای اولین بار با هدف تشویق خادمان دانش و فرهنگ ایران در سال ۱۳۳۴ هجری شمسی اهدا شد.

از آن سال به بعد، هر ساله طی فراخوانی از تمام نویسندگان، مترجمان و مؤلفان دعوت می‌شود تا پنج نسخه از کتاب خود را که در سال گذشته برای اولین بار و به زبان فارسی منتشر شده است، به نشانی دبیرخانه این جایزه ارسال کنند تا توسط هیأت داوران ارزیابی شود.

جایزه جهانی کتاب سال​

جایزه جهانی کتاب سال​

با وجود توسعه و تنوع وسایل ارتباط‌جمعی، کتاب و کتابت، هنوز ارجمندترین وسیله انتقال فرهنگ و بارزترین نماد شکوفایی و بالندگی فرهنگ شمرده می‌شود و شأن قلم و مرتبت والای کتابت، همچنان مورد اکرام و احترام اولیای امور در اکناف عالم است.

به منظور انجام تقدیر از اهل قلم، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۶۲ طرح «کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» و از سال ۱۳۷۲ طرح بزرگ «جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» را با هدف شناسایی، گزینش و معرفی آثار برگزیده جهانی و بزرگداشت پدیدآورندگان آن‌ها، در جهت ارتقای سطح دانش و اعتلای فرهنگ مکتوب، بنیان نهاد.

بازار نشر​

بازار نشر​

خانه کتاب در راستای ارائه خدمات به دست‌اندرکاران حوزه نشر و رونق بخشیدن به صنعت نشر کشور اقدام به راه‌اندازی سایت «بازار نشر» نموده است. در این سایت تلاش شده بستری مناسب برای تبادل نیازمندی‌های حوزه نشر در اختیار همه دست‌اندرکاران این حوزه به صورت رایگان قرار گیرد.

جشنواره نقد کتاب

جشنواره نقد کتاب

نقد به عنوان خلاقیت و آفرینشگری علمی، در کنار دیگر آفرینش‌های علمی و ادبی قرار دارد و توجه به آن زمینه‌ساز اعتلا و ارتقای کیفی آثار انتشار یافته است.

دبیرخانه جشنواره نقد کتاب در کنار برگزاری این رویداد مهم فرهنگی و معرفی و تقدیر از فعالان عرصه نقد کتاب، در راستای رونق بخشیدن به فرهنگ نقدنویسی و آموزش مبانی نقد، همچنین پر کردن خلاهای نظری این حوزه، اقدام به برگزاری جلسات و نشست‌های نقد و بررسی کتاب می‌کند.

سرای اهل قلم​

سرای اهل قلم​

سرای اهل قلم مکانی برای برگزاری نشست‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و آموزشی است که خانه کتاب با مشارکت مراکز و مؤسسات دیگر و با دعوت از صاحب‌نظران و عموم علاقه‌مندان در زمینه‌های موضوعی خاص برگزار می‌کند.

روال معمول شامل مراحل تکمیل و ارسال فرم برگزاری نشست از طرف پیشنهاد دهنده؛ تشکیل کمیته برگزاری و تدوین برنامه نشست‌ها جهت تأیید؛ و در نهایت تصمیم‌گیری درباره شیوه برگزاری نشست و امور جانبی آن، با هماهنگی مدیریت خانه کتاب و مدیریت سرای اهل قلم است.

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.