مدیریت: دکتر داودی 09172203400

انتشارات کتیبه نوین

چاپ کتاب‌های کودک و نوجوان

چاپ کتاب‌های کودک و نوجوان

چاپ کتاب کودک و نوجوان

یکی دیگر از حیطه‌های چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین، چاپ کتاب کودک و نوجوان می‌باشد.

بی‌شک مهم‌ترین بخش تولید آثار کتابی و چاپی را می‌توان تولید در حیطه کودکان و نوجوانان دانست.

اهمیت و ارزش کار در حیطه کودک و نوجوان و انتشار کتاب‌های ارزنده و قوی در این حیطه می‌تواند بسیار مهم برای هر جامعه‌ای باشد.

انتشارات کتیبه نوین در حیطه چاپ کتاب کودک و نوجوان تاکنون فعالیتی بسیار خوب داشته است و چه در عرصه تولید و چه در عرصه بازآفرینی آثار مرتبط با کودکان و نوجوانان سعی داشته است تا آثار فاخری را تولید نماید.

در این مرحله انتشارات کتیبه نوین با بررسی نیازمندی‌های موجود برای کودک و نوجوان لیست موضوعی را در اختیار افراد متخصص در زمینه کودکان و نوجوانان می‌گذارد و از آنان درخواست می‌دارد برحسب اولویت‌های خود بتوانند درباره یکی از این حیطه‌های موضوعی کتابی را نگارش کنند. کتاب نگارش شده مورد بررسی و بازبینی مجدد قرار می‌گیرد و اشکالات و نواقص احتمالی آن‌ها رفع و رجوع می‌گردد.

کار در حیطه کودکان و نوجوانان الزامات و نکات مهم خاص خود را دارد. برای مثال، طراحی جلد، رنگ و قطع کتاب برای این سنین بسیار مهم است. انتخاب قطع مناسب برای کتاب، طراحی جلد بسیار جذاب و رنگی و طراحی و صفحه‌آرایی صفحات داخلی کتاب بسیار پر اهمیت است و از این‌رو باید دقت گردد تا بهترین و جذاب‌ترین نوع طرح جلد و صفحه‌آرایی برای این کتاب‌ها انتخاب شود.

معمولاً کتاب‌هایی که در حیطه کودکان و نوجوانان چاپ می‌شود می‌بایست دقیقاً براساس نیازمندی‌ها و مقتضیات سنی آن‌ها باشد. بنابراین، نیازسنجی بسیار دقیق و جامعی برای نگارش کتاب‌های کودکان و نوجوانان لازم است و به مؤلفان عزیزی که علاقه‌مند هستند تا در این حیطه به فعالیت بپردازند توصیه می‌شود حتماً از متخصصان حوزه کودک و نوجوان اطلاعاتی را اخذ نمایند.

بسیاری از کتاب‌های مختلف در بازار کتاب وجود دارند که عمدتاً با طراحی و رنگ زیاد این انتظار را دارند که بتوانند بازار کتاب کودک و نوجوان را به خود جلب کنند. واقعیت مسئله این است که به همان میزان که طراحی و رنگ در کتاب‌های کودکان و نوجوان اهمیت دارد باید بگوییم که محتوا نیز اهمیت دارد.

متأسفانه بسیاری از مؤلفان کار در حیطه کودکان و نوجوانان را با طراحی جلد و رنگ و صفحه‌آرایی کتاب اشتباه می‌گیرند. کتاب باید محتوای وزین و در حد درک و کشش کودکان باشد.

انتشارات کتیبه نوین معمولاً برای اینکه تحت تأثیر طراحی انجام شده و صفحه‌آرایی قرار نگیرد، محتوای کتاب را جدا کرده و به ارزیابی خالص محتوای کتاب می‌پردازد. درصورتی‌که محتوای کتاب ارزش و اعتبار داشته و علمی و براساس نیاز کودکان و نوجوان نوشته شده باشد برای چاپ آن برنامه‌ریزی می‌نماید و در غیر اینصورت مؤلف می‌بایست کتاب را غنی‌تر کرده و سپس به چاپ آن اقدام نماید.

حیطه چاپ کتاب‌های کودک و نوجوان در انتشارات کتیبه نوین به شرح زیر می‌باشد:

  • چاپ کتاب‌های داستان کودکانه

  • چاپ کتاب‌های شعر کودکانه

  • چاپ کتاب‌های نقاشی کودکان

  • چاپ کتاب‌های آموزشی کودکان

  • چاپ کتاب‌های پرورشی کودکان

  • چاپ کتاب‌های خاطرات کودکان

  • چاپ کتاب‌های قصه‌های کودکانه

  • چاپ کتاب‌های نوجوانان

کتاب‌های چاپ شده کودک و نوجوان را مشاهده فرمایید.

نکته: جهت کسب اطلاعات بیشتر، منوی چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین را مطالعه فرمایید.

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.