در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید...

استخراج کتاب از پایان‌نامه و شرایط تبدیل پایان‌نامه به کتاب

استخراج کتاب از پایان‌نامه و شرایط تبدیل پایان‌نامه به کتاب

استخراج کتاب از پایان‌نامه

پژوهشگرانی که قصد چاپ کتاب و تبدیل پایان‌نامه‌ی خود به کتاب را دارند و می‌خواهند با چاپ کتاب رزومه دکترای خود را تقویت کنند (فارغ‌التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا و اساتید دانشگاه‌ها) قبل از تبدیل پایان‌نامه خود به کتاب مطالب زیر را به دقت مطالعه فرموده تا با کسب آگاهی بیشتر از شرایط چاپ کتاب و تبدیل پایان‌نامه به کتاب بتوانند اقدام کنند.

انتشارات کتیبه نوین این امکان را برای شما فراهم خواهیم کرد تا بتوانید با حداقل هزینه پایان‌نامه خود را به کتاب تبدیل کنید.

توجه: انتشارات کتیبه نوین با داشتن کادری مجرب و اساتید خبره دانشگاهی، کار تبدیل پایان‌نامه به کتاب را در بیش از ۵۰ رشته دانشگاهی و تخصصی انجام می‌دهد.

اهمیت استخراج کتاب از پایان‌نامه

داشتن کتاب دارای امتیاز بالایی در مصاحبه دکتری در هر رشته‌ای است. در ضمن تأثیر کتاب بر روی مصاحبه‌گر قطعاً تأثیری بیشتر نسبت به بقیه موارد می‌باشد. اگر شما دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل یا استفاده از مدرک تحصیلی خود را دارید باید رزومه قوی داشته باشید تا در امور آموزشی و پژوهشی مختلف از آن‌ها استفاده نمایید.

برای مثال برای دانشجویانی که قصد شرکت در آزمون دکتری تخصصی را دارند، داشتن کتاب یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود. همچنین برای افرادی که قصد شرکت در آزمون‌های جذب هیئت علمی را دارند لزوم ارائه یک یا چند کتاب در کنار مقالات و پژوهش‌ها غیرقابل اجتناب است.

این ضرورت‌ها در کنار منابعی که دانشجویان در اختیار دارند می‌تواند راه را برای چاپ کتاب آنان همواره سازد. یک دانشجوی کارشناسی یا کارشناسی ارشد که از پایان‌نامه خود دفاع کرده است بهترین موقعیت را در اختیار دارد که از این کار خود استفاده نماید و آن را تبدیل به یک کتاب نماید.

این کتاب می‌تواند شامل تمامی بخش‌های پایان‌نامه یا تنها فصل خاصی از آن باشد. مرکز چاپ و نشر کتاب کتیبه نوین آمادگی دارد با همکاری اساتید خود بهترین راه ممکن برای داشتن کتاب را به شما معرفی نماید و در این راه تا گام آخر در کنار شما باشد.

بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد نمی‌دانند که با هزینه‌های بسیار کم می‌توانند پایان‌نامه خود را به کتاب تبدیل کنند. از آنجایی که یک کتاب علمی که برگرفته از پایان‌نامه باشد، در مصاحبه دکترا و آزمون‌های استخدامی، امتیاز مثبت محسوب می‌شود، لذا به همه عزیزانی که پایان‌نامه خود را در دست دارند توصیه می‌شود آن را به کتاب تبدیل کنند.

تبدیل پایان‌نامه به کتاب با هزینه‌ای بسیار کم امکان‌پذیر است. کسانی که استخدام هستند یا برای مصاحبه، قصد چنین کاری را دارند، لازم نیست که کتاب خود را در تیراژ بالا مثلاً بالای ۱۰۰۰ جلد چاپ کنند. آن‌ها می‌توانند کتاب خود را در تیراژهای کم مثلاً 10 یا 20 جلد چاپ کنند و البته چیزی از اعتبار کتاب نمی‌کاهد.

همچنین کتاب با اخذ مجوز چاپ از وزارت ارشاد و اخذ شابک ISBN از اداره شابک و نیز اخذ فیپا از کتابخانه ملی، در وزارت ارشاد و کتابخانه ملی ثبت و اعلام وصول می‌شود و دارای همه امتیازات لازم جهت ارائه در رزومه‌های تحصیلات تکمیلی و یا رزومه‌های اخذ دانشیاری، شغلی و ارتقای تحصیلی معلمان و مربیان خواهد بود.

شرایط تبدیل پایان‌نامه به کتاب

برخی از افراد این تصور را دارند که تبدیل پایان‌نامه به کتاب کار سختی است و شرایط بسیار پیچیده‌ای خواهد داشت در ادامه شرایط اولیه تبدیل پایان‌نامه به کتاب را بیان می‌کنیم:

1. موضوع پایان‌نامه جز موضوعات مفید و به‌روز باشد.

2. تمام فصول پایان‌نامه و فهرست مطالب آماده باشد.

3. نیازی به اینکه از پایان‌نامه دفاع شده باشد نیست اما در صورت دفاع از پایان‌نامه خطای احتمالی گرفته می‌شود و کیفیت کار قطعاً بهتر خواهد شد.

4. نمره کسب شده از پایان‌نامه ملاک پذیرش اثر نیست زیرا در قسمت پذیرش اثر انتشارات کتیبه نوین پایان‌نامه بررسی خواهد شد.

5. مدت زمان سپری شده از دفاع از پایان‌نامه اهمیت ندارد اما پایان‌نامه‌هایی که در سال‌های اخیر از آن‌ها دفاع شده است بیشتر مورد پذیرش انتشارات قرار خواهد گرفت.

نکته: جهت ثبت سفارش به منوی پذیرش اثر مراجعه فرمایید.

نکته: جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی تبدیل پایان‌نامه به کتاب را مطالعه فرمایید.

در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید…

صفحه اصلی وب‌سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *