در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید...

امتیازات چاپ کتاب از رساله و تز دکتری چیست؟

امتیازات چاپ کتاب از رساله و تز دکتری چیست؟

۱. دریافت امتیاز پژوهشی با چاپ کتاب

حتماً می‌دانید که این روزها شرط موفقیت در بیشتر آزمون‌های استخدامی و هیئت علمی داشتن یک رزومه قوی و خوب ظاهر شدن در مصاحبه است. بنابراین شما باید هم از دید کمی بتوانید نمره بالایی را در مصاحبه کسب کنید و هم از دید کیفی بتوانید تأثیر مثبتی بر دیدگاه مصاحبه‌کننده برجای بگذارید.

از سوی دیگر برخی معتقدند با توجه به اینکه برای چاپ کتاب باید از فیلترهای متعددی عبور کرد، بنابراین افرادی که توانسته است کتابی را از رساله و تز دکتری خود چاپ کند دارای مهارت و استعداد خوبی هستند.

این دیدگاه باعث می‌شود که اساتید مصاحبه‌کننده در بخش‌هایی که دادن نمرات به تشخیص خودشان بستگی دارد شما را در اولویت قرار دهند. توصیه انتشارات کتاب کتیبه نوین این است که برای روز مصاحبه حداقل یک کتاب تألیفی داشته باشید تا از مزایای بی‌شمار آن استفاده نمایید.

۲. کم هزینه بودن چاپ کتاب نسبت به چاپ مقاله

افرادی که قصد دارند رساله و تز دکتری خود را به کتاب تبدیل کنند در نظر داشته باشند که هزینه چاپ کتاب کمتر از هزینه چاپ مقاله در مجلات بین‌المللی ISI می‌باشد. همچنین شما نیازی به چاپ کتاب در تیراژهای بالا ندارید و می‌توانید کتاب خود را به تعداد ۱۰ جلد هم چاپ کنید.

۳. آسان‌تر بودن چاپ کتاب

چاپ کتاب نسبت به چاپ مقاله آسان‌تر و بی‌دردسرتر است. در چاپ مقاله، امکان اینکه مجله جعلی باشد یا در لیست بلک وزارتین قرار گیرد وجود دارد و از زمان انتخاب مجله تا چاپ مقاله این نگرانی با نویسنده همراه خواهد بود. درصورتی‌که در چاپ کتاب، بعد از آماده‌سازی فایل نهایی، تمامی مراحل چاپ (ویراستاری، صفحه‌آرایی، دریافت شابک، فیپا، مجوز چاپ، طراحی روی جلد، مجوز طراحی جلد و چاپ) توسط خود انتشارات انجام می‌گیرد و نویسنده هیچ دغدغه و نگرانی نخواهد داشت. شماره فیپا و شابک … هم قابل پیگیری از کتابخانه ملی و اداره شابک است.

۴. چاپ کتاب در کوتاه‌ترین زمان

تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب حدوداً ۳۰ الی 40 روز زمان لازم دارد درحالی‌که اکثر مجلات ISI در این مدت زمان یک ماهه نتیجه داوری مقاله را مشخص می‌نمایند و بعد از پذیرش حداقل دو ماه هم برای چاپ زمان لازم دارند.

۵. ثبت شدن کتاب در کتابخانه ملی

بعد از دریافت شماره شابک یا ISBN و فیپا، مشخصات کامل کتاب شما در کتابخانه ملی ثبت می‌گردد. اطلاعات بیشتر

6. تقویت رزومه و دریافت امتیاز اساتید و هیئت‌علمی دانشگاه‌ها

اساتید و هیئت‌علمی دانشگاه‌ها با چاپ کتاب در زمینه‌ی تخصصی خود و پژوهش‌هایی که انجام می‌دهند می‌توانند رزومه علمی خود را تقویت نموده و برای کسب مدارج بالاتر امتیاز دریافت نمایند.

7. دریافت کسری خدمت دوره سربازی

آن دسته از افرادی که در حین خدمت سربازی و یا در حال اعزام هستند نیز با توجه به دستورالعمل‌های مشخص‌شده از طرف ارگان‌های مرتبط با وظیفه خدمت سربازی می‌توانند با چاپ کتاب برای دریافت کسری خدمت اقدام نمایند.

8. تقویت رزومه پژوهشی برای استخدام در سازمان‌های دولتی و خصوصی و ترفیع شغلی

بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌ها در شرایط استخدامی خود علاوه بر آزمون، رزومه پژوهشی و تحصیلی افراد را مورد بررسی قرار می‌دهند و هرچقدر این رزومه پربارتر باشد امتیاز دریافت شده و شانس قبولی در استخدام بالاتر خواهد بود.

9. ورود به انجمن نخبگان و توسعه نگرش علمی دانش‌آموخته

برای افراد و علاقه‌مندانی که تمایل دارند در انجمن نخبگان وارد شوند داشتن کتاب چاپی امتیاز بالایی دارد لذا در صورت تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب می‌توانید از این امتیاز استفاده کنید.

10. کمک به بالا بردن سطح علمی و تحقیقاتی کشور

رساله و تز دکتری‌ها به‌طور معمول فقط از طریق کتابخانه دانشگاه‌های مربوطه برای افراد علاقه‌مند قابل دسترس است، با این وجود تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب و انتشار از طریق مؤسسات انتشاراتی به دسترسی آسان‌تر عموم مردم به مطالب علمی کمک می‌کند.

12. افتخارآفرینی و کسب اعتبار علمی برای نویسنده

کتاب در بین تمامی اقشار جامعه ارزش بالایی دارد و چاپ کتاب برای شما اعتبار علمی زیادی می‌آورد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی تقویت رزومه با چاپ کتاب را مطالعه فرمایید.

نکته: جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب را مطالعه فرمایید.

در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید…

صفحه اصلی وب‌سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *