در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید...

اهمیت و امتیازات تبدیل جزوه درسی و آموزشی کتاب و چاپ آن

اهمیت و امتیازات تبدیل جزوه درسی و آموزشی کتاب و چاپ آن

تبدیل جزوه‌ به کتاب

اساتید هیئت علمی، حق‌التدریسی دانشگاه‌ها، اساتید آموزشگاه‌ها، دبیران و معلم‌های مدارس می‌توانند با همکاری انتشارات کتیبه نوین جزوه‌ها و مطالب آموزشی خود را به کتاب تبدیل کنند.

اساتید، دبیران و معلم‌هایی که هنوز در کلاس جزوه می‌گویند یا اینکه در کلاس درس می‌دهد و دانشجویان در کلاس نکته‌ها را یادداشت می‌نمایند می‌توانند با استفاده از راهکاری که در این صفحه ارائه می‌شود به راحتی آموزش و ارتقای علمی خود کمک شایانی نمایند.

شما می‌توانید جزوه‌ای که تدریس نموده‌اید یا دانشجویانتان در کلاس یادداشت نموده‌اند را به یک کتاب برای آن درس تبدیل نمایید. مثلاً وقتی شیمی را در کلاسی به‌صورت شفاهی درس می‌دهید و هر ترم دانشجویان در کلاس می‌نویسند یا اینکه جزوه‌ای دادید تا دانشجویان در انتشارات دانشگاه کپی بزنند می‌توانید آن‌ها را به کتاب تبدیل نمایید و از روی کتاب خودتان تدریس نمایید.

اهمیت استخراج کتاب از جزوه‌های درسی و آموزشی

داشتن کتاب دارای امتیاز بالایی در هر رشته‌ای است. همچنین برای افرادی که قصد شرکت در آزمون‌های جذب هیئت علمی را دارند لزوم ارائه یک یا چند کتاب در کنار مقالات و پژوهش‌ها غیرقابل اجتناب است. این کتاب می‌تواند شامل تمامی بخش‌های جزوه‌های درسی و آموزشی یا تنها فصل خاصی از آن باشد. مرکز چاپ و نشر کتاب کتیبه نوین آمادگی دارد با همکاری اساتید خود بهترین راه ممکن برای داشتن کتاب را به شما معرفی نماید و در این راه تا گام آخر در کنار شما باشد.

از آنجایی که یک کتاب علمی که برگرفته از جزوه‌های درسی و آموزشی باشد، امتیاز مثبت محسوب می‌شود، لذا به همه عزیزانی که جزوه‌های درسی و آموزشی خود را در دست دارند توصیه می‌شود آن را به کتاب تبدیل کنند.

تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب با هزینه‌ای بسیار کم امکان‌پذیر است. لازم نیست که کتاب خود را در تیراژ بالا مثلاً بالای ۱۰۰۰ جلد چاپ کنند. می‌توانند کتاب خود را در تیراژهای کم مثلاً 10 یا 20 جلد چاپ کنند و البته چیزی از اعتبار کتاب نمی‌کاهد. همچنین کتاب با اخذ مجوز چاپ از وزارت ارشاد و اخذ شابک ISBN از اداره شابک و نیز اخذ فیپا از کتابخانه ملی، در وزارت ارشاد و کتابخانه ملی ثبت و اعلام وصول می‌شود و دارای همه امتیازات لازم جهت ارائه در رزومه‌های تحصیلات تکمیلی و یا رزومه‌های اخذ دانشیاری، شغلی و ارتقای تحصیلی معلمان و مربیان خواهد بود.

اساتید و هیئت‌علمی دانشگاه‌ها با چاپ کتاب در زمینه‌ی تخصصی خود و پژوهش‌هایی که انجام می‌دهند می‌توانند رزومه علمی خود را تقویت نموده و برای کسب مدارج بالاتر امتیاز دریافت نمایند.

بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌ها در شرایط استخدامی خود علاوه بر آزمون، رزومه پژوهشی و تحصیلی افراد را مورد بررسی قرار می‌دهند و هرچقدر این رزومه پربارتر باشد امتیاز دریافت شده و شانس قبولی در استخدام بالاتر خواهد بود.

برای افراد و علاقه‌مندانی که تمایل دارند در انجمن نخبگان وارد شوند داشتن کتاب چاپی امتیاز بالایی دارد لذا در صورت تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب می‌توانید از این امتیاز استفاده کنید.

امتیازات چاپ جزوه درسی و آموزشی

چاپ جزوات چند مزیت دارد که به‌اختصار بیان می‌گردد:

  1. اولین و مهم‌ترین مزیتچاپ جزوات، افزایش اعتبار آن استاد یا دبیر در بین دانشجویان و همکاران‌شان می‌باشد. اضافه شدن کتاب به رزومه شخص، در همه جنبه‌های شغلی و تحصیلی وی تأثیر مثبت می‌گذارد. اگر دبیر مشغول تدریس در یک آموزشگاه خاص باشد، چاپ جزوات با برند آن آموزشگاه یک تبلیغات مثبت برای آن آموزشگاه نیز محسوب می‌شود.
  2. چاپ جزوه در قالب کتاب این است که آن اثر ماندگار خواهد شد و در طی سالیان دراز قابل استفاده خواهد بود و نهایت به یک ویرایش جزئی نیازمند خواهد بود. حال آن‌که هنگامی که دانشجویان یا دانش‌آموزان با جزوه‌های پراکنده دست‌نویس یا حتی چاپی به تحصیل مشغول باشند بعد از گذراندن آن مقطع، جزوات را یا دور می‌اندازند یا به نحوی از دسترس خارج می‌کنند و اگر در مقاطع بالاتر به آن‌ها نیاز داشته باشند با مشکل جدی مواجه می‌شوند. اما اگر جزوات در قالب کتاب چاپ شده باشد این مشکل نیز به وجود نخواهد آمد و آن‌ها هرگاه اراده کنند یا نیاز داشته باشند می‌توانند از مطالب مجدداً استفاده نمایند.
  3. مطالعه از روی کتاب بسیار آسان‌تر است و اشتباهات علمی در جزوات و دست‌نوشته‌ها با چاپ آن‌ها در قالب کتاب به حداقل می‌رسد.

نکته: جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی نبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب را مطالعه فرمایید.

در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید…

صفحه اصلی وب‌سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *