در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید...

کتاب‌های برگزیده تخیلی جهان را بشناسید

کتاب‌های برگزیده تخیلی جهان را بشناسید

آیا دوست دارید با بهترین کتاب‌های تخیلی جهان آشنا شوید؟ کتاب‌های تخیلی از مشهورترین کتاب‌های تاریخ ادبیات به شمار می‌روند. کمتر کسی را می‌توان یافت که یکی از کتاب‌های تخیلی مشهور مانند هری پاتر، ارباب حلقه‌ها یا هابیت را نخوانده باشد یا حداقل اسم آن‌ها را نشنیده باشد. یکی از دلایل اصلی شهرت زیاد کتاب‌های تخیلی فیلم‌ها و کارتون‌های بسیاری است که با اقتباس از این آثار ساخته شده‌اند. در اینجا شما را با بهترین کتاب‌های تخیلی جهان آشنا خواهیم کرد. با انتشارات کتیبه نوین همراه باشید.

1. کتاب هری پاتر و سنگ جادو اثر جی کی رولینگ

این کتاب نخستین جلد از مجموعه مشهور هری پاتر به شمار می‌رود. که در سال ۱۹۹۷ در لندن منتشر شد و نویسنده خود را به شهرتی جهانی رساند. بنابر آمارهای نشریه گاردین، نسخه‌های مختلف کتاب هری پاتر تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه فروش داشته‌اند که بیشترین سهم نیز مربوط به جلد اول این مجموعه بوده است.

2. کتاب هابیت، بازگشت دوباره اثر جی آر آر تالکین

این کتاب در سال ۱۹۳۷ منتشر شد و مورد تحسین مخاطبان و منتقدان قرار گرفت. این کتاب در زمره پرفروش‌ترین کتاب‌های رمان تاریخ قرار دارد و بیش از ۱۴۰ میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است. این کتاب چندین جایزه معتبر جهانی را به دلیل خلق یک دنیای خیالی عظیم به دست آورده است.

3. کتاب سرگذشت نارنیا: شیر، کمد و جادوگر اثر سی اس لوئیس

سرگذشت نارنیا کتابی در هفت جلد است که اولین جلد از آن با عنوان شیر، کمد و جادوگر در سال ۱۹۵۰ منتشر شد. این مجموعه هفت جلدی از محبوب‌ترین کتاب‌های کودکان در سراسر دنیا است و تاکنون ۱۴۰ میلیون نسخه در جهان فروش داشته است. ساخت چندین فیلم از سرگذشت نارنیا شهرتی جهانی به این مجموعه داده است.

4. کتاب ارباب حلقه‌ها اثر جی آر آر تالکین

این رمان تخیلی و حماسی در سال ۱۹۵۴ تا ۱۹۵۵ در سه جلد منتشر شد. این کتاب بسیار مشهور و تأثیرگذار است و تاکنون چند فیلم سینمایی و انیمیشن با اقتباس از آن ساخته شده است. همانند اثر قبلی مارتین یعنی هابیت، این کتاب نیز جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ ادبیات محسوب می‌شود.

5. کتاب بازی‌های گرسنگی یا عطش مبارز اثر سوزان کالینز

بازی‌های گرسنگی یا عطش مبارز رمانی از سوزان کالینز است که در سال ۲۰۰۸ منتشر شده است. این کتاب تاکنون به ۲۸ زبان ترجمه شده است. در این کتاب که در یک کلان‌شهر پیشرفته در آینده به نام کاپیتول می‌گذرد، نوجوانانی برای مبارزه‌ای تلویزیونی که تا سرحد مرگ ادامه دارد انتخاب می‌شوند. این رمان توسط منتقدان تحسین بسیاری دریافت کرده است.

سایر کتاب‌های لیست بهترین کتاب‌های تخیلی جهان

 1. کتاب آلیس در سرزمین عجایب اثر لوویس کارول
 2. کتاب پرسی جکسون: دزد آذرخش اثر ریک ریوردن
 3. کتاب تتل‌ماسه اثر فرانک هربر
 4. کتاب امپراتوری نهایی اثر براندون سندرسون
 5. کتاب نبرد پادشاهان اثر جی آر آر مارتین
 6. کتاب قطب نمای طلایی اثر فیلیپ پولمن
 7. کتاب ۱۹۸۴ اثر جورج اورول
 8. کتاب سرگذشت نارنیا: سایر جلدها اثر سی اس لوئیس
 9. کتاب راهنمای مسافران مجانی کهکشان اثر داگلاس آدامز
 10. کتاب هری پاتر و محفل ققنوس اثر جی کی رولینگ
 11. کتاب بخشنده اثر لوییس لوری
 12. کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگزوپری
 13. کتاب راه پادشاهان اثر براندون سندرسون
 14. کتاب جادوگر شگفت‌انگیز اوز اثر فرانک بائوم

در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید…

صفحه اصلی وب‌سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *