در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید...

معرفی برخی از انتشارات مشهور جهان

معرفی برخی از انتشارات مشهور جهان

چاپ کتاب و آثار علمی در جهان امروزه تبدیل به صنعت پیشرفته و گسترش یافته‌ای شده است و یکی از صنایعی است که قدمت زیادی نیز دارد. برخی انتشارات چاپ کتاب قدمتشان به بیش از ۵۰ سال می‌رسد و در این عرصه نه تنها با گذشت زمان افول نکرده‌اند بله بیشتر شاخ و برگ گرفته‌اند و جنبه‌ها و ابعاد زیادی را در خود پرورش داده‌اند. در این مطلب قصد داریم لیستی از مشهورترین انتشارات چاپ کتاب دنیا را مطرح کنیم:

انتشارات پیرسون

انتشارات پیرسون بزرگ‌ترین شرکت رسانه‌های گروهی بریتانیایی و چندملیتی در سطح دنیا به شمار می‌رود که در زمینه  نشر روزنامه، مجله و کتاب، همچنین مدیریت بر مدارس و آموزش و پروش فعالیت می‌کند. نشر کتاب در سال ۲۰۱۲، در سه بخش کسب‌وکار این شرکت یعنی مدرسه پیرسون، تحصیلات تکمیلی پیرسون و بخش تخصصی انتشارات آن بالغ بر ۹ میلیارد دلار سود به همراه داشت.

شرکت پیرسون در سال ۱۸۴۴ توسط ساموئل پیرسون تأسیس شد و در حال حاضر بیش از ۵۰ کشور در سراسر جهان از خدمات آموزشی آن بهره می‌برند. شرکت پیرسون مالک ۴۷ درصد از گروه پنگوئن، ۱۰۰ درصد از مجله فایننشال تایمز، ۵۰ درصد از بی اسکای بی و ۵۰  درصد از گروه اکونومیست به حساب می‌آید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر لندن قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک و بورس لندن معامله می‌شود.

پیرسون در ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۵ اعلام کرد به توافق رسیده است که فایننشال تایمز را به گروه رسانه ژاپنی نیکی به مبلغ ۸۴۴ میلیون پوند یا ۱٫۳۲ میلیارد دلار بفروشد. در ماه اوت ۲۰۱۵، پیرسون ۵۰ درصد سهام اکونومیست را به مبلغ ۴۶۹ میلیون پوند فروخت. ۵۰ درصد باقیمانده گروه اکونومیست متعلق به شرودرز، کدبریز و روتس چایلدز است.

در تاریخ پنج نوامبر ۲۰۱۵، پیرسون اعلام کرد بازنویسی مجدد، از جمله ایجاد لوگوی جدید با تمرکز صد درصد بر آموزش صورت می‌گیرد. در سوم ژوئیه ۲۰۱۷، شرکت تکنولوژی آموزشی هندی به نام بایجو، آموزش آنلاین تیوترویستا و اجیورایت پیرسون را به دست آورد. در ۱۱ جولای ۲۰۱۷، پیرسون موافقت کرد با فروش ۲۲ درصد سهام در تجارت برتلزمن، سهام آن را در پنگوئن رندوم هاوس به ۲۵ درصد کاهش دهد.

رمان‌های برتر دنیا در لیست کتاب‌های انتشارات پیرسون می‌درخشند. این انتشارات در پی بازسازی آموزش جهانی و در حال حاضر، هدف آن ایجاد راهبرد تحقیق جهانی است. این نشر، بر آن دسته موضوعاتی متمرکز خواهد شد که پیرسون را به‌عنوان رهبر فکری در جنبه‌های اصلی آموزش و یادگیری در سطح جهان نشان خواهدداد. به همین منظور، هدفش ایجاد گفت‌وگو در زمینه آموزش و پروش خواهدبود. صندوق آموزش مقرون‌به‌صرفه پیرسون در جولای ۲۰۱۲ پایه‌گذاری شده و به دنبال سرمایه‌گذاری در مدارس انتفاعی و خدمات آموزشی به نفع دانش آموزان نیازمند در سراسر دنیا است.

آموزش‌های خصوصی کم‌هزینه، عنصری مهم و مکمل در آموزش و پروش کشورهای در حال توسعه است و این نشر به دنبال ضمانتی مبنی بر دسترسی همه کودکان به آموزش با کیفیت بالا است. با اجرای تلاش‌های صورت گرفته، پیرسون توانسته است در مسیر ایجاد نگرشی پویا و صرفه‌جویانه با هدف نوآوری آموزشی در قرن ۲۱ پیشتاز باشد.

انتشارات پنگوئن رندوم هاوس

رندوم هاوس یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های انتشاراتی جهان است که در سال ۱۹۲۷ توسط بنت کرف و دونالد کلاپفر تأسیس شد. بنت و دونالد بعد از خرید کتابخانه مدرن نیویورک، رندوم هاوس را تأسیس و هدف از آن را انتشار کتاب‌هایی به‌صورت تصادفی در کنار کار کتابخانه عنوان کردند. در سال ۱۹۳۴ اولین مجوز چاپ رمان «اولیس» جیمز جویس برای این نشر صادر شد. درواقع رمان اولیس، منجر به راه‌اندازی رندوم هاوس شد. رندوم هاوس در طول دو دهه بعد تبدیل به ناشری توانمند شد.

در سال ۱۹۳۶ شرکت، اسمیت وهاس را جذب کرد- رابرت هاس تا زمان بازنشستگی و فروش سهام خود به بنت و دونالد در سال ۱۹۵۶، سومین شریک به حساب می‌آمد- که نویسندگانی از جمله فاکنر، ایسکا دینسن، آندره مالرو، رابرت گر یوز و ژان د. برونوف را با خود همراه  کردند.

رندوم هاوس همچنین سردبیران افسانه‌ای هری مول، رابرت لینسکات و ساکس کامینز را استخدام نمود، همچنین به دنبال آن‌ها نویسندگانی مانند سینکلر لوییس و رابرت پین وارن به صحنه آمدند و در سال ۱۹۹۸، رندوم هاوس به زودی به نشری جهانی مبدل شد.

در سال ۲۰۰۸، رندوم هاوس برای سازماندهی مجدد همراه با تغییرات گسترده در بخش مدیران و کارکنان اعلام آمادگی کرد و سه بخش راه‌اندازی شد: گروه انتشاراتی رندوم هاوس، نوف دابل دی و کرون. رندوم هاوس از سال ۱۹۷۴، توزیع‌کننده نشر شامبلا بوده است که‌ام اکنون انتشار کتاب‌های رزولی، نشنال جئوگرافیک، مطبوعات استرفورس و ویزارد آو.د. کوست و بسیاری از مشهورترین مطبوعات دنیا را به عهده دارد.

این انتشارات از سال ۲۰۱۳ به پنگوئن رندوم هاوس مبدل شد که به طور مشترک به رسانه آلمانی برتلزمن و شرکت آموزشی و انتشار جهانی پیرسون پی.آل.اس تعلق دارد. در اکتبر ۲۰۱۲، برتلزمن با همکاری شرکت رندوم هاوس و گروه پنگوئن، وارد مذاکره با رقیبش پیرسون شد.

این ادغام در تاریخ یکم ژوئیه ۲۰۱۳ تکمیل شد و شرکت جدید، پنگوئن رندوم هاوس نام گرفت. در زمان خرید، شرکت‌های ترکیبی، ۲۵ درصد از تجارت کتاب را با بیش از ۱۰۰۰۰ کارمند و ۲۵۰ اثر چاپ مستقل و با درآمد سالانه حدود ۳٫۹  میلیارد دلار کنترل کردند.

پنگوئن رندوم هاوس درآمدی بالغ بر ۲٫۶۶ میلیارد ییورو یعنی ۱۶٫۴ درصد از مجموع ۱۶٫۳۶ میلیارد یوروی برتلزمن در درآمد شرکت‌ها را از آن خود کرد.  ۵۴٫۳ درصد از درآمد انتشارات پنگئون رندوم هاوس در ایالات متحده، ۹٫۸ درصد در آلمان، ۲۱٫۱ درصد در سایر کشورهای اروپایی، ۰٫۴ درصد در فرانسه و ۱۵٫۳ درصد در سایر کشورها است. مجموع فروش به علت ادغام با پنگوئن و به دست آوردن سهام باقیمانده، ۲۳٫۹ درصد بالاتر از درآمد قبلی بود: درآمد سال گذشته بالغ بر ۲٫۱۴ میلیارد یورو تخمین زده شد و در مقایسه با رکورد ۲۰۱۲، این اتفاق نشان دهنده موفقیتی بی نظیر بود.

انتشارات تامسون رویترز

تامسون رویترز، شرکت چندملیتی رسانه‌های گروهی که در سال ۲۰۱۰ از سوی اینتربرند، به عنوان باارزش‌ترین برند در کانادا شناخته شد، در سال ۲۰۰۸ در پی خریداری شرکت بریتانیایی رویترز گروپ توسط تامسون کورپوریشن راه‌اندازی شد و در حال حاضر وودبریج کمپانی که متعلق به خانواده تامسون است، با در اختیار داشتن ۵۳ درصد از سهام تامسون رویترز، مالک اصلی آن به شمار می‌آید.

ریشه‌های تأسیس تامسون کورپوریشن به سال ۱۹۳۴ باز می‌گردد، که هربرت تامسون اقدام به راه‌اندازی روزنامه تیمینز دیلی پرس در انتاریو، کانادا کرد. رویترز گروپ نیز در سال ۱۸۵۱ توسط پل جولیوس رویترز در لندن تأسیس شد.

دفتر مرکزی شرکت تامسون رویترز در منهتن در ایالات متحده آمریکا قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک و بازار بورس تورنتو معامله می‌شود. شمار کارکنان این شرکت به بیش از ۶۰ هزار نفر می‌رسد که در دفاتر تامسون رویترز در ۱۰۰ کشور جهان فعالیت می‌کنند. این شرکت توسط روی تامسون در سال ۱۹۳۴ در انتاریو به عنوان ناشری از تیمینزدیلی پرس تأسیس شد.

در سال ۱۹۵۳ تامسون روزنامه‌ای اسکاتلندی را به دست آورد و سال بعد به اسکاتلند نقل مکان کرد. سرانجام موقعیت رسانه‌ای خود را در اسکاتلند در سال ۱۹۵۷ تثبیت کرد و به انگلیس رفت. در سال ۱۹۷۱ زمانی که در یک کنسرسیوم برای بهره‌برداری از ذخایر در دریای شمال شرکت کرده بود، به اکتشاف نفت و گاز نائل شد.

در سال ۱۹۸۹، روزنامه تامسون با شرکت تامسون ادغام شد و در ۱۹۹۶ شرکت تامسون به طور مؤثر دو برابر اندازه آن و به سودآوری در آینده با خرید انتشارات غرب دست یافت. در سال ۲۰۱۲ توماس رویترز، زویا لیمیتد، سرویسی تجاری به منظور ارائه اطلاعات کسب‌وکار و ابزارهای منحصربه‌فرد برای متخصصان مالی در خاورمیانه و شمال آفریقا خریداری کرد و سالانه درآمدی بالغ بر ۱۳٫۲۷ میلیارد دلار داشت.

او در سال ۲۰۱۳ بخش تحصیلات حرفه‌ای و حسابداری آموزش و پرورش بیسیک و کورتز و آوداس را به دست آورد و پژوهش‌های علمی خود را گسترش داد. تامسون رویترز در آوریل ۲۰۱۶، معیارهای مبادلات ارزی معامله‌گر وی‌ام رویترز را از شرکت دولتی استریت و در سال ۲۰۱۷ کسب و کارهای اووکس و کلارینت را از شرکت سپرده‌گذاری دی.تی.سی.سی خریداری نمود و هم‌اکنون از بزرگ‌ترین ناشران جهان به شمار می‌رود.

انتشارات رید الزویر

رید الزویر، انتشاراتی هلندی است که در زمینه ارائه اطلاعات علمی، پزشکی، قانونی و تجاری فعالیت می‌کند. بخشی از سهام این شرکت در بازار بورس یورونکست آمستردام، بازار بورس لندن و نیویورک معامله می‌شود.

شرکت ریدالزویر در سال ۱۹۹۳ با ادغام شرکت الزویر، ناشر علمی هلند و شرکت رید اینترنشنال، ناشر کتب تجاری و مجلات بریتانیا تأسیس شد و یکی از انتشارات موجود در فهرست فایننشال تایمز جهانی ۵۰۰ به شمار می‌رود.

این شرکت در بیش از ۱۸۰ کشور جهان فعالیت دارد و حدود ۵۵ درصد از درآمد آن از ایالات متحده آمریکا، ۲۵ درصد از اروپا و ۲۰ درصد از سایر نقاط جهان است. در سال ۲۰۰۰، دوسوم درآمد آن حاصل از چاپ و فقط یک درصد دیجیتالی بود؛ تا سال ۲۰۱۶، این شماره‌ها جابه‌جا شدند. چاپ اکنون فقط ۱۳ درصد از درآمد گروه ریدالزویر را دربر می‌گیرد.

در سال ۱۸۸۰، جیکوبز جورج رابرز، انتشارات الزویر را به منظور نشر آثار ادبی کلاسیک و دایره‌المعارف وینکلرپرنس راه‌اندازی کرد. رابرز این شرکت را پس از خانواده الزویر، ویرجینیای قدیمی هلند نام نهاد که در سال ۱۵۸۷، آثار اراسموس را منتشر کردند. پس از جنگ، موفق به راه‌اندازی مجله هفتگی الزویر شد که بسیار سودآور بود و به سرعت گسترش یافت.

شرکت پست الکترونیک الزویر پرس در سال ۱۹۵۱ در هوستون، تگزاس، ایالات متحده آمریکا آغاز به کار کرد و در سال ۱۹۶۲،  دفاتر چاپ و نشر در لندن و نیویورک افتتاح شد. این شرکت سپس در ژوئن ۱۹۹۷ تجارت رون شیلتون، نشر کسب و کار ایالات متحده را به مبلغ ۴۴۷ میلیون دلار خریداری نمود.

از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ میانگین ارزش سالیانه اوراق بهادار آن حدود ۳۰۰ میلیون دلار بوده است. انتشارات رید الزویر برای بهبود نتایج علمی سرمایه‌گذاران نیز کسب و کار فنی و پزشکی، اطلاعات و ابزار بسیار فراهم می‌کند. درآمد سالیانه این نشر را تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۶ بالغ بر ۲٫۳ میلیارد پوند تخمین می‌زنند.

این شرکت در سال ۲۰۱۶، الزویر ویکلی را در هلند فروخت، قراردادی برجسته با مؤسسات تحقیقاتی انگلستان امضا کرد و دسترسی دانشگاهیان به تحقیقات منتشر شده در سطح جهان را با هزینه‌های پایین‌تر امکان‌پذیر ساخت.

رید الزویر در ژوئن ۲۰۱۷، راول لو، شرکتی قانونی در سانفرانسیسکو را به دست آورد و مجله نیوساینتیست را فروخت. از پایگاه‌های مهم اطلاعاتی این انتشارات می‌توان به سانیس دایرکت، پایگاه آنلاین تحقیقات اولیه اشاره کرد که حاوی ۱۳ میلیون سند است، همچنین سکوپوس، پایگاه اطلاعات کتابشناختی که شامل خلاصه‌ها و نقل قول‌ها برای مقالات و مجلات علمی و بیش از ۵۰ میلیون آیتم در بیش از ۲۰ هزار عنوان از ۵۰۰۰ ناشر در سراسر جهان را شامل می‌شود.

انتشارات ولترز کلوور

ولترز کلوور، شرکت چاپ و انتشارات هلندی و خدمات اطلاع‌رسانی جهانی، ارائه‌دهنده محصولات تخصصی در حوزه‌های بهداشتی، مالیاتی، حسابداری، شرکت‌ها، خدمات مالی، سازمان‌های قانونی و نظارتی است. نشر ولترز کلوور در سال ۲۰۱۱ درآمدی معادل ۳٫۴ میلیارد یورو داشته که این رقم در سال ۲۰۱۶ به ۴٫۳ میلیارد یورو رسیده است. تعداد کارکنان این شرکت، اکنون بیش از ۱۹۰۰۰ نفر در سراسر جهان است.

ولترز کلوور در سراسر اروپا، آمریکای شمالی، آسیا، اقیانوسیه و آمریکای لاتین فعالیت می‌کند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر آلفن آن درین هلند قرار دارد. سهام شرکت ولترز کلوور در بازار بورس یورونکست آمستردام ذکر شده است و نانسی مک کینزتری سمت مدیرعاملی این شرکت هلندی را به عهده دارد.

در سال ۱۸۳۶ ژان برند ولترز انتشارات اسکولبوک را در هلند تأسیس کرد و در سال ۱۸۵۸، نشر نووردوف در کنار این انتشارات راه‌اندازی شد. سپس دو چاپخانه به هم پیوستند و در سال ۱۹۷۲ ولترز نووردوف با اتحادیه اطلاعات و ارتباطات ادغام شد. سپس نام خود را در سال ۱۹۸۳ به ولترز سامسون تغییر داد. الزویر، بزرگ‌ترین انتشارات هلند در سال ۱۹۸۷ اعلام کرد، قصد دارد سهام کلوور را خریداری کند. کلوور با ولترز سامسون ادغام شد و پیشنهاد خرید الزویر را نپذیرفت.

این ادغام منجر به تأسیس ولترز کلوور، دومین نشر بزرگ پس از ریدالزویر در هلند شد. پس از ادغام، ۳ ولترز کلوور در سال ۱۹۸۹ با خرید انتشارات ایپسوا، کیزر، تکنی پابلیکیشن و تله کنسول گسترش یافت. در پایان سال، ولترز کلوور حضور خود را به اسپانیا، غرب آلمان و فرانسه گسترش داد و در سال ۱۹۸۹، ۴۴ درصد از درآمد شرکت از بازارهای خارجی به دست می‌آمد.

این شرکت در بیش از ۱۵۰ کشور جهان فعالیت می‌کند. تقریباً ۷۷ درصد از درآمد شرکت در سال ۲۰۱۳ از طریق اینترنت، نرم افزار و خدمات به دست می‌آمد. ولترز کلوور در آگوست ۲۰۱۴ با خدمات مالی برودریج به مشارکت پرداخت و در ماه سپتامبر، راه‌اندازی شرکت آپتودیت در آمریکای لاتین تحقق یافت. سپس مشارکت خود را با سرویس درآمد داخلی ایالات متحده گسترش داد. در سال ۲۰۱۶، ولترز کلوور بیش از ۶۰ درصد درآمد خود و سود آن را در آمریکای شمالی سرمایه‌گذاری نمود.

در سال ۲۰۱۷ درآمد انتشارات ولترز کلوور به ۲٫۱۷۴ میلیون یورو افزایش یافت. خالص خرید و فروش در سال ۲۰۱۶ و نیمه اول سال ۲۰۱۷، دو درصد افزودن بر درآمد بود و پس‌انداز سهامش بعد از اخذ مجوز، به میزان ۱۰۰ میلیون دلار افزایش یافت. ولترز کلوور اکنون به عنوان کیکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های چاپ و نشر در سراسر جهان به شمار می‌آید.

انتشارات Penguin Random House

این انتشارات در شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا قرار دارد و در سال ۱۹۲۷ تأسیس شده است.

انتشارات Hachette Livre

این انتشارات در سال ۱۸۲۶ تأسیس شده است. این انتشارات در کشور فرانسه و در شهر پاریس قرار دارد.

انتشارات HarperCollins

این انتشارات در سال ۱۹۸۹ تأسیس شده است و در کشور آمریکا و در شهر نیویورک قرار دارد.

انتشارات Pan Macmillan

این انتشارات در سال ۱۹۸۲ و در کشور انگلستان شهر لندن تأسیس شده است.

انتشارات Pearson Education

این انتشارات قدیمی که ۳۲۰۰۰ کارمند دارد در جولای ۱۹۹۸ یعنی ۱۹ سال پیش تأسیس شده است. انتشارات Pearson Education در شهر لندن در انگلستان واقع شده است.

 انتشارات Oxford University Press

این انتشارات متعلق به دانشگاه آکسفورد است که در سال ۱۵۸۶ تأسیس شده و در کشور انگلستان واقع شده است.

انتشارات Bloomsbury

این انتشارات که ناشر رمان هری پاتر نیز است در سال ۱۹۸۶ تأسیس شده است. این انتشارات واقع در انگلستان و شهر لندن می‌باشد.

انتشارات Simon & Schuster

این انتشارات در ایالات متحده آمریکا و شهر نیویورک قرار دارد. این انتشارات در سال ۱۹۲۴ تأسیس شده است.

انتشارات John Wiley & Sons

این انتشارات در سال ۱۸۰۷ (۲۱۱ سال قبل) تأسیس شده است. این انتشارات واقع در آمریکا و شهر نیویورک است.

International Publishing Services

IPS شرکت خدمات انتشاراتی است که در سال ۱۹۹۰ تأسیس شده و از همان ابتدا روی خدمات بازاریابی و تبلیغ برای ناشران مطرح اروپایی- آمریکایی تمرکز کرد. این مؤسسه طی این مدت توانسته است روابط کاری بسیار خوبی با دانشگاه‌ها و مؤسسات در سرتاسر خاورمیانه برقرار کند.

روابطی که سال به سال گسترده‌تر می‌شود. IPS توانسته جایگاه مناسبی در کشورهای حوزه خلیج فارس، آفریقای شمالی، لبنان، سوریه، اردن، ترکیه و ایران بیاید. نمایندگان IPS مرتباً با مؤسسات و دانشگاه‌ها ملاقات می‌کنند و با برقراری رابطه خوب، فرستادن ایمیل‌های گسترده و فرستادن مرسولات ناشر به آن‌ها در امر تبلیغ ناشرین و محصولات آن‌ها بسیار فعال هستند.

TAYLOR & FRANCIS ا

این ناشر روز به روز بر شهرت خود به عنوان ناشری که کتاب‌هایش کیفیتی بالا در تمامی زمینه‌های دانشگاهی دارد، می‌افزاید. T&F برای کتابهای مرجع و علمی‌اش شهرت فراوانی دارد. تخصص آن در زمینه‌های ارگونومیک، رشته‌های سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی، بیوتکنولوژی و مهندسی است.

به این گروه اخیراً علوم پایه، پزشکی و ساخت محیط هم افزوده شده است. هم‌اکنون این مؤسسه از مجموعه‌ای از ناشران برتر تشکیل شده که در کلیه موضوعات کتاب منتشر می‌نماید. اسامی تعدادی از این ناشران بدین شرح می‌باشد: ROUTLEDGE, FALMER, SPON PRESS, CURZON, PSYCHOLOGY PRESS, EUROPA, A.A.BALKEMA, FRANKCASS, CRC PRESS, PARTHENON, MARTIN DUNITZ, BIOS SCIENTIFIC PUB, MARCEL DEKKER, G

CRC PRESS

CRC Press ناشر برتر جهانی در شاخه‌های علمی، فنی، و پزشکی است که اکنون تبدیل به منبع ضروری برای دانشگاهیان، متخصصان، و دانشجویان است. محصولات CRC شامل مجلات، استانداردها، هندبوک ها و کتاب‌های درسی در سطح بین‌المللی است که تاکنون بارها و بارها جایزه‌های معتبر جهانی را به دست آورده است.

آنچه این ناشر اکنون به عنوان هدف خود در نظر دارد رفع نیازهای دانشمندان و جامعه علمی جهانی، با به خدمت گرفتن محققان توانا و حرفه‌ای از سراسر جهان، جهت تولید دقیق‌ترین و به‌روزترین مطالب علمی، فنی و پزشکی است.

Psychology Press

انتشارات Psychology Press کتاب‌های بسیار ارزنده‌ای در تمامی حوزه‌های علوم روانشناسی از جمله روانشناسی، روانشناختی، عصب‌شناسی، روانشناسی رشد، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی عصبی و روانشناسی صنعتی عرضه می‌کنند.

Focal Press

Focal Press ناشری مطرح در رسانه است که ۷۵ سال پیش تأسیس شده، این انتشارات با این هدف تأسیس شد که به هر فرد در هر زمینه شغلی به‌روزترین اطلاعات را انتقال دهد. کار خود را با رشته عکاسی آغاز کرد و حالا بعد از هفت دهه فعالیت تبدیل به ناشری نام آشنا در عکاسی، فیلم‌سازی، انیمیشن، تئاتر، فرهنگ و رسانه، مهندسی صدا، تکنولوژی موسیقی و… شده است.

با اضافه شدن این مجموعه به گروه Taylor & Francis به جرأت می‌توان گفت که علاقه‌مندان به هنر و رسانه می‌توانند همه اطلاعات علمی مورد نیاز خود را در گروه T&F بیابند.

World Scientific

انتشارات World Scientific کارش را تنها با ۵ کارمند در سال ۱۹۸۱ آغاز کرد و بعد از گذشت کمتر از سه دهه در نیوجرسی، لندن، هنگ کنک، بیجینگ، شانگهایی و… دارای دفتر است. دفتر اصلی در سنگاپور واقع شده است و بیش از ۲۰۰ کارمند در زمینه‌های مختلف مشغول به کار هستند.

همین رشد چشمگیر باعث شده است که world Scientific امروزه به عنوان یکی از مطرح‌ترین ناشرین علمی جهان شناخته شود. این ناشر در سال، ۵۰۰ عنوان کتاب و ۱۲۰ مجله چاپ می‌کند و تاکنون بسیاری از عناوینش در دانشگاه‌های مطرح دنیا از جمله Harvard و California institute of technology به عنوان کتاب درسی معرفی شده است.

BRILL

Brill در سال ۱۶۸۳ تأسیس شد، دارای تاریخی قوی و متمرکز روی بازار بین‌المللی است. دفتر اصلی در هلند است و دو شعبه در آمریکا دارد. خلاصه‌ای از بازارهای مورد فعالیت Brill در Euronext آمده است. تمرکز این ناشر روی علوم انسانی، علوم اجتماعی و سایر شاخه‌های منتخبی از علم است.

این شرکت هم‌اکنون سالانه بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب به بازار عرضه می‌کند. Brill:eBook به زودی پایگاه اختصاصی ebook خود را نیز راه‌اندازی می‌کند.

HODDER EDUCATION

HODDER EDUCATION سال‌هاست که با انتشار کتاب‌های متعدد علمی در شاخه‌های متنوع تحصیلی در مقاطع علمی مختلف، خود را به‌عنوان یکی از قوی‌ترین ناشرین این حیطه معرفی کرده است. علوم دینی، تجاری و اجتماعی دیگر حوزه‌هایی هستند که این ناشر روی آنها تمرکز کرده است.

محصولات Hodder Education محدود به کتاب نیست و به صورت دیجیتال نیز عرضه می‌شوند، ازجمله آن‌ها می‌توان Dynamic learning نام برد که با همکاری OCR در شاخه‌های متعددی تولید شده و منبع علمی بی بدیل برای اساتید و دانشجویان است. این ناشر بزرگ به مجموعه ROUTLEDGE پیوسته است.

ROCKPORT

اگر به دنبال آخرین آثار در صنعت طراحی یا هنر گرافیک هستید، می‌توانید آن را در بین کتب Rockport ببینید. Rockport کتاب‌های مرجع که به زیبایی به تصویر کشیده شده‌اند را برای طراحان حرفه‌ای و هنرمندان در همه زمینه‌ها ارائه می‌دهد. برای اینکار بهترین طراحی‌ها را از سراسر جهان گردآوری می‌کند، این آثار در موضوعات: گرافیک، تبلیغات، طراحی صنعتی، صنایع‌دستی، معماری و… است.

ROTOVISION

از بزرگ‌ترین ناشران کتاب‌های هنری هستند که در موضوعات تبلیغات، معماری، طراحی، گرافیک، صنایع‌دستی و… کتاب منتشر می‌کنند.

The Bloomsbury Group

Bloomsbury ناشری است که تحقیقات گسترده‌ای در علوم انسانی و علوم اجتماعی بنا نهاده و سعی نموده کتاب‌های خود را در سبک و محتوایی خلاقانه ارائه دهد.

CONTINUUM

با اتحاد انتشارات ACADEMIC، CONTINUUM و CASSELL نیویورک، مؤسسه جدیدی ایجاد شد. تخصص این مؤسسه چاپ کتاب‌های رفرنس و مرجع کتابخانه‌ها و مراکز تحقیقاتی است. فلسفه، ادیان، علوم سیاسی، آموزش و پرورش و سایر موضوعاتی هستند که این ناشر در آن حوزه‌ها فعالیت می‌کند.

Earthscan

برجسته‌ترین ناشر بریتانیا در زمینه توسعه محیطی و پویاست این ناشر قصد دارد که درک مسائل محیطی و موارد مربوط را در تمامی سطوح، از شکل محلی به شکل جهانی افزایش دهد و بر عقاید و سیاست از طرقی تأثیر بگذارد که توسعه پایدار را ارتقا بخشد. این ناشر بین‌المللی است و خوانندگانش شامل: دانشگاهیان، افراد حرفه‌ای و سیاست‌گذاران حوزه‌های ذکر شده در بالا می‌باشند.

IWA Publishing

این مجموعه که به طور کامل متعلق به انجمن آب‌های بین‌المللی (IWA) است خدمات اطلاعاتی در همه ابعاد آب، پساب و سایر شاخه‌های محیطی مرتبط ارائه می‌دهد. به نام انتشارات شامل Water1 (عضویت در مجله IWA) و تعداد بسیار زیادی ژورنال، کتاب، گزارش تحقیق و خدمات online است.

IWA به عنوان یکی از مطرح‌ترین ناشرین در زمینه آب، پساب و مسائل محیطی در هر دو مشکل چاپی و online خود را نسبت به انتقال اطلاعات صحیح متعهد می‌داند و به تلاش در جهت ارائه خدمات بهتر ادامه می‌دهد.

tfm publishing

TFM یک انتشاراتی مستقل است که تمرکز خود را روی تخصص‌های پزشکی قرار داده است و در طول ۱۰ سال سابقه خود را به‌عنوان ناشری که کتاب‌های با کیفیت و نوشته‌ی نویسندگان مطرح چاپ می‌کند مشهور شده است. از جمله حیطه‌های کاری ما عبارتند از داروهای قلب‌شناسی، جراحی مرتبط به قلب، جراحی پلاستیکی، رادیولوژی، عصب‌شناسی هستند.

این انتشارات تا به این لحظه موفق شده است جایزه‌های بسیاری از جمله:Lancet, the BMJ, the British Journal of Surgery, the Annals of Surgery, JAMA and the World Journal of Surgery را دریافت کند.

Radcliffe

انتشارات Radcliffe خود را نسبت به چاپ کتاب‌های تخصصی مراقبت درمانی و کمک به این بحث متعهد می‌داند. شما در هر جایگاهی که باشید از قبیل دانش‌آموز، دکتر، پرستار، ماما، استاد، مدیر مراقبت درمانی می‌توانید در مجموعه کتاب‌های Radcliffe عناوینی بیابید که اطلاعات زیادی در آن زمینه در اختیار شما قرار می‌دهد.

این انتشاراتی که در سال ۱۹۸۷ و با نام Radcliffe Medical Press تأسیس شد شهرت زیادی در کتب جهانی خود به‌ویژه در حوزه‌های زیر دارد. مراقبت اولیه-رشد حرفه‌ای- پرستاری- سلامت نوزادان- آمادگی امتحان- دندانپزشکی- تحصیلات درمانی و مراقبتی- سلامت روان و داروهای مورد استفاده- درمان به شیوه روانشناسی- مراقبت آرامش دهنده- داروسازی- تخصص‌های مرتبط به سلامتی- مراقبت اجتماعی.

EDWARD ELGAR

این ناشر در سال ۱۹۸۶ تأسیس شده است. ناشری مطرح در اقتصاد تجارت، امور مالی، مدیریت، قانون و سلامت عمومی. این انتشارات لیست ارزشمندی از بیش از ۳۰۰۰ عنوان دارد و سالانه ۳۰۰ عنوان جدید چاپ می‌کند. این انتشارات ۳ دفتر در انگلستان، مالزی و آمریکا دارد.

WALTER DE GRUYTER

W D G طی دهه‌های متناوب با متون علمی عالی مترادف بوده است. سالانه بیش از ۲۵۰ کتاب و بیشتر از ۵۰ عنوان مجله آکادمیک و همچنین رسانه‌های الکترونیکی در زمینه‌های زیر توسط این ناشر چاپ می‌شود: مطالعات شرق نزدیک کلاسیک، تاریخ، فلسفه، خداشناسی، یهودیت، دینی، مطالعات ادبی، زبانشناسی، ارتباطات، پزشکی، علوم طبیعی، فیزیک، شیمی و ریاضیات و قانون. WDG در تمامی این زمینه‌ها با همکاری دانش‌پژوهان فرهیخته مشارکت کرده و خود را به‌عنوان یک ناشر کلیدی بین‌الملل اثبات کرده است.

HODDER ARNOLD

تخصص HODDER ARNOLD حوزه‌های پزشکی، پرستاری و سایر موضوعات مرتبط است که از جمله می‌توان به علم بیهوشی، قلب‌شناسی، غده شناسی، دستگاه تنفسی و جراحی اشاره کرد. این ناشر علاوه بر کتاب منابع علمی خود را به صورت دیجیتال نیز عرضه می‌کند.

این ناشر که تاکنون بیش از ۶۰۰ عنوان چاپ کرده است هر سال ۸۰ جلد دیگر نیز به مجموعه ارزشمند خود اضافه می‌کند تا به این ترتیب علاقه‌مندان به حوزه پزشکی در هر سطحی هستند بتوانند از این کتابها بهره ببرند. با اضافه شدن این ناشر به Taylor & Francis گروه پزشکی T&F نیز همانند سایر رشته‌های آن ناشر علاقه‌مندان خاص خود را بیشتر از گذشته راضی نگه خواهد داشت.

انتشارات دارالفکر المعاصر

دارالفکر در سال ۱۹۵۷ در دمشق تأسیس شد و هم‌اکنون زیرمجموعه‌های متعدد این ناشر در نقاط مختلف جهان در حال فعالیت هستند. به عنوان مثال دارالفکر المعاصر از لبنان را می‌توان از این زیرمجموعه نام برد. این ناشر تاکنون بیش از ۳۰۰۰ عنوان کتاب از بیش از ۵۰۰ نویسنده (کتب بزرگسال) و ۱۰۰ نویسنده (کتب کودک) به چاپ رسانده است که بیش از ۱۰۰ عنوان آن در زمینه‌های آموزشی- تربیتی برای کودکان است.

این ناشر تاکنون با عرضه کتاب‌های متنوع در بازار توانسته جوایز متعددی را دریافت کند که جوایز زیر از جمله آن‌ها است: ۱-برنده جایزه بهترین ناشر عرب از (الهیئه العامه المصریه للکتاب) در سال ۲۰۰۳، ۲-برنده ۴ جایزه بهترین کتاب از (مؤسسه التقدم الحلمی فی الکویت) ۳-دارنده گواهینامه ISO 9001,20084- ناشر برگزیده در چند دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در طی سال‌های گذشته.

انتشارات المدار الاسلامی-کتاب الجدید

دارالمدار الاسلامی در اوایل هزاره سوم میلادی در بیروت تأسیس شد تا به مهم‌ترین دغدغه‌ی خود که رسیدگی به موضوعات مهم فراموش شده و تضعیف شده در زمینه نشر عربی است بپردازد. هدف دارالمدار و نه آرزویش این است که منابعی مفید و مهم را برای خوانندگان کتب عربی فراهم آورد.

برای رسیدن به این هدف برنامه‌های زیر را سرلوحه کار خود قرار داده است: ۱-تعامل با نخبگان و اساتیدی که در دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی تحصیل کرده‌اند. ۲-برقراری ارتباط با ناشرین مهم بین‌المللی و سایت‌های علمی مختلف به منظور اطلاع از کتاب‌های جدید منتشره جهت ترجمه به زبان عربی.

انتشارات دارالنهضه العربیه

انتشارات دارالنهضه العربیه از بارزترین ناشران عرب است که در سال ۱۹۶۶ در بیروت تأسیس شد. هدفش محافظت از زبان عربی و حمایت از تمدن و فرهنگ زبان عربی است. در زمینه‌های شعر، رسانه، تاریخ، ادبیات، روانشناسی، علوم اجتماعی، جغرافی، علوم اقتصادی، دینی، دانشگاهی و آموزشی و کتب کودک و نیز کتب معلولین کتاب‌های بسیار دارد. بعضی از کتاب‌های این ناشر در مدارس جهان عرب تدریس می‌شود.

انتشارات بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند که در کل دنیا مشهور می‌باشند اما این انتشارات، از جمله مهم‌ترین انتشارات انگلیسی‌زبانی هستند که در دنیا وجود دارند و باید اذعان کنیم که جزو مطرح‌ترین انتشارات بین تمامی انتشارات جهان می‌باشند. همان‌گونه که از تاریخ تأسیس برخی از انتشارات مانند انتشارات دانشگاه آکسفورد بر می‌آید صنعت چاپ کتاب را می‌توان یکی از صنایع قدیمی نام برد.

لازم به ذکر است، تنها قدیمی بودن انتشارات را نمی‌توان فاکتوری برای اعتبار و کیفیت آن قلمداد نمود. همانطور که از فهرست بالا مشخص می‌شود انتشاراتی مانند انتشارات Bloomsbury قدمت زیادی ندارد اما همانطور که آگاه هستید یکی از محصولات این انتشارات مجموعه داستانی هری پاتر است. قسمت ششم هری پاتر در نخستین روز عرضه در سال ۲۰۰۵، نه میلیون نسخه فروخت. این میزان فروش برای یک انتشارات رکورد بسیار عالی محسوب می‌شود.

بنابراین، صنعت انتشار کتاب بیشتر با کیفیت محصولات آن ارزیابی می‌شود تا قدمت خود انتشارات و میزان نشر آن. بر این اساس، خوانندگان و افرادی که قصد خرید کتاب یا چاپ کتاب را دارند به این مساله توجه کافی داشته باشند.

در مورد چاپ و نشر کتاب بیشتر بدانید…

صفحه اصلی وب‌سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *