در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید...

راهکارهای چاپ کتاب، ثبت کتاب و تقویت رزومه

راهکارهای چاپ کتاب، ثبت کتاب و تقویت رزومه

1. تألیف و نگارش کتاب و تقویت رزومه

تألیف کتاب یکی از دشوارترین فعالیت‌های علمی است. معمولاً افراد با در نظر گرفتن یک حوزه تخصصی به تألیف کتاب می‌پردازند. در کار تألیفی مؤلف از دانش و تخصص خود نیز درباره حوزه مورد نظر استفاده کرده و مطالبی را ارائه می‌کند. در تألیف کتاب، خوانندگان معمولاً با تجارب شخصی مؤلف و نظرات جدید وی روبرو می‌شوند که این نظرات قبلاً از طریق پژوهش‌ها و تحقیقات خود مؤلف به تأیید رسیده است.

نگارش یا تدوین و تالیف کتاب، یک کار بسیار ارزشمند و بزرگ است که از دیرباز تمام اساتید بزرگ و دانشمندان، برای این‌‌که بتوانند یافته‌ها و اطلاعات حاصل از پژوهش خود را بنام خود ثبت کنند و همچنین تخصص و تبحر خود را به علاقه‌مندان نشان دهند، نسبت به تخصصی که دارند، اقدام به تالیف کتاب می‌کردند.

درست است که این کار امتیاز بالای علمی دارد، اما نوشتن کتاب، کار زمان‌بری است و نیاز به قلم قوی برای نگارش دارد. اگر قصد تألیف کتاب خود را دارید، نیاز به پژوهش، مطالعه میدانی و اطلاعات قوی دارید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی تألیف و نگارش کتاب را مطالعه فرمایید.

2. ترجمه کتاب‌های عمومی و تخصصی و تقویت رزومه

روش بعدی، استفاده از کتاب‌های جدیدالنشر خارجی و ترجمه آن‌ها به زبان فارسی است.

ترجمه کتاب، فعالیت بسیار ارزشمند و مفیدی است که به‌واسطه آن می‌توان کتاب‌های مفیدی که در خارج از کشور چاپ شده‌اند، ترجمه و از امتیاز آن برای تقویت رزومه استفاده کرد.

ترجمه کتاب‌های عمومی و تخصصی جدیدالنشر به امتیازات پژوهشی کمک بزرگی می‌کند. اما تنها شرطی که وجود دارد این است که کتاب‌ها باید کاملاً جدید و به‌روز باشند و برای اولین بار ترجمه شده باشند. ترجمه کتاب جدیدالنشر خارجی مرتبط با رشته تحصیلی شما امتیازی برابر با تألیف کتاب دارد.

اما ترجمه کتاب هم کار آسانی نیست چراکه کیفیت ترجمه بسیار مهم است. مخصوصاً کتاب‌های علمی که دارای عبارات و اصطلاحات مهم تخصصی هستند و مترجم آن‌ها باید علاوه بر اینکه به زبان مبدأ و مقصد مسلط باشد، به موضوع متن نیز کاملاً اشراف داشته باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی ترجمه کتاب‌های عمومی و تخصصی را مطالعه فرمایید.

3. گردآوری کتاب از منابع مختلف و تقویت رزومه

آثار گردآوری شده به آثاری گفته می‌شود که نویسنده آن تجربه زیادی در زمینه نگارش کتاب ندارد و کتاب خود را با گردآوری اطلاعات و مطالب موجود نوشته است.

افراد زیادی به نوشتن کتاب پیرامون موضوعات مختلف فکر می‌کنند اما به دلیل این‌که تصور می‌کنند این کار نیازمند تخصص و امکاناتی ویژه است آن را عملی نمی‌کنند. این در صورتی است که هر فردی که حرف و یا اطلاعات مفیدی پیرامون موضوعات مختلف دارد و تصمیم دارد آن را به دیگران منتقل نماید با گردآوری مطالب و با مقداری تمرین و رعایت یکسری نکات ساده می‌تواند اقدام به نوشتن کتاب و چاپ آن کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی گردآوری کتاب از منابع مختلف را مطالعه فرمایید.

4. تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب و تقویت رزومه

بسیاری از دانشجویان دکتری نمی‌دانند که با هزینه‌های بسیار کم می‌توانند رساله و تز دکتری خود را به کتاب تبدیل کنند. از آنجایی که یک کتاب علمی که برگرفته از رساله و تز دکتری باشد، در آزمون‌های استخدامی، امتیاز مثبت محسوب می‌شود، لذا به همه عزیزانی که رساله و تز دکتری خود را در دست دارند توصیه می‌شود آن را به کتاب تبدیل کنند.

برای افرادی که قصد شرکت در آزمون‌های جذب هیئت علمی را دارند لزوم ارائه یک یا چند کتاب در کنار مقالات و پژوهش‌ها غیرقابل اجتناب است. این ضرورت‌ها در کنار منابعی که دانشجویان در اختیار دارند می‌تواند راه را برای چاپ کتاب آنان همواره سازد. یک دانشجوی دکتری که از رساله و تز دکتری خود دفاع کرده است بهترین موقعیت را در اختیار دارد که از این کار خود استفاده نماید و آن را تبدیل به یک کتاب نماید.

این کتاب می‌تواند شامل تمامی بخش‌های رساله و تز دکتری یا تنها فصل خاصی از آن باشد. مرکز چاپ و نشر کتاب کتیبه نوین آمادگی دارد با همکاری اساتید خود بهترین راه ممکن برای داشتن کتاب را به شما معرفی نماید و در این راه تا گام آخر در کنار شما باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی تبدیل رساله و تز دکتری به کتاب را مطالعه فرمایید.

5. تبدیل پایان‌نامه به کتاب و تقویت رزومه

پایان‌نامه‌ها، بدلیل داشتن محتوای قوی و منحصربه‌فردی که دارند، همیشه گزینه مناسبی برای استخراج و چاپ کتاب، بخصوص برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری و تقویت رزومه دارند، تبدیل پایان‌نامه به کتاب می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

کسانی که تجربه این کار را دارند، می‌دانند که تبدیل پایان‌نامه به کتاب، نسبت به گزینه‌های قبلی آسان‌تر و بسیار سریع‌تر است و به راحتی می‌توانند با اجرای نکات تبدیل پایان‌نامه به کتاب، فایل را تبدیل و به چاپ برسانند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی تبدیل پایان‌نامه به کتاب را مطالعه فرمایید.

6. تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب و تقویت رزومه

اساتید هیئت علمی، حق‌التدریسی دانشگاه‌ها، اساتید آموزشگاه‌ها، دبیران و معلم‌های مدارس می‌توانند با همکاری انتشارات کتیبه نوین جزوه‌ها و مطالب آموزشی خود را به کتاب تبدیل کنند.

شما می‌توانید جزوه‌ای که تدریس نموده‌اید یا دانشجویانتان در کلاس یادداشت نموده‌اند را به یک کتاب برای آن درس تبدیل نمایید. مثلاً وقتی شیمی را در کلاسی به‌صورت شفاهی درس می‌دهید و هر ترم دانشجویان در کلاس می‌نویسند یا اینکه جزوه‌ای دادید تا دانشجویان در انتشارات دانشگاه کپی بزنند می‌توانید آن‌ها را به کتاب تبدیل نمایید و از روی کتاب خودتان تدریس نمایید و همچنین رزومه خود را تقویت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی تبدیل جزوه‌های درسی و آموزشی به کتاب را مطالعه فرمایید.

7. تبدیل مقاله یا مجموعه مقاله‌ها به کتاب و تقویت رزومه

یکی از اهداف اصلی این انتشارات ارتقاء سطح علمی کشور بوده که همین امر باعث شده که این انتشارات بر آن شود که به دانشجویان فرهیخته کشور کمک نماید تا مقاله و یا مجموعه مقاله‌های خود را به کتاب تبدیل کنند و علاوه بر کار فرهنگی انجام شده برای دانشجویان نیز امتیاز داشته و باعث تکمیل رزومه آن‌ها نیز می‌گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی تبدیل مقاله یا مجموعه مقاله‌ها به کتاب را مطالعه فرمایید.

نکته: جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی تقویت رزومه با چاپ کتاب را مطالعه فرمایید.

در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید…

صفحه اصلی وب‌سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *