در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید...

مزایای چاپ کتاب در تیراژ پایین چیست؟

مزایای چاپ کتاب در تیراژ پایین چیست؟

1. تقویت رزومه

برای تقویت رزومه علمی خودتان و یا این‌که در جلسه دفاع خود خوش بدرخشید و یا در مصاحبه دکتری با دستی پر در صحنه حاضر شوید به چند نسخه کتاب احتیاج دارید. در این صورت شما باید سراغ چاپ کتاب در تیراژ پایین بروید که هم با سرعت بیشتری نسخه کتاب به دستتان برسد و هم اینکه مجبور نباشید هزینه‌های ناشی از چاپ به مقدار زیاد را متحمل شوید.

چاپ با این روش برای اساتیدی که نیاز به تعداد محدود کتابشان برای تأمین نیاز دانشجویان خود دارند و یا افرادی که می‌خواهند رزومه خود را تقویت کنند مناسب است.

2. کاهش ریسک هزینه بالای چاپ

نکته‌ای که می‌توان به عنوان مزیت چاپ کتاب در تیراژ پایین منظور کرد آن است که می‌توان به خوبی بازار فروش را ارزیابی نموده و سپس به تعداد زیاد آن اقدام نمود. در صورتی که تعداد زیادی از کتاب را چاپ نمایید و پس از آن دریابید که فروش آن مطابق با پیش‌بینی‌های شما نیستپ، متأسفانه دچار زیان زیادی خواهید شد.

اما در صورتی که چاپ کتاب را با تیراژ پایین آغاز کنید می‌توانید به خوبی با کمترین هزینه، از میزانی که می‌توانید فروش نمایید اطلاعات کافی کسب کرده و ادامه‌ی چاپ نسخه‌های بعدی را به نتیجه‌ی این تحقیق بسپارید.

3. کاهش هزینه‌ کلی چاپ

امروزه اکثر افراد با مشکلات اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و افزایش هر روزه قیمت کاغذ و… شاید افراد را از چاپ کتاب منصرف کند؛ اما بهترین راه‌حل برای رفع این مشکل چاپ کتاب در تیراژ پایین است.

به‌طورکلی تیراژهای کمتر از 200 عدد تیراژ پایین محسوب می‌شود که دارای هزینه‌های کمتری است پس بنابراین عواملی که مطرح کردیم؛ انتخاب چاپ کتاب در تیراژ پایین برای افرادی که مشکل مادی دارند و نگران هزینه‌های چاپ کتاب هستند گزینه مقرون‌به‌صرفه و مناسبی است.

4. نویسندگان تازه‌کاران و کتاب اولی‌ها

همیشه کارهایی که برای بار نخست انجام شود سختی خاص خود را داراست و دارای ریسک‌های زیادی است. کتاب اولی‌ها هم با این مشکل دست‌وپنجه نرم می‌کنند؛ زیرا افرادی که تازه‌کار هستند مقیاس صحیح و دقیقی از میزان مخاطبان خود ندارند؛ بنابراین مقدار تقریبی مخاطبانی که قرار است بعد از چاپ کتاب، کتاب شما را خریداری کنند مشخص نیست.

در نتیجه زمانی که شما از میزان کم یا زیاد بودن مخاطبتان اطلاعی ندارید صرف هزینه زیاد برای چاپ کتاب ممکن است باعث شود ضرر زیادی را متحمل شوید و در نتیجه چاپ کتاب در تیراژ پایین برای کم کردن ریسک حاصل از کار گزینه معقولی است.

5. دریافت بازخوردها

یکی دیگر از مزایای چاپ کتاب در تیراژ پایین این است که شما موفق می‌شوید که با کمترین هزینه تمام بازخوردها و ایرادات احتمالی را از مخاطبتان دریافت کنید و در چاپ بعدی‌تان با تیراژ بالا این مسئله را حل کنید و در چاپ بعدی کتابتان را بدون ایراد و مشکل چاپ کنید.

در چاپ کتاب در تیراژ پایین این امکان وجود دارد که در اولین چاپ، کتاپ خود را به دیگر نویسندگان و مؤلفین و یا دوستان و همکاران خود داده و از آن‌ها بخواهید نظرشان را برای شما ارسال نمایند. این بازخوردها می‌تواند باعث شود تا ایرادات کار را به خوبی شناسایی کرده و کیفیت محتوای کتاب را بالا ببرید.

6. افزایش سرعت چاپ

عامل دیگر که باعث ترجیح چاپ کتاب در تیراژ پایین می‌شود کمبود زمان است. ممکن است شما برای چاپ کتابتان زمان کمی در دست داشته باشید و بخواهید در کمترین زمان ممکن با سرعت زیاد اقدام به چاپ کتاب بکنید انتخاب گزینه چاپ کتاب در تیراژ پایین انتخاب معقولی است.

7. سنجش کیفیت و اعمال تغییرات

می‌توان با چاپ کتاب در تیراژ کم، بررسی کاملی بر روی مرغوبیت چاپ داشته و صحافی را کنترل نمود و سپس برای چاپ در تعداد زیاد تصمیم‌گیری نمود. بسیار پیش آمده است که پس از چاپ نخست، نیاز باشد تا در قسمت‌هایی از کتاب تغییراتی ایجاد نمود و سپس با اعمال تغییرات، آن را در کیفیتی بالاتر در تیراژ بالا چاپ کرد.

8. حفظ حقوق نویسنده

با استفاده از چاپ کتاب در تیراژ پایین، نویسندگان می‌توانند حقوق مالکیت معنوی خود را بهبود بخشند و کنترل بیشتری بر روی انتشار و توزیع کتاب‌هایشان داشته باشند. این امر به نویسندگان امکان می‌دهد تا درآمد حاصل از فروش کتاب‌هایشان را بهبود بخشند و از نسخه‌برداری غیرمجاز جلوگیری کنند.

با توجه به این مزایا، چاپ کتاب در تیراژ پایین میتواند گزینه‌ای عالی برای نویسندگانی باشد که به دنبال چاپ کتاب‌های خود با تیراژ پایین و در زمان کوتاه هستند.

9. چاپ کتاب به‌عنوان هدیه

گاهی اوقات شما به دنبال این هستید که خاطرات خودتان و یا دل‌نوشته‌های خود را به چاپ برسانید و به‌عنوان یک هدیه فرهنگی و معنوی به دوستانتان، اطرافیانتان تقدیم کنید زمانی که چاپ کتاب را به‌عنوان هدیه در نظر گرفته‌اید چاپ کتاب در تیراژ پایین مورداستفاده قرار می‌گیرد حتی شما می‌توانید فقط، فقط ده جلد کتاب چاپ کنید.

نکته: دقت کنید که در چاپ کتاب با تیراژ پایین (زیر ۲۰۰ جلد) به دلیل اینکه چاپ دیجیتال انجام می‌شود و چاپ دیجیتال هزینه بالایی دارد فروش کتاب در این روش صرفه اقتصادی ندارد و در تیراژهای خیلی پایین ممکن است هزینه انجام شده بر روی هر جلد حتی از قیمت پشت جلد هم بیشتر شود.

در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید…

صفحه اصلی وب‌سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *