در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید...

استخراج کتاب از رساله و تز دکتری، شرایط و اهمیت

استخراج کتاب از رساله و تز دکتری، شرایط و اهمیت

پژوهشگرانی که قصد چاپ کتاب و تبدیل رساله و تز دکتری‌ خود به کتاب را دارند و می‌خواهند با چاپ کتاب رزومه دکترای خود را تقویت کنند (فارغ‌التحصیلان دکترا و اساتید دانشگاه‌ها) قبل از تبدیل رساله و تز دکتری خود به کتاب مطالب زیر را به دقت مطالعه فرموده تا با کسب آگاهی بیشتر از شرایط چاپ کتاب و تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب بتوانند اقدام کنند.

انتشارات کتیبه نوین این امکان را برای شما فراهم خواهیم کرد تا بتوانید با حداقل هزینه رساله و تز دکتری خود را به کتاب تبدیل کنید.

توجه: انتشارات کتیبه نوین با داشتن کادری مجرب و اساتید خبره دانشگاهی، کار تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب را در بیش از ۵۰ رشته دانشگاهی و تخصصی انجام می‌دهد.

شرایط تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب

برخی از افراد این تصور را دارند که تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب کار سختی است و شرایط بسیار پیچیده‌ای خواهد داشت در ادامه شرایط اولیه تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب را بیان می‌کنیم:

  1. موضوع رساله و تز دکتری جز موضوعات مفید و به‌روز باشد.
  2. تمام فصول رساله و تز دکتری و فهرست مطالب آماده باشد.
  3. نیازی به اینکه از رساله و تز دکتری دفاع شده باشد نیست اما در صورت دفاع از رساله و تز دکتری خطای احتمالی گرفته می‌شود و کیفیت کار قطعاً بهتر خواهد شد.
  4. نمره کسب شده از رساله و تز دکتری ملاک پذیرش اثر نیست زیرا در قسمت پذیرش اثر انتشارات کتیبه نوین رساله و تز دکتری بررسی خواهد شد.
  5. مدت زمان سپری شده از دفاع از رساله و تز دکتری اهمیت ندارد اما رساله و تز دکتری‌هایی که در سال‌های اخیر از آن‌ها دفاع شده است بیشتر مورد پذیرش انتشارات قرار خواهد گرفت.

نکته: جهت ثبت سفارش به منوی پذیرش اثر مراجعه فرمایید.

اهمیت استخراج کتاب از رساله و تز دکتری

برای افرادی که قصد شرکت در آزمون‌های جذب هیئت علمی را دارند لزوم ارائه یک یا چند کتاب در کنار مقالات و پژوهش‌ها غیرقابل اجتناب است. این ضرورت‌ها در کنار منابعی که دانشجویان در اختیار دارند می‌تواند راه را برای چاپ کتاب آنان همواره سازد.

یک دانشجوی دکتری که از رساله و تز دکتری خود دفاع کرده است بهترین موقعیت را در اختیار دارد که از این کار خود استفاده نماید و آن را تبدیل به یک کتاب نماید. این کتاب می‌تواند شامل تمامی بخش‌های رساله و تز دکتری یا تنها فصل خاصی از آن باشد. مرکز چاپ و نشر کتاب کتیبه نوین آمادگی دارد با همکاری اساتید خود بهترین راه ممکن برای داشتن کتاب را به شما معرفی نماید و در این راه تا گام آخر در کنار شما باشد.

بسیاری از دانشجویان دکتری نمی‌دانند که با هزینه‌های بسیار کم می‌توانند رساله و تز دکتری خود را به کتاب تبدیل کنند. از آنجایی که یک کتاب علمی که برگرفته از رساله و تز دکتری باشد، در آزمون‌های استخدامی، امتیاز مثبت محسوب می‌شود، لذا به همه عزیزانی که رساله و تز دکتری خود را در دست دارند توصیه می‌شود آن را به کتاب تبدیل کنند.

تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب با هزینه‌ای بسیار کم امکان‌پذیر است. کسانی که استخدام هستند یا برای مصاحبه، قصد چنین کاری را دارند، لازم نیست که کتاب خود را در تیراژ بالا مثلاً بالای ۱۰۰۰ جلد چاپ کنند. آن‌ها می‌توانند کتاب خود را در تیراژهای کم مثلاً 10 یا 20 جلد چاپ کنند و البته چیزی از اعتبار کتاب نمی‌کاهد.

همچنین کتاب با اخذ مجوز چاپ از وزارت فرهنگ و ارشاد و اخذ شابک ISBN از اداره شابک و نیز اخذ فیپا از کتابخانه ملی، در وزارت فرهنگ و ارشاد و کتابخانه ملی ثبت و اعلام وصول می‌شود و دارای همه امتیازات لازم جهت ارائه در رزومه‌های تحصیلات تکمیلی و یا رزومه‌های اخذ دانشیاری، شغلی و ارتقای تحصیلی معلمان و مربیان خواهد بود.

نکته: جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب را مطالعه فرمایید.

در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید…

صفحه اصلی وب‌سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *