مدیریت: دکتر داودی 09172203400

انتشارات کتیبه نوین

چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین

چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین 

چاپ کتاب در نشر کتیبه نوین

در این منو جهت آشنایی نویسندگان با فرآیند چاپ و نشر کتاب به ارائه توضیحاتی جامع می‌پردازیم و جهت مشاوره چاپ کتاب خود می‌توانید با کارشناسان انتشارات کتیبه نوین تماس بگیرید.

چاپ قانونی کتاب

جهت چاپ قانونی و قابل استعلام کتاب می‌بایست قبل از چاپ مجوزهای زیر توسط انتشارات اخذ شده باشد:

1. شابک اطلاعات بیشتر

2. فیپا اطلاعات بیشتر

3. مجوز قبل از چاپ کتاب اطلاعات بیشتر

4. مجوز طرح جلد کتاب اطلاعات بیشتر

5. مجوز اعلام وصول کتاب اطلاعات بیشتر

چاپ کتاب با بهترین کیفیت

چاپ کتاب ویژه نویسندگان

نویسندگان در هر رشته و گرایشی که دستی به قلم دارند (از رمان، داستان، شعر یا …) و تمایل دارند آثار خود را به چاپ برسانند می‌توانند از همراهی و همکاری انتشارات کتیبه نوین بهره‌مند شود و صفر تا صد چاپ کتاب خود را به ما بسپارند.

چاپ کتاب ویژه انجمن نخبگان

پژوهشگرانی که جز انجمن نخبگان هستند، می‌توانند با چاپ کتاب امتیاز خود را ارتقا دهند یا افرادی که به‌تازگی می‌خواهند جز این انجمن شوند می‌توانند با چاپ کتاب امتیاز لازم را کسب کنند.

چاپ کتاب ویژه اساتید دانشگاه و اعضای هیئت علمی

شما می‌توانید جزوه‌ای که تدریس نموده‌اید یا دانشجویانتان در کلاس یادداشت نموده‌اند را به یک کتاب برای آن درس تبدیل نمایید.

مثلاً وقتی شیمی را در کلاسی به‌صورت شفاهی درس می‌دهید و هر ترم دانشجویان در کلاس می‌نویسند یا اینکه جزوه‌ای دادید تا دانشجویان در انتشارات دانشگاه کپی بزنند می‌توانید آن‌ها را به کتاب تبدیل نمایید و از روی کتاب خودتان تدریس نمایید.

انتشارات کتیبه نوین پیشنهاد خود را برای چاپ و نشر کتاب شما (از تایپ تا چاپ) اعلام می‌نماید. البته درصورتی‌که بخواهید با هزینه‌ای بسیار اندک کتاب خودتان را چاپ و نشر نمایید نیز می‌توانید از تخفیف ویژه اساتید دانشگاه و دبیران بهره‌مند شوید.

نکته 1: قابلیت تبدیل جزوه درسی و آموزشی به کتاب اطلاعات بیشتر

نکته 2: تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب اطلاعات بیشتر

چاپ کتاب ویژه دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

اگر شما دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل یا استفاده از مدرک تحصیلی خود را دارید باید رزومه قوی داشته باشید تا در امور آموزشی و پژوهشی مختلف از آن‌ها استفاده نمایید.

برای مثال برای دانشجویانی که قصد شرکت در آزمون دکتری تخصصی را دارند، داشتن یک کتاب تألیفی یا ترجمه‌ای یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود. همچنین برای افرادی که قصد شرکت در آزمون‌های جذب هیئت علمی را دارند لزوم ارائه یک یا چند کتاب در کنار مقالات و پژوهش‌ها غیرقابل اجتناب است.

این ضرورت‌ها در کنار منابعی که دانشجویان در اختیار دارند می‌تواند راه را برای چاپ کتاب آنان همواره سازد. یک دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری که از پایان‌نامه، تز و رساله خود دفاع کرده است بهترین موقعیت را در اختیار دارد که از این کار خود استفاده نماید و آن را تبدیل به یک کتاب نماید.

این کتاب می‌تواند شامل تمامی بخش‌های پایان‌نامه یا رساله یا تنها فصل خاصی از آن باشد. مرکز چاپ و نشر کتاب کتیبه نوین آمادگی دارد با همکاری اساتید خود بهترین راه ممکن برای داشتن کتاب را به شما معرفی نماید و در این راه تا گام آخر در کنار شما باشد.

توجه: در تبدیل پایان‌نامه و رساله به کتاب و چاپ کتاب از پایان‌نامه یا رساله توجه کنید از همکاری با مراکز مرتبط با تهیه و فروش پایان‌نامه و همچنین مراکز تبلیغاتی غیرتخصصی چاپ کتاب (نظیر مراکز چاپ کاتالوگ و بروشور) اکیداً پرهیز کنید. منبع درآمد اصلی این‌گونه مراکز فروش فایل کتاب شما به دیگران است.

انتشارات کتیبه نوین با توجه به هدف‌گذاری خود در چاپ و نشر کتب علمی و آموزشی و دانشگاهی، با اصل قرار دادن مؤلفه آموزش در تمامی مراحل چاپ و نشر کتاب در قدم اول سعی بر آن داشته است که به مؤلفان مخصوصاً آن دسته از مؤلفانی که به‌تازگی وارد این عرصه شده یا قصد دارند وارد دنیای نویسندگی شوند آموزش‌های جامعی ارائه دهد.

این آموزش‌ها از طریق مطالب متنوعی که بر روی همین وب‌سایت، منوی اطلاع‌رسانی قرار داده شده است به واقعیت پیوسته است.

نکته 1: تبدیل پایان‌نامه کارشناسی و کارشناسی ارشد به کتاب اطلاعات بیشتر

نکته 2: تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب اطلاعات بیشتر

چاپ کتاب و انواع آن

با توجه به نوع کتاب برای چاپ محتوای کتاب معمولاً از کاغذهای ۷۰ گرمی تحریر، ۸۰ گرمی تحریر، گلاسه و  یا کاهی و جلد را از نوع شومیز (مقوای ۲۵۰ یا ۳۰۰ گرمی و برای روکش آن از سلفون مات یا براق و گاهی نیز از uv موضعی)، گالینگور و یا جلد سخت استفاده می‌کنند.

معمولاً متن داخلی کتاب تک رنگ (سیاه و سفید) و جلد کتاب ۴ رنگ (جی.تی.او) انتخاب می‌شود. انواع روش‌های چاپ کتاب به شرح زیر می‌باشد:

۱. چاپ دیجیتال کتاب (چاپ کتاب در تیراژ پایین)

چاپ دیجیتال یک روش کامپیوتری برای چاپ کتاب است که فایل الکترونیکی شما مستقیماً به دستگاه چاپی منتقل می‌شود.

رایج‌ترین روش‌های چاپ دیجیتال شامل پرینتر جوهرافشان یا لیزری است که رنگ‌دانه یا تونر را بر روی انواع مختلفی از بسترهای مختلف شامل کاغذ، کاغذ عکس، بوم و سایر مواد ظاهر می‌سازد.

این نوع چاپ در اصل همان پرینت است و این روش که تا 300 جلد مقرون‌به‌صرفه بوده با استفاده از دستگاه‌های دیجیتال چاپ صورت می‌گیرد که رزولوشن چاپ بین ۶۰۰ تا ۲۴۰۰ دی‌پی‌آی با توجه به نوع و مدل دستگاه متفاوت می‌باشد، لذا کیفیت چاپ مطلوب و در برخی موارد در حد چاپ افست می‌باشد.

مطلب دیگری که در این نوع چاپ حائز اهمیت می‌باشد این است که متن داخلی کتاب توسط خود دستگاه به‌صورت کامل چاپ و مرتب گردید و ترتیبی توسط دست انسان و یا دستگاه‌های ثانویه صورت نگرفته و خطایی در ترتیب صفحات نخواهیم داشت.

دقت کنید که در چاپ کتاب با تیراژ پایین (زیر 3۰۰ جلد) به دلیل اینکه چاپ دیجیتال انجام می‌شود و چاپ دیجیتال هزینه بالایی دارد فروش کتاب در این روش صرفه اقتصادی ندارد و در تیراژهای خیلی پایین ممکن است هزینه انجام شده بر روی هر جلد حتی از قیمت پشت جلد هم بیشتر شود.

چاپ با این روش برای اساتیدی که نیاز به تعداد محدود کتابشان برای تأمین نیاز دانشجویان خود دارند و یا افرادی که می‌خواهند رزومه خود را تقویت کنند مناسب است.

چاپ دیجیتال معمولاً شامل چاپ حرفه‌ای در تیراژهای پائین توسط نشر رومیزی و دیگر منابع دیجیتال است که توسط چاپگرهای لیزی و چاپگرهای لارج فرمت و یا جوهرافشان حرفه‌ای انجام می‌شود.

با توجه به این‌که چاپ دیجیتال دارای هزینه بیشتری برای چاپ هر صفحه در مقایسه با روش‌های سنتی مثل افست است ولی این قیمت بالاتر معمولاً با صرفه‌جویی در هزینه‌های دیگری چون تهیه پلیت‌های چاپ انجام می‌شوند در تیراژهای کم تعداد جبران‌پذیر است.

چاپ فوری کتاب: چاپ دیجیتال امکان چاپ سریع پس از تقاضا در تیراژ کم را فراهم آورده و امکان تغییر طرح و محتویات آن در هر برگ چاپی را در اختیار می‌گذارد.

در چاپ دیجیتال صرفه‌جویی در نیروی انسانی و توان رو به گسترش ماشین‌های چاپ دیجیتال در بالا بردن کیفیت چاپ، پایین آمدن هزینه تمام شده چاپ هر برگ چاپی و بالا رفتن تیراژ در چاپ دیجیتال به این معناست که چاپ دیجیتال در حال رقابت با چاپ افست و حتی پیشی گرفتن از آن می‌باشد.

منظور از چاپ دیجیتال در بازار، چاپ تونری به‌وسیله‌ی انواع چاپگرهای لیزری حرفه‌ای روی انواع کاغذ می‌باشد.

نکته: جهت کسب اطلاعت بیشتر در مورد چاپ دیجیتال منوی چاپ دیجیتال (چاپ کتاب در تیراژ پایین) را مطالعه فرمایید.

۲. چاپ افست کتاب (چاپ کتاب در تیراژ بالا)

چاپ افست نوعی از چاپ است که نوشته و عکس را بر سطح لاستیکی یک استوانه (سیلندر) گردان برمی‌گرداند و سپس آن را با فشار استوانه دیگر روی کاغذ چاپ می‌کنند.

در چاپ افست نخست آنچه را که باید چاپ شود بر روی صفحه‌ای فلزی به نام زینک منتقل می‌کنند، سپس این صفحه را با مواد شیمیایی طوری حساس می‌کنند که فقط نوشته‌ها و تصاویر آن، مرکب چاپ را به خود می‌گیرد.

زینک را به دور نخستین استوانه می‌پیچند؛ طرح آن بر اثر فشار روی پوشش لاستیکی استوانه دوم برمی‌گردد. کاغذ سفید که متوالیاً به دور استوانه سوم می‌پیچد مطالب را از روی پوشش لاستیکی استوانه دوم می‌گیرد.

سرعت کار ماشین‌های چاپ افست بیش از چاپ مسطح (حروفی) می‌باشد.

این نوع چاپ معمولاً برای چاپ ۱۰۰۰ نسخه کتاب به بالا استفاده می‌شود.

چاپ افست، چهار رنگ و ترکیبی از چهار رنگ اصلی آبی، قرمز، زرد و مشکی (Cyan, Magenta, Yellow, BlacK) هستند که اصطلاحاً CMYK گفته می‌شود.

از ترکیب این چهار رنگ اصلی می‌توان تمامی رنگ‌های موجود را ساخت.

فایلی که برای چاپ افست فرستاده می‌شود حتماً باید از RGB به CMYK تبدیل شود. در نهایت فایل CMYK به لیتوگرافی داده شده و به ازای هر رنگ فوق یک زینک از دستگاه بیرون می‌آید (برای طرح‌های ۴ رنگ، ۴ زینک و برای طرح‌های ۲ رنگ ۲ زینک و برای متون داخلی کتاب یک زینک) و برای چاپ به چاپخانه ارسال می‌گردد.

نکته 1: در نظر داشته باشید که در زمان طراحی یک حاشیه برای کار در نظر بگیرید چون معمولاً نیم سانتیمتر از اطراف کار در زمان برش حذف می‌شود.

نکته 2: جهت کسب اطلاعت بیشتر در مورد چاپ افست منوی چاپ افست (چاپ کتاب در تیراژ بالا) را مطالعه فرمایید.

چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین

در انتشارات کتیبه نوین ابتدا دست‌نوشته‌های شما را تایپ کرده و بعد از ویراستاری، صفحه‌آرایی، اخذ مجوزهای چاپ (شابک، فیپا و مجوز پیش از چاپ) و طراحی جلد و اخذ مجوز طراحی جلد، کتاب شما را با بالاترین کیفیت چاپ می‌کنیم. در نهایت با تولید نسخه الکترونیکی به بیشتر دیده‌شدن کتاب شما کمک خواهیم کرد.

پاسخگویی کامل به مؤلفین و مترجمین گرامی در زمینه چاپ کتاب بزرگ‌ترین افتخار ماست. این پاسخگویی در تمامی مراحل انتشار کتاب از جمله در زمان صفحه‌آرایی، طراحی جلد، ویراستاری، چاپ و صحافی به‌صورت کامل با شما خواهد بود. ما به صورت مرحله به مرحله با شما در تماس خواهیم بود تا بتوانید بر تمامی جنبه‌های انتشار کتاب خود نظارت کنید.

انتشارات کتیبه نوین از تیم طراحی حرفه‌ای بهره می‌گیرد. تنها کافی است فایل اولیه کتاب خود را به ما تحویل دهید تا کتابی در استانداردهای جهانی را با طراحی‌های حرفه‌ای و چاپ بی‌نظیر در کمترین زمان تحویل بگیرید. همکاران ما با دقت و تخصص خود تمامی جنبه‌های انتشار کتاب شما را بررسی کرده و با بالاترین کیفیت انجام خواهند داد.

حیطه فعالیت‌های چاپ انتشارات کتیبه نوین در رشته‌های زیر می‌باشد:

چاپ کتاب‌های علمی و دانشگاهی

چاپ کتاب‌های علمی و دانشگاهی به شرح زیر می‌باشد:

  1. چاپ کتاب‌های علوم پایه
  2. چاپ کتاب‌های فنی و مهندسی
  3. چاپ کتاب‌های علوم تجربی و پزشکی
  4. چاپ کتاب‌های علوم انسانی
  5. چاپ کتاب‌های هنر و معماری

چاپ کتاب‌های علوم پایه

مراحل چاپ کتاب رشته‌های علوم پایه مشابه با کلیه مراحلی است که باید برای چاپ سایر کتاب‌ها طی شود.

به عبارت دیگر نویسنده یا مترجم پس از ثبت قرارداد با انتشارات کتیبه نوین و تحویل دادن نسخه کتاب، وارد مراحل دریافت مجوز می‌گردد که فقط توسط ناشر امکان‌پذیر است. یعنی مؤلف یا مترجم نمی‌تواند شخصاً برای گرفتن مجوزها اقدام کنند.

دریافت مجوز شابک اولین مرحله است که یک کد 13 رقمی یونیک و اختصاصی برای کتاب گرفته می‌شود که تنها چند دقیقه زمان می‌برد.

پس از آن باید مجوز فیپا گرفته شود که همان فهرست‌نویسی پیش از انتشار می‌باشد و پس از آن باید مجوز ارشاد از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته شود و در نهایت مجوز طرح جلد کتاب.

پس از آن باید مجوز پخش یا اعلام وصول و مجوز جلد کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته شود تا کتاب امکان چاپ و فروش در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های کتاب پیدا کند.

نکته: اطلاعات بیشتر در مورد چاپ کتاب‌های علوم پایه

کتاب‌های چاپ شده علوم پایه را مشاهده فرمایید.

چاپ کتاب‌های فنی و مهندسی

برای چاپ کتاب فنی و مهندسی باید به دانش روز آگاه بوده باشید و بتوانید به‌عنوان یک مؤلف و نویسنده مفاهیم جدیدی را به مخاطب انتقال دهید.

آنچه در چاپ کتاب فنی و مهندسی اهمیت دارد، آن است که بتوانید بار علمی مطالب مورد نظر را به شیوه‌ای دقیق و بیانی درست و به دور از هرگونه کپی کاری توضیح دهید.

بدین ترتیب اولین قدم برای چاپ کتاب فنی و مهندسی صحت و سقم مطالب است و در قدم‌های بعدی شما باید آن‌ها را به‌درستی تایپ کنید و از بازنویسی به‌درستی استفاده کرده تا متهم به سرقت ادبی نشوید.

پس از آن نیاز به صفحه‌آرایی و طراحی جلد متناسب با موضوع کتابتان خواهید داشت.

در نهایت نوبت به اخذ مجوزهای لازم شامل، کد شابک، مجوز فیپا، مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجوز اعلام وصول می‌رسد که می‌توانید با عقد قرارداد با انتشارات کتیبه نوین تمامی مراحل را با خیالی آسوده طی کنید.

نکته: اطلاعات بیشتر در مورد چاپ کتاب‌های فنی و مهندسی

کتاب‌های چاپ شده فنی و مهندسی را مشاهده فرمایید.

چاپ کتاب‌های علوم تجربی و پزشکی

بسیاری از دانشجویان رشته‌های پزشکی پس از فارغ‌التحصیلی و کسب مهارت و تجربه‌های لازم در زمینه رشته خود اقدام به چاپ کتاب علوم پزشکی می‌کنند. ولی یکی از سردرگمی‌هایی که دچار آن می‌شوند انتخاب انتشارات معتبر برای چاپ کتاب است.

در این میان انتشارات کتیبه نوین با داشتن سابقه و کارنامه کاری درخشان، توانسته رضایت مؤلفان و نویسندگان زیادی را در حوزه چاپ کتاب علوم پزشکی به خود جلب کند و بدین ترتیب ما با افتخار به شما اعلام می‌کنیم که آماده‌ایم در فرآیند چاپ کتاب علوم پزشکی شما همکاری‌های لازم را از صفر تا صد انجام دهیم.

در ضمن با ارائه مشاوره‌های تلفنی و تخصصی رایگان، آماده‌ایم تا خدمات چاپ کتاب علوم پزشکی را برای کادر درمان و سایر دانشجویان رشته‌های پزشکی به‌صورت حضوری و غیرحضوری ارائه دهیم.

تفاوتی ندارد که رشته مدنظر شما و یا موضوع کتاب شما در چه حوزه‌ای است، ما با ارجاعات تخصصی می‌توانیم همه موضوعات را حمایت کرده و با بهترین کیفیت به چاپ برسانیم.

نکته: اطلاعات بیشتر در مورد چاپ کتاب‌های علوم تجربی و پزشکی

کتاب‌های چاپ شده علوم تجربی و پزشکی را مشاهده فرمایید.

چاپ کتاب‌های علوم انسانی

علوم انسانی حوزه بسیار بزرگی از مطالعه است که شامل بسیاری از رشته‌های متمرکز بر تجربیات انسانی می‌شود، که می‌توان به برخی از آن‌ها مثل: تاریخ، ادبیات، فلسفه، هنر، موسیقی، مردم‌شناسی و… اشاره کرد.

این رشته‌ها به دنبال درک زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و تاریخی هستند که انسان‌ها در آن زندگی کرده‌اند، و شرایط انسانی و راه‌هایی را که مردم در طول تاریخ با یکدیگر تعامل داشته‌اند، کشف کنند.

با توجه به گستردگی که در این گروه وجود دارد و وجود تعداد شاخه‌های بسیاری که زیرمجموعه آن می‌باشند، می‌توان فهمید تعداد کتاب‌های مرتبط نیز عدد بالایی خواهند داشت.

نکته: اطلاعات بیشتر در مورد چاپ کتاب‌های علوم انسانی

کتاب‌های چاپ شده علوم انسانی را مشاهده فرمایید.

چاپ کتاب‌های هنر و معماری

رشته معماری در واقع ترکیبی از مهارت‌های فنی و هنری می‌باشد که برای علاقه‌مندان به مهندسی ساخت‌وساز و همچنین هنر بهترین گزینه برای ادامه تحصیل می‌باشد.

این رشته در واقع طراحی و ساخت‌وساز ساختمان‌ها و دیگر سازه‌های فیزیکی را بر عهده دارد و  همان‌طور که گفته شد شامل دو جنبه هنری و فنی می‌باشد.

در این رشته دروسی مانند طراحی، زیبایی‌شناسی و نحوه زیبا کردن حجم‌ها، نماها و پلان‌ها  و… به قسمت هنری مرتبط می‌باشد و دروسی مانند سازه‌های بتنی و مقاومت مصالح، ایستایی، تأسیسات مکانیکی و الکتریکی اختصاص به جنبه فنی این رشته دارد.

از جمله کارکردهای مهم این رشته می‌توان به مدیریت پروژه‌های ساخت‌وساز، نظارت بر کار تکنسین‌ها و کارگران، مشورت با مشتریان به‌منظور تعیین نیاز آن‌ها، تهیه طرح‌ها و نقشه‌های پروژه‌های ساخت‌وساز و… اشاره کرد.

نکته: اطلاعات بیشتر در مورد چاپ کتاب‌های هنر و معماری

کتاب‌های چاپ شده هنر و معماری را مشاهده فرمایید.

چاپ کتاب‌های عمومی

چاپ کتاب‌های عمومی در انتشارات کتیبه نوین با تبعیت از مراحل اصلی و اساسی چاپ و نشر کتاب مرحله به مرحله صورت می‌گیرد.

انتشارات کتیبه نوین کار چاپ کتاب را بر دو اصل اساسی تولید و آفرینش کتاب از پایه و سپس چاپ و نشر و چاپ و نشر کتاب آماده شده قرار داده است.

اولین اصل هدف انتشارات کتیبه نوین این است که با شناخت مؤلفین خبره و متخصص سعی کند از آن‌ها برای نگارش کتاب در موضوعاتی که نیاز روز جامع است استفاده نماید. در این شکل از چاپ و نشر کتاب، انتشارات کتیبه نوین با بررسی همه‌جانبه و نیازسنجی در حیطه‌های مختلف جامعه، موضوعاتی را مطرح می‌کند.

در مرحله دوم با شناسایی مؤلفان باتجربه تألیف کتاب را شروع می‌کند.

در شکل دیگر چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین، روال کار به این شکل است که مؤلفین برحسب شناخت و تشخیص خود در باب موضوعات عمومی، کتاب را مرقوم می‌کنند و آن را برای چاپ و نشر به انتشارات محول می‌دارند. در این شکل مهم‌ترین مسئله آن است که تشخیص داده شود آیا کتاب حاضر شده ارزش و اعتبار برای چاپ را دارد یا خیر. این کار توسط کارشناسان خبره انتشارات کتیبه نوین صورت می‌گیرد.

بعد از ارزیابی کتاب، در صورت موافقت کارشناسان و تفاهم همه‌جانبه با مؤلف، کار چاپ و نشر کتاب آغاز می‌شود.

نکته: اطلاعات بیشتر در مورد چاپ کتاب‌های عمومی

کتاب‌های چاپ شده عمومی را مشاهده فرمایید.

چاپ کتاب‌های ادبیات، شعر و رمان

چاپ کتاب‌های ادبیات

ادبیات یکی از گونه‌های هنر است و کلمات، مصالح و موادی هستند که شاعر و نویسنده با بهره‌گیری از عواطف و تخیلات خویش آن‌ها را به کار می‌گیرد و اثری ادبی و هنری پدید می‌آورد.
در آثار ادبی، نویسنده می‌کوشد اندیشه‌ها و عواطف خویش را در قالب مناسب‌ترین و زیباترین جملات و عبارات بیان کند. این آثار همان گفته‌ها و نوشته‌هایی هستند که مردم در طول تاریخ آن‌ها را شایسته‌ی نگهداری می‌دانند و از خواندن و شنیدنشان لذت می‌برند.

فرهنگ درخشان ما جلوه‌گاه آثار ادبی بسیاری مانند شاهنامه، تاریخ بیهقی، مثنوی مولوی، بوستان و گلستان سعدی، غزلیات حافظ و… است که در شمار غنی‌ترین و شیواترین آثار ادبی جهان قرار دارند.

ادبیات فارسی شامل آثار گفتاری و نوشتاری به فارسی و یکی از کهن‌ترین ادبیات‌های جهان است. سن این ادبیات به دو و نیم هزاره می‌رسد. سرچشمه‌های آن در ایران بزرگ، شامل ایران، عراق، افغانستان، قفقاز، ترکیه و مناطقی از آسیای میانه (همچون تاجیکستان و ازبکستان) و جنوب آسیا قرار دارند که فارسی‌زبان بومی یا رسمی آن‌ها بوده است.

برای نمونه، مولوی، یکی از محبوب‌ترین شاعران فارسی، در بلخ (در افغانستان امروزی) یا وخش (در تاجیکستان امروزی) زاده شد و در قونیه (در ترکیه امروزی) در گذشت. غزنویان مناطق بزرگی را در مرکز و جنوب آسیا فتح کردند و فارسی را به‌عنوان زبان درباری خود برگزیدند؛ بنابراین ادبیات فارسی افزون بر ایران، متعلق به بین‌النهرین، جمهوری آذربایجان، و قفقاز، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، هند، تاجیکستان و دیگر بخش‌های آسیای میانه است.

 ادبیات فارسی به‌عنوان یکی از ادبیات بزرگ بشریت توصیف شده است و گوته از آن به‌عنوان یکی از چهار رکن اصلی ادبیات جهان یاد می‌کند.

ریشه ادبیات فارسی در آثار برجای مانده از پارسی میانه و باستان است که قدمت دومی به ۵۲۲ سال پیش از میلاد مسیح و سنگ‌نبشته بیستون بازمی‌گردد.

 شاعران فارسی همانند فردوسی، سعدی، حافظ، عطار، نظامی، مولوی، و خیام در جهان شناخته شده و بر ادبیات بسیاری از کشورها تأثیر گذاشته‌اند.

کتاب‌های ادبیات چاپ شده را مشاهده فرمایید.

چاپ کتاب‌های شعر

اشعار شاعران برای این‌که ماندگار باشد می‌بایست چاپ شود،

شاید تصور کنید که چاپ کتاب شعر کار آسانی نیست و مراحلی سخت و دشواری را در پیش دارد اما لازم است که بدانید مانند سایر کتاب‌های دیگر، برای انتشار کتاب در این حوزه به کارشناسانی نیاز می‌باشد که شما را با روش‌های چاپ کتاب شعر آشنا کرده و این مسیر پیچیده را برایتان آسان و هموار کنند،

برای این منظور به افرادی که دارای  طبع شعر گفتن هستند و تمایل دارند اشعارشان را چاپ کنند و از این طریق در اختیار عموم مردم قرار دهند پیشنهاد می‌کنیم که این کار را به انتشارات کتیبه نوین بسپارند و با این انتشارات در این زمینه مشاوره کنند.

انتشارات کتیبه نوین آماده چاپ کتاب شعر متقاضیان عزیز می‌باشد.

بسیاری از افراد با استفاده از ذوق و قریحه و استعداد در سرودن شعر و اخذ بازخوردهای مثبت از اطرافیان آن‌ها را بر آن می‌دارد که آثار خود را از طریق مجاری قانونی به چاپ برسانند. واقعیت این است که چاپ آثار هنری مزیت‌های گوناگونی دارد.

اولین مزیت آن است که افراد با چاپ کتاب شعر خود مالکیت مادی و معنوی خود را به آن اثر احراز می‌دارند. بارها دیده شده است که برخی افراد سودجو با به دست آوردن آثار هنری فرد دیگر اقدام به چاپ آن‌ها به نام خود می‌کنند که بدین سبب حاصل تلاش سال‌های متمادی شخص دیگر را تصاحب می‌کنند.

دومین مزیت چاپ آثار هنری آن است که افراد بسیاری با دیدن آن‌ها می‌توانند بازخوردهای بسیار دقیق و تخصصی را به نگارنده ارائه کنند که می‌تواند در بالا رفتن کیفیت این آثار بسیار کمک‌کننده باشد.

سومین امتیاز چاپ آثار هنری، کسب شهرت و شناخته شدن است. یقیناً وقتی شعری سروده می‌شود صرفاً خود شاعر و یا در بهترین حالت چند تن از اطرافیان با اشعار آشنا می‌شوند و به آن‌ها گوش می‌دهند. درصورتی‌که اگر این آثار چاپ شود و مورد پذیرش و تأیید مخاطبان قرار گیرد، شهرت و معروفیت فرد مؤلف بیشتر از پیش خواهد بود. این مزیت‌ها و ده‌ها مزیت دیگر باعث می‌شود که چاپ آثار هنری اهمیت و ارزش بیشتری پیدا کند.

کتاب‌های شعر چاپ شده را مشاهده فرمایید.

چاپ کتاب‌های رمان و داستان

انتشارات کتیبه نوین چاپ کتاب‌های رمان و داستان را با بالاترین کیفیت به انجام می‌رساند.

این دسته از کتاب‌ها در دسته پرطرفدارترین کتاب‌های غیردرسی می‌باشند که همه رده‌های سنی به نحوی از آنان بهره می‌برند.

این کتاب‌ها به خاطر تیراژ بالای چاپ و پخش گسترده‌شان، در بین کتاب‌فروشی‌های زیادی توزیع می‌شوند و فروش بالایی دارند. بنابراین از نظر مالی برای نویسنده برآورد خوبی دارند.

بسیاری از نویسندگان جوان هستند که صاحب آثار بسیار پرفروش و پرطرفداری هستند. اما در مقابل بسیاری از نویسندگان با وجود استعداد فراوان و دست‌نوشته‌های بسیار عالی، هنوز آثار خود را به چاپ نرسانند و چاپ کتاب را رؤیایی بسیار دست‌نیافتنی می‌دانند، حال آن‌که چاپ کتاب رمان و داستان بسیار ساده انجام می‌گیرد و تنها لازم است که فرد آن را به ناشرین معتبر و باتجربه بسپارد تا فروش به‌خوبی صورت بگیرد و نویسنده از نظر مالی متضرر نشود.

کتاب‌های رمان و داستان چاپ شده را مشاهده فرمایید.

نکته: اطلاعات بیشتر در مورد چاپ کتاب‌های ادبیات، شعر و رمان

کتاب‌های چاپ شده ادبیات، شعر و رمان را مشاهده فرمایید.

چاپ کتاب‌های دینی و مذهبی

کتاب‌های مذهبی در ایران طرفداران بسیار زیادی دارند و چاپ کتاب مذهبی بخش مهمی از خدمات چاپخانه‌ها را تشکیل می‌دهد.

هر ساله کتاب‌های مذهبی متعددی به چاپ می‌رسند و در بسیاری از مواقع، در زمره کتاب‌های پر فروش قرار می‌گیرند.

مخاطب این کتاب‌ها، طیف‌های سنی مختلفی را شامل می‌شوند.

قصه‌های قرآنی برای خردسالان و نوجوان‌ها، کتاب‌هایی درباره رابطه با خدا و تعبیر و تفسیر سوره‌های قرآنی نیز مخاطبان زیادی در رده‌های سنی مختلف دارند.

ما نیز در انتشارات کتیبه نوین، افتخار ارائه خدمات چاپ کتاب مذهبی با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت را داریم.

چاپ کتاب و همچنین چاپ کتاب مذهبی مراحل مختلفی را در بر می‌گیرد. نویسنده‌هایی که سابقه انتشار کتاب مذهبی را دارند تا حدودی در خصوص مراحل آن آگاهی دارند. اما برای نویسنده‌های تازه‌کار همه مسائل مربوط به چاپ کتاب مذهبی تازگی دارد. این مطلب نیز بیشتر در جهت آگاهی بخشیدن به نویسنده‌های پرشوری است که به تازگی قدم در این عرصه نهاده‌اند.

چاپ کتاب مذهبی یکی از خدمات چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین است که علاوه بر بُعد فرهنگی، یک بُعد معنوی نیز دارد.

اگر طرفدار خواندن کتاب‌های مذهبی و یا مؤلف یکی از این کتاب‌ها هستید، قطعاً نحوه چاپ کتاب‌های مذهبی و کیفیت آن برای شما اهمیت خیلی زیادی دارد.

فرآیند چاپ کتاب مذهبی باید به دقت و توسط افراد کاملاً حرفه‌ای و معتقد انجام شود.

ما در انتشارات کتیبه نوین، سال‌ها است که در حوزه چاپ کتاب‌های مذهبی فعالیت داریم. کارشناسان و تکنسین‌های حرفه‌ای انتشارات کتیبه نوین، از ابتدا تا انتهای فرآیند چاپ در کنار شما خواهند بود و مشاوره‌های لازم در مورد فرآیندهای مختلف چاپ کتاب‌های مذهبی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

نکته: اطلاعات بیشتر در مورد چاپ کتاب‌های دینی و مذهبی

کتاب‌های چاپ شده دینی و مذهبی را مشاهده فرمایید.

چاپ کتاب‌های دفاع مقدس

در جنگ عراق با ایران، عراق آغازگر جنگ بود و در روز ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ با حمله سراسری از طریق هوایی، زمینی و دریایی به مرزها و شهرهای ایران عملاً به یک جنگ تمام‌عیار دست زد.

صدام حسین رئیس‌جمهور وقت عراق نیز در روز ۲۶ شهریور ۱۳۵۹ در مجلس نمایندگان عراق اعلام کرد که عراق به‌صورت یک‌جانبه و برخلاف توافق، قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر را لغو و برای بازپس‌گیری مناطقی که ایران از عراق اشغال کرده است اقدام می‌کند.

شاید برای نسل جدید صحبت در مورد دفاع مقدس و اینکه جنگ تحمیلی ما چه تفاوت‌هایی با جنگ‌های دیگر داشت و سخن گفتن از شهدا و جانبازان دفاع مقدس کمی دشوارتر باشد اما آشنا شدن این نسل با آرمان‌های شهدا و اهمیت جهاد و مظلومیت ما در جنگ علیه تمام دنیا چیزهای مهمی در آینده را به آن‌ها خواهد آموخت.

رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس، مخلصانه از میهن اسلامی دفاع کردند و امنیت، اقتدار و صلابت امروز، مرهون زحمات این قشر ایثارگر است.

قدرت دفاعی ایران بیمه خون شهدا و حماسه رزمندگان اسلام در طول هشت سال رشادت و دلاوری است.

دفاع جانانه و مبتنی بر تفکر اسلامی و انقلابی ملت قهرمان ایران در دفاع مقدس نه تنها دستاوردی برای رژیم بعثی و حامیان او نداشت بلکه از این مرزوبوم کشوری مقتدر ساخت که به‌عنوان کانون صدور انقلاب و بیداری اسلامی در جهان مطرح شد.

ما هم به نوبه خود در انتشارات کتیبه نوین قصد داریم با نگارش، جمع‌آوری و باز نشر دفاع مقدس و جنگ تحمیلی گامی در جهت آشنایی نسل جدید با سال‌های دفاع مقدس و سختی‌های آن و اهمیت دفاع از کشور در هنگام جنگ، برداشته باشیم. امیدوارم مفید واقع شود.

نکته: اطلاعات بیشتر در مورد چاپ کتاب‌های دفاع مقدس

کتاب‌های چاپ شده دفاع مقدس را مشاهده فرمایید.

چاپ کتاب‌های کودک و نوجوان

یکی دیگر از حیطه‌های چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین، چاپ کتاب کودک و نوجوان می‌باشد.

بی‌شک مهم‌ترین بخش تولید آثار کتابی و چاپی را می‌توان تولید در حیطه کودکان و نوجوانان دانست.

اهمیت و ارزش کار در حیطه کودک و نوجوان و انتشار کتاب‌های ارزنده و قوی در این حیطه می‌تواند بسیار مهم برای هر جامعه‌ای باشد.

انتشارات کتیبه نوین در حیطه چاپ کتاب کودک و نوجوان تاکنون فعالیتی بسیار خوب داشته است و چه در عرصه تولید و چه در عرصه بازآفرینی آثار مرتبط با کودکان و نوجوانان سعی داشته است تا آثار فاخری را تولید نماید.

در این مرحله انتشارات کتیبه نوین با بررسی نیازمندی‌های موجود برای کودک و نوجوان لیست موضوعی را در اختیار افراد متخصص در زمینه کودکان و نوجوانان می‌گذارد و از آنان درخواست می‌دارد برحسب اولویت‌های خود بتوانند درباره یکی از این حیطه‌های موضوعی کتابی را نگارش کنند. کتاب نگارش شده مورد بررسی و بازبینی مجدد قرار می‌گیرد و اشکالات و نواقص احتمالی آن‌ها رفع‌ورجوع می‌گردد.

بسیاری از کتاب‌های مختلف در بازار کتاب وجود دارند که عمدتاً با طراحی و رنگ زیاد این انتظار را دارند که بتوانند بازار کتاب کودک و نوجوان را به خود جلب کنند. واقعیت مسئله این است که به همان میزان که طراحی و رنگ در کتاب‌های کودکان و نوجوان اهمیت دارد باید بگوییم که محتوا نیز اهمیت دارد.

متأسفانه بسیاری از مؤلفان کار در حیطه کودکان و نوجوانان را با طراحی جلد و رنگ و صفحه‌آرایی کتاب اشتباه می‌گیرند. کتاب باید محتوای وزین و در حد درک و کشش کودکان باشد.

انتشارات کتیبه نوین معمولاً برای اینکه تحت تأثیر طراحی انجام شده و صفحه‌آرایی قرار نگیرد، محتوای کتاب را جدا کرده و به ارزیابی خالص محتوای کتاب می‌پردازد. درصورتی‌که محتوای کتاب ارزش و اعتبار داشته و علمی و براساس نیاز کودکان و نوجوان نوشته شده باشد برای چاپ آن برنامه‌ریزی می‌نماید و در غیر اینصورت مؤلف می‌بایست کتاب را غنی‌تر کرده و سپس به چاپ آن اقدام نماید.

نکته: اطلاعات بیشتر در مورد چاپ کتاب‌های کودک و نوجوان

کتاب‌های چاپ شده کودک و نوجوان را مشاهده فرمایید.

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.