در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید...

در مورد نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران بیشتر بدانید

نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران

نمایشگاه بین‌­المللی کتاب تهران هر ساله نیمه اول اردیبهشت ماه در تهران برگزار می‌­شود. این نمایشگاه بعد از ۳۲ دوره برپایی به یکی از مهم‌ترین نمایشگاه­‌های کتاب در سطح خاورمیانه و آسیا تبدیل شده است. بازدید میلیون­‌ها نفر از این نمایشگاه، از جمله هزاران دانشجو، دانش‌­آموز، ناشر، کتابدار و خانواده‌ها… این نمایشگاه را به مهم‌ترین رخداد فرهنگی کشور ایران تبدیل کرده است.

هر ساله به طور میانگین بیش از ۲۵۰۰ ناشر داخلی و ۶۰۰ ناشر خارجی در این نمایشگاه حضور می‌یابند. عمده کتاب­‌هایی که توسط ناشران خارجی در این نمایشگاه ارائه می­‌شود به زبان انگلیسی و عربی است، اما کتاب­‌های دیگری نیز به زبان­‌های فرانسوی، آلمانی، چینی، کره­ ای و ژاپنی در این نمایشگاه عرضه می­‌شود. بیست و نهمین دوره این نمایشگاه برای اولین بار در محل شهر آفتاب برگزار شد و بیش از ۲۸ کشور در آن حضور داشتند.

حضور در نمایشگاه‌­های خارجی

مؤسسه نمایشگاه­‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از نمایشگاه بین­‌المللی کتاب تهران و نشر ایران سالانه و به‌طور مستمر در چندین نمایشگاه بین­‌المللی کتاب از جمله نمایشگاه بین‌­المللی کتاب فرانکفورت، بلونیا، مسکو، چین، توکیو، شارجه، استانبول، پاریس، عمان، قطر و… حضور پیدا می‌کند. این مؤسسه از سال ۱۳۷۷ تاکنون در بیش از ۱۲۷ نمایشگاه بین‌­المللی کتاب در سطح جهان حضور یافته است و با بسیاری از این نمایشگاه‌­ها قرارداد تبادل غرفه رایگان دارد.

نشر در حوزه ادبیات معاصر

نشر کتاب در حوزه داستان، ادبیات و شعر معاصر از دیگر فعالیت­‌های مؤسسه نمایشگاه­‌های فرهنگی ایران است. این مؤسسه تاکنون بیش از ۲۸۰ عنوان کتاب در این حوزه منتشر کرده است که بعضی از این کتاب­‌ها به دیگر زبان­‌ها ترجمه شده است. این مؤسسه آمادگی دارد در زمینه ترجمه آثار ایرانی با ناشران علاقمند در دیگر کشورها همکاری نماید.

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران طی دو دهه فعالیت فرهنگی و نمایشگاهی موفق، در زمینه‌های ذیل آماده همکاری با سازمان‌ها، نهادها و وزارتخانه‌ها است. خدمات این موسسه به شرح ذیل است:

۱) برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی بویژه نمایشگاه کتاب در داخل و خارج از کشور

۲) خدمات غرفه بندی به متراژ ۱۰ هزار متر مربع با قیمتهای مناسب

۳) برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌ها و سمینارها

۴) تامین ملزومات نمایشگاهی (میز، صندلی، مبل، تجهیزات اداری و…)

۵) خدمات مشاوره نمایشگاهی

۶) تامین کتاب و تجهیز کتابخانه‌ها در سراسر کشور

ناشران در نمایشگاه کتاب تهران

هدف اصلی از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بیش و پیش از معامله تجاری صنعت‌گران حرفه چاپ و نشر، ارتقای این صنعت با تأکید بر ماهیت فرهنگی و ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی است، هدف اصلی برگزاری نمایشگاه‌های برجسته بین‌المللی کتاب در برخی از کشورهای جهان، در درجه اول تجاری است. چراکه در این نمایشگاه‌ها ناشران در درجه اول با واگذاری حق مؤلف و امیتازات آن به یکدیگر، به داد وستد اقتصادی مشغول بوده و ضمن تبلیغ کالایی فرهنگی، به صادرات و عرضه این کالاها به بازارهای جدید می‌پردازند.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با ۳۱ دوره برگزاری یکی از معتبرترین نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب در آسیا و خاورمیانه است. حضور سالانه بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ ناشر داخلی و ۶۰۰ ناشر خارجی و بازدید بیش از ۴ میلیون نفر از این نمایشگاه، اعتبار فوق العاده‌ای به آن بخشیده است و به لحاظ بازدیدکننده آن را در صدر جهانی قرار داده است.

حضور انتشارات کتیبه نوین در نمایشگاه بین‌المللی تهران مشاهده

در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید…

صفحه اصلی وب‌سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *