مدیریت: دکتر داودی 09172203400

انتشارات کتیبه نوین

چاپ کتاب

چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین 

چاپ کتاب در نشر کتیبه نوین

چاپ کتاب با بهترین کیفیت

انتشارات کتاب کتیبه نوین، با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هم اکنون مفتخر است حاصل سال ها تجربه و حضور خود در صنعت چاپ و نشر کتاب، را به نویسندگان، فرهیختگان و علاقه مندان به فرهنگ و دانش که تمایل دارند آثار، تالیفات، ترجمه، پایان نامه و مطالب گردآوری شده خود را به کتاب تبدیل کنند، ارائه نماید. این انتشارات در طی سال‌های اخیر صدها کتاب را با همکاری اساتید، پژوهشگران و دانشجویان به چاپ رسانده است. عمده خدمات بر چاپ کتاب‌های علمی و دانشگاهی متمرکز است. دانشجویان و اساتیدی که ترجمه، تألیف یا پایان نامه‌ای دارند می‌توانند از خدمات چاپ نشر کتیبه نوین استفاده کنند. برخی از دانشجویان تمایل دارند حاصل کارهای پژوهشی خود را که در قالب تز یا رساله منتشر شده است به کتاب نیز تبدیل کنند و این انتشارات آماده ارائه خدمات کامل در این زمینه است. از سوی دیگر افرادی نیز که متقاضی چاپ شعر، داستان، مطالب گرآوری شده، ترجمه یا تالیفات خود هستند می‌توانند از خدمات این انتشارات استفاده نمایند. بنابراین شما می‌توانید با هزینه‌ای کم به هدف خود که  همانا داشتن یک کتاب معتبر است دست یابید. فعالیت های انتشارات کتیبه نوین در زمینه چاپ و نشر کتاب شامل: تأیید محتوای کتاب توسط اساتید مجرب، تایپ تخصصی و متناسب با فرمت کتاب، اخذ شابک یا ISBN، ویرایش متن (برای کسانی که قصد تبدیل پایان نامه به کتاب را دارند)، ویراستاری متن، صفحه آرایی کتاب، اخذ فیپا از کتابخانه ملی ایران ، طراحی جلد، اخذ مجوز کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، لیتوگرافی دیجیتال، چاپ کتاب و اعلام وصول می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی چاپ و نشر را مطالعه فرمایید.

انتشارات کتیبه نوین با توجه به هدف‌گذاری خود در چاپ و نشر کتب علمی و آموزشی و دانشگاهی، با اصل قرار دادن مؤلفه آموزش در تمامی مراحل چاپ و نشر کتاب در قدم اول سعی بر آن داشته است که به مولفان مخصوصاً آن دسته از مولفانی که به تازگی وارد این عرصه شده یا قصد دارند وارد دنیای نویسندگی شوند آموزش‌های جامعی ارائه دهد. این آموزش‌ها از طریق مطالب متنوعی که بر روی همین وب سایت، منوی اطلاع رسانی قرار داده شده است به واقعیت پیوسته است.

چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین با تبعیت از مراحل اصلی و اساسی چاپ و نشر کتاب مرحله به مرحله صورت می‌گیرد. انتشارات کتیبه نوین کار چاپ کتاب را بر دو اصل اساسی تولید و آفرینش کتاب از پایه و سپس چاپ و نشر و چاپ و نشر کتاب آماده شده قرار داده است. در اولین اصل هدف انتشارات کتیبه نوین این است که با شناخت مؤلفین خبره و متخصص سعی کند از آنها برای نگارش کتاب در موضوعاتی که نیاز روز جامع است استفاده نماید. در این شکل از چاپ و نشر کتاب، انتشارات کتیبه نوین با بررسی همه جانبه و نیازسنجی در حیطه‌های مختلف علمی و آموزشی، موضوعاتی را مطرح می‌کند. در مرحله دوم با شناسایی مولفان با تجربه و یا متخصصینی که در حیطه مشخص شده حرفی برای گفتن دارند، تألیف کتاب را شروع می‌کند. در شکل دیگر چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین، روال کار به این شکل است که مؤلفین بر حسب شناخت و تشخیص خود در باب موضوعی کتاب را مرقوم می‌کنند و آن را برای چاپ و نشر به انتشارات محول می‌دارند. در این شکل مهمترین مساله آن است که تشخیص داده شود آیا کتاب حاضر شده ارزش و اعتبار برای چاپ را دارد یا خیر. این کار توسط کارشناسان خبره انتشارات کتیبه نوین صورت می‌گیرد. بعد از ارزیابی کتاب، در صورت موافقت این کارشناسان و تفاهم همه جانبه با مؤلف، کار چاپ و نشر کتاب آغاز می‌شود.

فاکتورهای چاپ کتاب

انواع جلد در چاپ کتاب

 1. جلد شُمیز: معادل انگلیسی این جلد Paperbacked book نام دارد. این جلد مقوایی یا جلد نرم و تقریباً نازک است که معمولاً با یک سیلیفون بر روی آن به کتاب الصاق می‌گردد. این جلد عمدتاً برای کتابهای درسی و کتابهای مختص کودکان استفاده می‌شود.
 2. جلد کاغذی: جلد کاغذی جلدی است که جنس آن از کاغذ است. معادل انگلیسی آن paper cover می‌باشد. جلد شمیز در مقایسه با جلد کاغذی علاقمندان زیادی دارد و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. جلد گالینگور: اگر کتابهایی مانند دیوان اشعار حافط و یا پایان نامه‌های دانشجویی را دیده باشید این کتابها دارای جلد گالینگور هستند. این جلد، جلدی ضخیم و محکم با رویه پارچه‌ای یا چرمی است.
 4. جلد سخت: جلد سخت تقریباً مانند گالینگور است اما در بحث طراحی روی جلد و روکشی کاغذی که بر روی جلد آن می‌آید با جلد گالینگور متفاوت می‌باشد. در جلد سخت اطلاعات کتاب بر روی کاغذی که روی جلد چسبیده شده است یا قرار گرفته است و می‌توان آن را جدا نمود می‌آید اما در جلد گالینگور اطلاعات کتاب بر روی خود جلد آورده می‌شود.

انواع کاغذ در چاپ کتاب

یکی از مواردی که در چاپ کتاب بسیار اهمیت دارد جنس کاغذ مورد استفاده است. کاغذ مورد استفاده برای چاپ کتاب در ایران انواعی دارد و هر یک از این انواع دارای ویژگی‌های منحصر بفردی هستند. همانطور که در مطالب پیشین نیز مطرح نمودیم، یکی از موارد اصلی که در تعیین قیمت چاپ کتاب لحاظ می‌شود جنس کاغذی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اینجا طی مطلبی با عنوان انواع کاغذ در چاپ کتاب سعی نموده‌ایم که در آغاز شرحی از انواع کاغذها ارائه دهیم و در ادامه اطلاعاتی درباره هزینه‌های هر یک از آنها ذکر کنیم.

۱. کاغذهای کاهی و یا بازیافتی: به این کاغذها، کاغذ نخودی نیز می‌گویند. اگر بخواهید اولین ویژگی منحصر بفرد آن‌ها را بدانید، رنگ این کاغذهاست که رنگ قهوه‌ای روشن تا کرم دارند. این کاغذها یا ضخیم هستند یا بسیار نازک. کاغذهایی که ضخیم هستند معمولاً از کاغذهای بازیافتی بدست آمده‌اند و کاغذهای نازک که ۶۰ گرمی هم به آنها گفته می‌شود (یک متر مریع از این کاغذ حدود ۶۰ گرم وزن دارد) همان کاغذهایی هستند که بیشتر به عنوان کاغذهای چرک نویس از آنها استفاده می‌شد. این کاغذها به لحاظ زیست محیطی عالی هستند چون در تولید آنها کمترین میزان درخت قطع می‌شود زیرا عمدتاً بازیافتی هستند و اگر هم بازیافتی نباشند از الیاف گیاهی مانند نیشکر و یا پنبه درست شده‌اند. این کاغذها کمترین آسیب را به چشم وارد می‌کنند زیراکه بازتاب نور از سطح این کاغذها بسیار پایین است.

۲. کاغذهای سفید تحریر: عمده کتابهایی که هم اکنون در بازار کتاب هستند از کاغذ سفید تحریر درست شده‌اند. این کاغذها به صورت ۷۰ یا ۸۰ گرمی وارد بازار می‌شوند و به لحاظ سایز نیز با سایزهای A3، A4، A5 و… می‌باشند. برای تولید این کاغذها عمدتاً می‌بایست درخت قطع شود و بازتاب نور نیز در این کاغذها بالاست که موجب اذیت چشم هم می‌شود.

۳. کاغذهای گلاسه: برعکس دو نوع کاغذ مطرح شده قبل، این کاغذ عمدتاً برای طراحی جلد کتاب، کارت ویزیت، کاتالوگ، و پوستر و مانندهم استفاده می‌شود. از این کاغذ برای صفحات کتاب استفاده نمی‌شود و همانطور که گفته شد عمدتاً برای جلد آن استفاده می‌شود. همینطور، بر روی این کاغذ نوشته زیادی وجود ندارد و اغلب برای مصارفی کاربرد دارد که نوشته کمی قرار است چاپ شود مانند جلد کتاب، یا پوستر و کاتالوگ. گرماژ این کاغذها ۱۱۰، ۱۳۵، ۱۷۰، ۲۰۰، ۳۰۰ گرم با توجه به نیاز مخاطب تهیه می‌شود. این کاغذ بیشترین بازتاب نور را دارند و بیشترین آسیب به چشم را در مقایسه با دو نوع دیگر می‌رسانند.

به لحاظ قیمت، کاغذ کاهی ارزانترین قیمت را دارد و کاغذ گلاسه گرانترین است. کاغذ سفید تحریر یا سپید تحریر نیز قیمتی بینابین میان کاغذ کاهی و گلاسه دارد.

انواع چاپ کتاب

با توجه به نوع کتاب برای چاپ محتوای کتاب معمولاً از کاغذهای ۷۰ گرمی تحریر، ۸۰ گرمی تحریر، گلاسه و  یا کاهی و جلد را از نوع شومیز (مقوای ۲۵۰ یا ۳۰۰ گرمی و برای روکش آن از سلفون مات یا براق و گاهی نیز از uv موضعی)، گالینگور و یا جلد سخت استفاده می‌کنند. معمولاً متن داخلی کتاب تک رنگ (سیاه و سفید) و جلد کتاب ۴ رنگ (جی تی او) انتخاب می‌شود. انواع روش های چاپ کتاب به شرح زیر می باشد:

۱. چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال یک روش کامپیوتری برای چاپ کتاب است که فایل الکترونیکی شما مستقیماً به دستگاه چاپی منتقل می‌شود. رایج‌ترین روش‌های چاپ دیجیتال شامل پرینتر جوهر افشان یا لیزری است که رنگ‌دانه یا تونر را بر روی انواع مختلفی از بسترهای مختلف شامل کاغذ، کاغذ عکس، بوم و سایر مواد ظاهر می‌سازد. این نوع چاپ در اصل همان پرینت است و این روش که تا ۵۰۰ جلد مقرون به صرفه بوده با استفاده از دستگاه های دیجیتال چاپ صورت می گیرد که رزولوشن چاپ بین ۶۰۰ تا ۲۴۰۰ دی پی آی با توجه به نوع و مدل دستگاه متفاوت می باشد، لذا کیفیت چاپ مطلوب و در برخی موارد در حد چاپ افست می باشد. مطلب دیگری که در این نوع چاپ حائز اهمیت می باشد این است که متن داخلی کتاب توسط خود دستگاه به صورت کامل چاپ و مرتب گردید و ترتیبی توسط دست انسان و یا دستاگاه های ثانویه صورت نگرفته و خطایی در ترتیب صفحات نخواهیم داشت. دقت کنید که در چاپ کتاب با تیراژ پایین (زیر ۲۰۰ جلد) به دلیل اینکه چاپ دیجیتال انجام می شود و چاپ دیجیتال هزینه بالایی دارد فروش کتاب در این روش صرفه اقتصادی ندارد و در تیراژهای خیلی پایین ممکن است هزینه انجام شده بر روی هر جلد حتی از قیمت پشت جلد هم بیشتر شود. به همین دلیل چاپ با این روش برای اساتیدی که نیاز به تعداد محدود کتابشان برای تامین نیاز دانشجویان خود دارند و یا افرادی که می خواهند رزومه خود را تقویت کنند مناسب است. چاپ دیجیتال معمولاً شامل چاپ حرفه ای در تیراژهای پائین توسط نشر رومیزی و دیگر منابع دیجیتال است که توسط چاپگرهای لیزی و چاپگرهای لارج فرمت و یا جوهرافشان حرفه ای انجام می‌شود. با توجه به این که چاپ دیجیتال دارای هزینه بیشتری برای چاپ هر صفحه در مقایسه با روشهای سنتی مثل افست است ولی این قیمت بالاتر معمولا با صرفه جویی در هزینه های دیگری چون تهیه پلیت های چاپ انجام می‌شوند در تیراژهای کم تعداد جبران پذیر است. چاپ دیجیتال امکان چاپ سریع پس از تقاضا در تیراژ کم را فراهم آورده و امکان تغییر طرح و محتویات آن در هر برگ چاپی را در اختیار می‌گذارد. همچنین در چاپ دیجیتال صرفه جویی در نیروی انسانی و توان رو به گسترش ماشین های چاپ دیجیتال در بالا بردن کیفیت چاپ، پایین آمدن هزینه تمام شده چاپ هر برگ چاپی و بالا رفتن تیراژ در چاپ دیجیتال به این معناست که چاپ دیجیتال در حال رقابت با چاپ افست و حتی پیشی گرفتن از آن می باشد. منظور از چاپ دیجیتال در بازار ، چاپ تونری به وسیله ی انواع چاپگرهای لیزری حرفه ای روی انواع کاغذ می باشد.

۲. چاپ افست

چاپ افست نوعی از چاپ است که نوشته و عکس را بر سطح لاستیکی یک استوانه (سیلندر) گردان برمی گرداند و سپس آن را با فشار استوانه دیگر روی کاغذ چاپ می‌کنند. ماشین معمولی چاپ افست دارای سه استوانه‌است . در چاپ افست نخست آن چه را که باید چاپ شود بر روی صفحه‌ای فلزی به نام زینک منتقل می‌کنند، سپس این صفحه را با مواد شیمیایی طوری حساس می‌کنند که فقط نوشته‌ها و تصاویر آن، مرکب چاپ را به خود می‌گیرد. زینک را به دور نخستین استوانه می‌پیچند؛ طرح آن بر اثر فشار روی پوشش لاستیکی استوانه دوم برمی گردد. کاغذ سفید که متوالیاً به دور استوانه سوم می‌پیچد مطالب را از روی پوشش لاستیکی استوانه دوم می‌گیرد. سرعت کار ماشین‌های چاپ افست بیش از چاپ مسطح (حروفی) می‌باشد. این نوع چاپ معمولاً برای چاپ ۱۰۰۰ نسخه کتاب به بالا استفاده می‌شود. چاپ افست، چهار رنگ و ترکیبی از چهار رنگ اصلی آبی، قرمز، زرد و مشکی (Cyan, Magenta, Yellow, blacK) هستند که اصطلاحاً CMYK  گفته می‌شود. از ترکیب این چهار رنگ اصلی می‌توان تمامی رنگ‌های موجود را ساخت. فایلی که برای چاپ افست فرستاده می‌شود حتماً باید از RGB  به CMYK تبدیل شود. در نهایت فایل CMYK به لیتوگرافی داده شده و به ازائ هر رنگ فوق یک زینک از دستگاه بیرون می‌آید (برای طرح‌های ۴ رنگ، ۴ زینک و برای طرح‌های ۲ رنگ ۲ زینک و برای متون داخلی کتاب یک زینک) و برای چاپ به چاپخانه ارسال می‌گردد. در نظر داشته باشید که در زمان طراحی یک حاشیه برای کار در نظر بگیرید چون معمولاً نیم سانتیمتر از اطراف کار در زمان برش حذف می‌شود.

3. چاپ الکترونیکی کتاب

کتاب الکترونیکی، کتاب مجازی یا ای بوک (E-book) متنی غیرقابل ویرایش است که به فرمت دیجیتال تبدیل می‌شود و در بستر اینترنت به راحتی در اختیار کاربران قرار می گیرد. کتاب‌های الکترونیکی صرفاً نسخه‌های الکترونیکی مطالب مکتوب نیستند، بلکه می‌توانند علاوه بر‍ متن و تصویر، فیلم، صوت و پویانمایی را نیز شامل شوند. این کتابها به این دلیل غیر قابل ویرایش هستند که کسی به غیر از نویسنده نتواند به متن آن دسترسی داشته و آن را تغییر دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی انواع چاپ کتاب را مطالعه فرمایید.

حیطه فعالیت‌های چاپ انتشارات کتیبه نوین در رشته‌های زیر می‌باشد:

چاپ کتاب‌های علمی، دانشگاهی و تخصصی

با توجه به اینکه کتب دانشگاهی برخلاف کتب درسی به صورت متنوع به چاپ می‌رسد لازم است تا گسترش بیشتری نسبت به کتاب‌های درسی داشته باشد و این امر به دلیل این است که معمولاً مطالبی که در دانشگاه‌ها بیان می‌شود و به خصوص در دوره‌های تخصصی بسیار گسترده می‌باشد.

چاپ کتاب دانشگاهی از جمله مواردی است که مورد توجه بیشتر اساتید دانشگاه قرار می‌گیرد. به دلیل اینکه اساتید نیازمند به ارتقای رزومه خود می‌باشند چاپ کتاب دانشگاهی می‌تواند برای آن‌ها بسیار حائز اهمیت باشد. در این میان نیاز است تا اساتید دانشگاه به مؤسسات و انتشاراتی مراجعه کنند که تخصص کافی را در این زمینه داشته باشند. با توجه به اینکه انتشارات‌ها هر کدام به صورت تخصصی در زمینه‌ی مشخصی فعالیت می‌کنند لازم است تا برای چاپ کتاب‌های دانشگاهی به انتشاراتی که تخصص این کتاب را دارد مراجعه کنند. دلیل این امر آن است که مهارت و حرفه‌ای بودن در صنعت چاپ بسیار مهم می‌باشد. و همانطور که رشته‌های تحصیلی به شاخه‌های گوناگونی تقسیم می‌شود چاپ کتاب‌ها نیز به تخصص‌های گوناگونی تقسیم می‌گردد. لذا لازم است انتشارات به صورت تخصصی در زمینه چاپ کتاب دانشگاهی فعالیت داشته باشد تا بتواند کلیه مراحل چاپ کتاب دانشگاهی را به صورت دقیق و کامل اجرا کرده و نویسنده و استاد را با سرعت بالایی به نتیجه مطلوب برساند. در صورتی که چاپ کتاب دانشگاهی به افراد متخصص داده نشود این امکان وجود دارد که در نهایت کتابی متفاوت با آنچه انتظار می‌رود چاپ شود. انتشارات کتیبه نوین با دارا بودن بخشی به عنوان فعالیت تخصصی در زمینه چاپ کتاب دانشگاهی می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای اساتید دانشگاه و افرادی باشد که تمایل به چاپ انواع کتاب دانشگاهی دارند.

مراحل چاپ کتاب علمی و دانشگاهی مشابه با کلیه مراحلی است که باید برای چاپ سایر کتاب‌ها طی شود. به عبارت دیگر نویسنده یا مترجم پس از ثبت قرارداد با انتشارات کتیبه نوین و تحویل دادن نسخه کتاب، وارد مراحل دریافت مجوز می‌گردد که فقط توسط ناشر امکان‌پذیر است. یعنی مؤلف یا مترجم نمی‌تواند شخصاً برای گرفتن مجوزها اقدام کنند. دریافت مجوز شابک اولین مرحله است که یک کد 13 رقمی یونیک و اختصاصی برای کتاب گرفته می‌شود که تنها چند ساعت زمان می‌برد. پس از آن باید مجوز فیپا گرفته شود که همان فهرست نویسی پیش از انتشار می‌باشد و پس از آن باید مجوز ارشاد از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته شود. پس از آن باید مجوز پخش یا اعلام وصول و مجوز جلد کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته شود تا کتاب امکان چاپ و فروش در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های کتاب پیدا کند. این موارد جزو مراحل چاپ کتاب علمی است.

چاپ کتاب‌های دانشگاهی بالاترین امتیاز را در هر مصاحبه علمی و رزومه آکادمیک نسبت به دیگر پژوهش‌ها دارد. کافیست تنها یک کتاب علمی چاپ کنید تا متمایز از دیگر همکاران و دوستانتان شناخته شوید. اگر تا به حال از ارزش چاپ کتاب‌های دانشگاهی در حوزه‌های دانشگاهی مطلع نبوده‌اید بهتر است بدانید که امتیاز چاپ یک کتاب برابر با چاپ چند مقاله است. بنابراین اگر تشنه موفقیت و کسب جایگاه در رشته تحصیلی‌تان هستید، فرصت چاپ کتاب‌های دانشگاهی را به هیچ‌وجه از دست ندهید.

در چاپ کتاب تخصصی، باید نکات مهمی را رعایت کرد تا کتاب با کیفیت مطلوب و قابل قبولی چاپ شود. به عنوان مثال محتوای کتاب باید باکیفیت و آموزنده باشد. جلد کتاب باید جذاب و چشم‌نواز باشد. نوع چاپ باید با توجه به نیاز و بودجه صاحب اثر انتخاب شود. چاپخانه باید معتبر و دارای تجربه و دانش کافی باشد.

حیطه چاپ کتاب‌های علمی، دانشگاهی و تخصصی در انتشارات کتیبه نوین به شرح زیر می‌باشد:

 • چاپ کتاب رشته‌های فنی و مهندسی
 • چاپ کتاب رشته‌های پزشکی
 • چاپ کتاب رشته‌های علوم انسانی
 • چاپ کتاب رشته‌های گروه کشاورزی
 • چاپ کتاب‌های رشته هنر و معماری

چاپ کتاب رشته‌های فنی و مهندسی

بسیاری از اساتید و صاحبان صنایع درصدد آن هستند که با چاپ کتاب فنی و مهندسی دانش خود را به دیگران منتقل کنند و با استفاده از آن به دانشجویان آموزش داده و یا روند کار با تجهیزات خاص صنعتی را با کارکنان خود بیاموزند. چاپ کتاب فنی و مهندسی نیازمند دانش و مهارت لازم در این زمینه بوده و مراتب مخصوص به خود را دارد. ما در انتشارات کتیبه نوین با در اختیار داشتن بهترین و حاذق‌ترین تیم چاپ و نشر کتاب مفتخریم برای چاپ کتاب فنی و مهندسی با شما همکاری‌های لازم را انجام دهیم.

برای چاپ کتاب فنی و مهندسی باید به دانش روز آگاه بوده باشید و بتوانید به عنوان یک مؤلف و نویسنده مفاهیم جدیدی را به مخاطب انتقال دهید. آنچه در چاپ کتاب فنی و مهندسی اهمیت دارد، آن است که بتوانید بار علمی مطالب مورد نظر را به شیوه‌ای دقیق و بیانی درست و به دور از هرگونه کپی کاری توضیح دهید. بدین ترتیب اولین قدم برای چاپ کتاب فنی و مهندسی صحت و سقم مطالب است و در قدم‌های بعدی شما باید آن‌ها را به درستی تایپ کنید و از بازنویسی به درستی استفاده کرده تا متهم به سرقت ادبی نشوید. پس از آن نیاز به صفحه‌آرایی و طراحی جلد متناسب با موضوع کتابتان خواهید داشت. در نهایت نوبت به اخذ مجوزهای لازم شامل، کد شابک، مجوز فیپا، مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجوز اعلام وصول می‌رسد که می‌توانید با عقد قرارداد با انتشارات کتیبه نوین تمامی مراحل را با خیالی آسوده طی کنید.

حیطه چاپ کتاب رشته‌های فنی و مهندسی در انتشارات کتیبه نوین به شرح زیر می‌باشد:

 • چاپ کتاب رشته عمران
 • چاپ کتاب رشته معماری
 • چاپ کتاب رشته ریاضی محض
 • چاپ کتاب رشته مهندسی نفت
 • چاپ کتاب رشته مهندسی پتروشیمی
 • چاپ کتاب رشته عمران
 • چاپ کتاب رشته معماری
 • چاپ کتاب رشته ریاضی محض
 • چاپ کتاب رشته مهندسی نفت
 • چاپ کتاب رشته مهندسی پتروشیمی
 • چاپ کتاب رشته مهندسی برق
 • چاپ کتاب رشته مهندسی مکانیک
 • چاپ کتاب رشته مهندسی صنایع
 • چاپ کتاب رشته مهندسی کامپیوتر
 • چاپ کتاب رشته مهندسی شیمی و …

 

چاپ کتاب رشته‌های پزشکی و تجربی

بسیاری از دانشجویان رشته‌های پزشکی پس از فارغ‌التحصیلی و کسب مهارت و تجربه‌های لازم در زمینه رشته خود اقدام به چاپ کتاب علوم پزشکی می‌کنند. ولی یکی از سردرگمی‌هایی که دچار آن می‌شوند انتخاب انتشارات معتبر برای چاپ کتاب است. در این میان انتشارات کتیبه نوین با داشتن سابقه و کارنامه کاری درخشان،  توانسته رضایت مولفان و نویسندگان زیادی را در حوزه چاپ کتاب علوم پزشکی به خود جلب کند و بدین ترتیب ما با افتخار به شما اعلام می‌کنیم که آماده‌ایم در فرآیند چاپ کتاب علوم پزشکی شما همکاری‌های لازم را از صفر تا صد انجام دهیم و ضمن ارائه مشاوره‌های تلفنی و تخصصی رایگان،  آماده‌ایم تا خدمات چاپ کتاب علوم پزشکی را برای کادر درمان و سایر دانشجویان رشته‌های پزشکی به صورت حضوری و غیرحضوری ارائه دهیم. تفاوتی ندارد که رشته مد نظر شما و یا موضوع کتاب شما در چه حوزه‌ای است، ما با ارجاعات تخصصی می‌توانیم همه موضوعات را ساپورت کرده و با بهترین کیفیت به چاپ برسانیم.

چاپ کتاب پزشکی همانند تمام بخش‌های پزشکی از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است. چاپ کتاب  پزشکی بایستی در موسسه‌ای معتبر و با تجربه و زیر نظر کارشناسان و متخصصان تحصیل کرده در این رشته انجام گیرد. اگر شما هم دانشجو و یا فارغ التحصیل رشته‌های علوم پزشکی هستید و یا هر سمت دیگری که با پزشکی مرتبط بوده و تمایل دارید که نسبت به چاپ کتاب در رشته پزشکی اقدام نمایید، انتشارات کتیبه نوین با کادری مجرب در خدمت شما می‌باشد.

حیطه چاپ کتاب رشته‌های پزشکی و تجربی در انتشارات کتیبه نوین به شرح زیر می‌باشد:

 • چاپ کتاب رشته اتاق عمل
 • چاپ کتاب رشته اعضای مصنوعی
 • چاپ کتاب رشته بهداشت و بازرسی گوشت
 • چاپ کتاب رشته بهداشت مواد غذائی، بینایی سنجی
 • چاپ کتاب رشته پرستاری
 • چاپ کتاب رشته پزشکی
 • چاپ کتاب رشته دامپزشکی
 • چاپ کتاب رشته دبیری زیست شناسی
 • چاپ کتاب رشته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی
 • چاپ کتاب رشته دندانپزشکی
 • چاپ کتاب رشته روانشناسی
 • چاپ کتاب رشته زیست شناسی
 • چاپ کتاب رشته زیست شناسی سلولی مولکولی
 • چاپ کتاب رشته شنوایی شناسی
 • چاپ کتاب رشته علوم آزمایشگاهی
 • چاپ کتاب رشته علوم تغذیه
 • چاپ کتاب رشته علوم و صینایع غذایی
 • چاپ کتاب رشته فیزیوتراپی
 • چاپ کتاب رشته بهداشت حرفه ای
 • چاپ کتاب رشته بهداشت محیط
 • چاپ کتاب رشته ساخت پروتزهای دندانی
 • چاپ کتاب رشته تکنولوژی (رادیوتراپی)
 • چاپ کتاب رشته دامپزشکی
 • چاپ کتاب رشته فوریت های پزشکی
 • چاپ کتاب رشته مامایی
 • چاپ کتاب رشته کاردرمانی
 • چاپ کتاب رشته بهداشت محیط
 • چاپ کتاب رشته تکنولوژی پرتودرمانی (رادیوتراپی)
 • چاپ کتاب رشته تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی)
 • چاپ کتاب رشته ساخت پروتزهای دندانی
 • چاپ کتاب رشته گفتاردرمانی

چاپ کتاب رشته‌های علوم انسانی

علوم انسانی حوزه بسیار بزرگی از مطالعه است که شامل بسیاری از رشته‌های متمرکز بر تجربیات انسانی می‌شود، که می‌توان به برخی از آن‌ها مثل: تاریخ، ادبیات، فلسفه، هنر، موسیقی، مردم‌شناسی و… اشاره کرد. که این رشته‌ها به دنبال درک زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و تاریخی هستند که انسان‌ها در آن زندگی کرده‌اند، و شرایط انسانی و راه‌هایی را که مردم در طول تاریخ با یکدیگر تعامل داشته‌اند، کشف کنند. با توجه به گستردگی که در این گروه وجود دارد و وجود تعداد شاخه‌های بسیاری که زیرمجموعه آن می‌باشند، می‌توان فهمید تعداد کتاب‌های مرتبط نیز عدد بالایی خواهند داشت.

حیطه چاپ کتاب رشته‌های علوم انسانی در انتشارات کتیبه نوین به شرح زیر می‌باشد:

 • چاپ کتاب رشته مدیریت
 • چاپ کتاب رشته مدیریت بازرگانی
 • چاپ کتاب رشته مدیریت صنعتی
 • چاپ کتاب رشته مدیریت مالی
 • چاپ کتاب رشته مدیریت دولتی
 • چاپ کتاب رشته مدیریت استراتژیک
 • چاپ کتاب رشته مدیریت بانکی
 • چاپ کتاب رشته مدیریت تکنولوژی
 • چاپ کتاب رشته مدیریت زنجیره تأمین
 • چاپ کتاب رشته برنامه ریزی
 • چاپ کتاب رشته مدیریت پروژه
 • چاپ کتاب رشته سیستم‌های اطلاعات مدیریت
 • چاپ کتاب رشته مدیریت دانش
 • چاپ کتاب رشته مدیریت بهره وری
 • چاپ کتاب رشته مدیریت فروش
 • چاپ کتاب رشته مدیریت اجرایی
 • چاپ کتاب رشته مدیریت آموزشی
 • چاپ کتاب رشته مدیریت فناوری اطلاعات
 • چاپ کتاب رشته مدیریت بیمه
 • چاپ کتاب رشته مدیریت جهانگردی
 • چاپ کتاب رشته مدیریت ریسک
 • چاپ کتاب رشته مدیریت حمل و نقل
 • چاپ کتاب رشته مدیریرت بازرگانی
 • چاپ کتاب رشته مدیریت بحران
 • چاپ کتاب رشته مدیریت منابع انسانی
 • چاپ کتاب رشته معارف
 • چاپ کتاب رشته حقوق
 • چاپ کتاب رشته زبان و ادبیات فارسی
 • چاپ کتاب رشته زبان و ادبیات انگلیسی
 • چاپ کتاب رشته زبان و ادبیات عربی اسلامی
 • چاپ کتاب رشته رشته مترجمی زبان عربی
 • چاپ کتاب رشته رشته الهیات و معارف اسلامی
 • چاپ کتاب رشته رشته دبیری الهیات و معارف اسلامی
 • چاپ کتاب رشته رشته دبیری علوم دینی
 • چاپ کتاب رشته کارشناسی تربیت مربی
 • چاپ کتاب رشته کاردانی تربیت معلم قرآن
 • چاپ کتاب رشته علوم قرآنی
 • چاپ کتاب رشته علوم اسلامی
 • چاپ کتاب رشته الهیات
 • چاپ کتاب رشته معارف ارشاد
 • چاپ کتاب رشته معارف اسلامی
 • چاپ کتاب رشته علوم دینی و معارف اسلامی
 • چاپ کتاب رشته علوم قرآن و حدیث
 • چاپ کتاب رشته معارف اسلامی و علوم سیاسی
 • چاپ کتاب رشته معارف اسلامی و الهیات
 • چاپ کتاب رشته مدرسی معارف
 • چاپ کتاب رشته علوم قضایی
 • چاپ کتاب رشته حقوق اسلامی
 • چاپ کتاب رشته حقوق حنفی
 • چاپ کتاب رشته حقوق امامی
 • چاپ کتاب رشته حقوق شافعی
 • چاپ کتاب رشته کارشناسی فقه
 • چاپ کتاب رشته کاردانی امور حقوقی و کنسولی
 • چاپ کتاب رشته پلیس قضایی
 • چاپ کتاب رشته حکمت اسلامی و فلسفه
 • چاپ کتاب رشته فلسفه
 • چاپ کتاب رشته دبیری علوم اجتماعی
 • چاپ کتاب رشته علوم اقتصادی
 • چاپ کتاب رشته اقتصاد حمل و نقل
 • چاپ کتاب رشته حسابداری
 • چاپ کتاب رشته امور گمرکی
 • چاپ کتاب رشته بانکداری
 • چاپ کتاب رشته امور بانکی
 • چاپ کتاب رشته صنایع چاپ
 • چاپ کتاب رشته خدمات امور اداری
 • چاپ کتاب رشته مدیریت و کمیسر دریایی
 • چاپ کتاب رشته مدیریت و بازرگانی دریایی
 • چاپ کتاب رشته مدیریت فرهنگی و هنری
 • چاپ کتاب رشته کارشناسی خبرنگاری
 • چاپ کتاب رشته کاردانی امور دفتری
 • چاپ کتاب رشته کارشناسی تولید سیما
 • چاپ کتاب رشته علوم سیاسی
 • چاپ کتاب رشته روابط سیاسی
 • چاپ کتاب رشته کاردانی عملیات کشوری
 • چاپ کتاب رشته اطلاعات نظامی
 • چاپ کتاب رشته علوم انتظامی
 • چاپ کتاب رشته جغرافیای سیاسی
 • چاپ کتاب رشته جغرافیا
 • چاپ کتاب رشته تاریخ
 • چاپ کتاب رشته باستان شناسی
 • چاپ کتاب رشته آماد
 • چاپ کتاب رشته روان شناسی
 • چاپ کتاب رشته شناسی
 • چاپ کتاب رشته علوم تربیتی
 • چاپ کتاب رشته راهنمایی و مشاوره
 • چاپ کتاب رشته مطالعات خانواده
 • چاپ کتاب رشته کتابداری
 • چاپ کتاب رشته دبیری تربیت بدنی و علوم ورزشی
 • چاپ کتاب رشته ادبیات داستانى

چاپ کتاب رشته‌های گروه کشاورزی

رشته‌های گروه کشاورزی آمیخته‌ای از فناوری مهندسی و کشاورزی است. هدف از ایجاد رشته دانشگاهی گروه کشاورزی افزایش بهره‌وری و راندمان در زمینه تولید محصولات کشاورزی است. چرا که با افزایش تقاضا و کمبود آب نیاز به متخصصانی که بتوانند راه‌های جایگزین برای روش‌های سنتی و پرهزینه کشاورزی بیابند، بیشتر احساس می‌شود.

گروه کشاورزی با طراحی، تولید و بهینه‌سازی ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی به تولید و پرورش بهینه محصولات کشاورزی می‌پردازند. آن‌ها وسایل و تجهیزات جدید و بهبود یافته‌ای را تولید می‌کنند که کارآمدتر باشد و برای انجام کارهای جدیدی مفید به عمل آید.

رشته گروه کشاورزی ارتباط نزدیکی با رشته‌های هواشناسی، مواد شیمیایی، برق، عمران، محیط‌زیست، مکانیک و زیست‌شناسی جانوری و گیاهی دارد.

حیطه چاپ کتاب رشته‌های گروه کشاورزی در انتشارات کتیبه نوین به شرح زیر می‌باشد:

 • چاپ کتاب رشته مهندسی بیوسیستم
 • چاپ کتاب رشته آبیاری
 • چاپ کتاب رشته زراعت و اصلاح نباتات
 • چاپ کتاب رشته باغبانی
 • چاپ کتاب رشته فضای سبز
 • چاپ کتاب رشته خاکشناسی
 • چاپ کتاب رشته محیط زیست
 • چاپ کتاب رشته گیاهان داروئی و معطر

چاپ کتاب‌های رشته هنر و معماری

رشته معماری در واقع ترکیبی از مهارت‌های فنی و هنری می‌باشد که برای علاقه‌مندان به مهندسی ساخت و ساز و همچنین هنر بهترین گزینه برای ادامه تحصیل می‌باشد. این رشته در واقع طراحی و ساخت و ساز ساختمان‌ها و دیگر سازه‌های فیزیکی را برعهده دارد و  همان‌طور که گفته شد شامل دو جنبه هنری و فنی می‌باشد. در این رشته دروسی مانند طراحی، زیبایی‌شناسی و نحوه زیبا کردن حجم‌ها، نماها و پلان‌ها  و… به قسمت هنری مرتبط می‌باشد و دروسی مانند سازه‌های بتنی و مقاومت مصالح، ایستایی، تأسیسات مکانیکی و الکتریکی اختصاص به جنبه فنی این رشته دارد. از جمله کارکردهای مهم این رشته می‌توان به مدیریت پروژه‌های ساخت و ساز، نظارت بر کار تکنسین‌ها و کارگران، مشورت با مشتریان به منظور تعیین نیاز آن‌ها، تهیه طرح‌ها و نقشه‌های پروژه‌های ساخت و ساز و… اشاره کرد.

حیطه چاپ کتاب‌های رشته هنر و معماری در انتشارات کتیبه نوین به شرح زیر می‌باشد:

 • چاپ کتاب رشته معماری
 • چاپ کتاب رشته علوم و هنر
 • چاپ کتاب رشته عکاسی
 • چاپ کتاب رشته گرافیک
 • چاپ کتاب رشته هنر چشم انداز
 • چاپ کتاب رشته نقاشی
 • چاپ کتاب رشته نقاشی و انیمشین
 • چاپ کتاب رشته مجسمه سازی
 • چاپ کتاب رشته طراحی مد
 • چاپ کتاب رشته طراحی چشم انداز
 • چاپ کتاب رشته طراحی انیمیشن
 • چاپ کتاب رشته طراحی صنعتی
 • چاپ کتاب رشته حفاظت ومرمت بناهای تاریخی
 • چاپ کتاب رشته طراحی پارچه و لباس
 • چاپ کتاب رشته طراحی دیجیتال
 • چاپ کتاب رشته برنامه ریزی شهری

چاپ کتاب‌های رمان، داستان، زندگی نامه و خاطرات

انتشارات کتیبه نوین چاپ رمان و داستان را با بالاترین کیفیت به انجام می رساند. این دسته از کتاب‌ها در دسته پرطرفدارترین کتاب‌های غیر درسی می‌باشند که همه رده‌های سنی به نحوی از آنان بهره می‌برند. این کتاب‌ها به خاطر تیراژ بالای چاپ و پخش گسترده اشان، در بین کتاب فروشی‌های زیادی توزیع می‌شوند و فروش بالایی دارند. بنابراین از نظر مالی برای نویسنده برآورد خوبی دارند. بسیاری از نویسندگان جوان هستند که صاحب آثار بسیار پرفروش و پرطرفداری هستند. اما در مقابل بسیاری از نویسندگان با وجود استعداد فراوان و دست نوشته‌های بسیار عالی، هنوز آثار خود را به چاپ نرسانند و چاپ کتاب را رؤیایی بسیار دست نیافتنی می‌دانند، حال آن که چاپ کتاب رمان و داستان بسیار ساده انجام می‌گیرد و تنها لازم است که فرد آن را به ناشرین معتبر و با تجربه بسپارد تا فروش به خوبی صورت بگیرد و نویسنده از نظر مالی متضرر نشود.

دسته دیگری از کتاب‌ها هستند که در دسته زندگی نامه و یا خاطرات اشخاص مطرح و تأثیر گذار قرار می‌گیرند. همانند سایر کتب، برای چاپ این دسته از کتاب‌ها هم باید مجوزهایی اخذ گردد. بنابراین محتوای آنان باید به شکلی مناسب ویرایش شود تا در انجام مراحل چاپ و نشر مشکلی ایجاد نگردد. بنابراین قبل از ارسال به وزارتخانه متخصصان انتشارات کتیبه نوین با دقت این مسیر را پیگیری و قابل دسترس می کنند. این انتشارات در این زمینه تخصص لازم را دارد و نویسندگان می توانند از تجربیات این انتشارات به صورت رایگان بهره مند شوند.

حیطه چاپ کتاب‌های رمان، داستان، زندگی نامه و خاطرات در انتشارات کتیبه نوین به شرح زیر می‌باشد:

 • چـاپ کتاب رمان اجتماعی
 • چاپ کتـاب رمان احساساتی
 • چـاپ کتاب رمان پلیسی (جنایی)
 • چاپ کـتاب رمان تاریخی
 • چاپ کـتاب رمان فانتزی
 • چاپ کـتاب رمان علمی تخیلی
 • چاپ داستان‌های کوتاه و بلند
 • چاپ کتاب زندگی نامه
 • چاپ کتاب خاطرات

چاپ کتاب‌های شعر

اشعار شاعران برای این‌که ماندگار باشد می‌بایست چاپ شود، شاید تصور کنید که چاپ کتاب شعر کار آسانی نیست و مراحلی سخت و دشواری را در پیش دارد اما لازم است که بدانید مانند سایر کتاب‌های دیگر، برای انتشار کتاب در این حوزه به کارشناسانی نیاز می‌باشد که شما را با روش‌های چاپ کتاب شعر آشنا کرده و این مسیر پیچیده را برایتان آسان و هموار کنند،  برای این منظور به افرادی که دارای  طبع شعر گفتن هستند و تمایل دارند اشعارشان را چاپ کنند و از این طریق در اختیار عموم مردم قرار دهند پیشنهاد می‌کنیم که این کار را به انتشارات کتیبه نوین بسپارند و با این انتشارات در این زمینه مشاوره کنند.

انتشارات کتیبه نوین آماده چاپ کتاب شعر متقاضیان عزیز می‌باشد. بسیاری از افراد با استفاده از ذوق و قریحه و استعداد در سرودن شعر و اخذ بازخوردهای مثبت از اطرافیان آن‌ها را بر آن می‌دارد که آثار خود را از طریق مجاری قانونی به چاپ برسانند. واقعیت این است که چاپ آثار هنری مزیت‌های گوناگونی دارد. اولین مزیت آن است که افراد با چاپ کتاب شعر خود مالکیت مادی و معنوی خود را به آن اثر احراز می‌دارند. بارها دیده شده است که برخی افراد سودجو با به دست آوردن آثار هنری فرد دیگر اقدام به چاپ آن‌ها به نام خود می‌کنند که بدین سبب حاصل تلاش سال‌های متمادی شخص دیگر را تصاحب می‌کنند. دومین مزیت چاپ آثار هنری آن است که افراد بسیاری با دیدن آن‌ها می‌توانند بازخوردهای بسیار دقیق و تخصصی را به نگارنده ارائه کنند که می‌تواند در بالا رفتن کیفیت این آثار بسیار کمک‌کننده باشد. سومین امتیاز چاپ آثار هنری، کسب شهرت و شناخته شدن است. یقیناً وقتی شعری سروده می‌شود صرفاً خود شاعر و یا در بهترین حالت چند تن از اطرافیان با اشعار آشنا می‌شوند و به آن‌ها گوش می‌دهند. در صورتی‌که اگر این آثار چاپ شود و مورد پذیرش و تأیید مخاطبان قرار گیرد، شهرت و معروفیت فرد مؤلف بیشتر از پیش خواهد بود. این مزیت‌ها و ده‌ها مزیت دیگر باعث می‌شود که چاپ آثار هنری اهمیت و ارزش بیشتری پیدا کند.

حیطه چاپ کتاب‌های شعر در انتشارات کتیبه نوین به شرح زیر می‌باشد:

 • چاپ کتاب شعر
 • چاپ کتاب شعر کودک
 • چاپ کتاب شعر نو
 • و ….

چاپ کتاب کودک و نوجوان

یکی دیگر از حیطه‌های چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین، چاپ کتاب کودک و نوجوان می‌باشد. بی‌شک مهمترین بخش تولید آثار کتابی و چاپی را می‌توان تولید در حیطه کودکان و نوجوانان دانست. اهمیت و ارزش کار در حیطه کودک و نوجوان و انتشار کتابهای ارزنده و قوی در این حیطه می‌تواند بسیار مهم برای هر جامعه‌ای باشد. انتشارات کتیبه نوین در حیطه چاپ کتاب کودک و نوجوان تاکنون فعالیتی بسیار خوب داشته است و چه در عرصه تولید و چه در عرصه بازآفرینی آثار مرتبط با کودکان و نوجوانان سعی داشته است تا آثار فاخری را تولید نماید.

در این مرحله انتشارات کتیبه نوین با بررسی نیازمندی‌های موجود برای کودک و نوجوان لیست موضوعی را در اختیار افراد متخصص در زمینه کودکان و نوجوانان می‌گذارد و از آنان درخواست می‌دارد برحسب اولویت‌های خود بتوانند درباره یکی از این حیطه‌های موضوعی کتابی را نگارش کنند. کتاب نگارش شده مورد بررسی و بازبینی مجدد قرار می‌گیرد و اشکالات و نواقص احتمالی آنها رفع و رجوع می‌گردد.

کار در حیطه کودکان و نوجوانان الزامات و نکات مهم خاص خود را دارد. برای مثال، طراحی جلد، رنگ و قطع کتاب برای این سنین بسیار مهم است. انتخاب قطع مناسب برای کتاب، طراحی جلد بسیار جذاب و رنگی و طراحی و صفحه آرایی صفحات داخلی کتاب بسیار پر اهمیت است و از اینرو باید دقت گردد تا بهترین و جذابترین نوع طرح جلد و صفحه آرایی برای این کتاب‌ها انتخاب شود.

معمولاً کتابهایی که در حیطه کودکان و نوجوانان چاپ می‌شود می‌بایست دقیقاً بر اساس نیازمندی‌ها و مقتضیات سنی آنها باشد. بنابرانی، نیازسنجی بسیار دقیق و جامعی برای نگارش کتابهای کودکان و نوجوانان لازم است و به مولفان عزیزی که علاقمند هستند تا در این حیطه به فعالیت بپردازند توصیه می‌شود حتماً از متخصصان حوزه کودک و نوجوان اطلاعاتی را اخذ نمایند.

بسیاری از کتابهای مختلف در بازار کتاب وجود دارند که عمدتاً با طراحی و رنگ زیاد این انتظار را دارند که بتوانند بازار کتاب کودک و نوجوان را به خود جلب کنند. واقعیت مساله این است که به همان میزان که طراحی و رنگ در کتاب‌های کودکان و نوجوان اهمیت دارد باید بگوییم که محتوا نیز اهمیت دارد. متاسفانه بسیاری از مولفان کار در حیطه کودکان و نوجوانان را با طراحی جلد و رنگ و صفحه آرایی کتاب اشتباه می‌گیرند. کتاب باید محتوای وزین و در حد درک و کشش کودکان باشد.

انتشارات کتیبه نوین معمولاً برای اینکه تحت تأثیر طراحی انجام شده و صفحه آرایی قرار نگیرد، محتوای کتاب را جدا کرده و به ارزیابی خالص محتوای کتاب می‌پردازد. در صورتی که محتوای کتاب ارزش و اعتبار داشته و علمی و براساس نیاز کودکان و نوجوان نوشته شده باشد برای چاپ آن برنامه ریزی می‌نماید و در غیر اینصورت مؤلف می‌بایست کتاب را غنی‌تر کرده و سپس به چاپ آن اقدام نماید.

برچسب‌ها:

بهترین انتشارات در شیراز و ایران

مرکز تخصصی چاپ کتاب

چاپ با کیفیت کتاب

انتشارات و ناشر با کیفیت و متخصص

انتشارات حرفه ای کتاب

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.