اشتراک گذاری:

حسابداری بخش عمومی (دولتی) با تأکید بر استانداردهای حسابداری بخش عمومی و رویکرد تعهدی (حساب مستقل وجوه عمومی)

عنوان کتاب:

حسابداری بخش عمومی (دولتی) با تأکید بر استانداردهای حسابداری بخش عمومی و رویکرد تعهدی (حساب مستقل وجوه عمومی)

نویسنده‌: رمضان شیرکوهی
ناشر: انتشارات کتیبه نوین
قطع: وزیری
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۸۱۳-۲۲-۴
تعداد صفحه: ۳۶۴

 

قیمت محصول:​

معرفی کتاب: کتاب حسابداری بخش عمومی (دولتی) که با تأکید بر استانداردهای بخش عمومی با رویکرد تعهدی در سه جلد به نگارش درآمده است. جلد اول آن با مباحث تئوریک و نظری آغاز می‌شود و ضمن بسترسازی درک مفاهیم به زبان ساده، در بعد عملی به حسابداری حساب مستقل وجوه عمومی می‌پردازد. حساب مستقل عمومی به سه حساب مستقل اعتبارات هزینه‌ای، اعتبارات تملک دارائی‌های سرمایه‌ای و اعتبارات اختصاصی تقسیم می‌شود که شالوده اساسی این جلد را پوشش می‌دهند. جلد دوم که با حسابداری حقوق و دستمزد آغاز می‌شود سعی دارد مباحث حساب مستقل وجوه امانی از جمله سپرده و… را پوشش دهد. جلد سوم به بررسی مباحث خاص در حسابداری بخش عمومی پرداخته است. به علت فقدان منبع درس حسابداری دولتی با رویکرد تعهدی که با روح تجربی به نگارش درآمده باشد؛ انگیزه‌ای شد، تا با داشتن تجربه اندک در ذیحسابی دستگاه‌های اجرایی استان فارس از یک طرف و تجربه آموزش دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و دوره‌های ضمن خدمت کارکنان دولت از طرف دیگر، اثری خلق شود که در نوع خود کم‌نظیر است. اندک کتاب‌هایی که در خصوص نظام حسابداری بخش عمومی به نگارش درآمده‌اند غالباً با تفکیک نوع اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارائی‌های سرمایه‌ای به ارائه مطلب همزمان ثبت‌های بودجه‌ای، انتظامی و مالی پرداخته‌اند.

کلید واژه ها: گزارشگری مالی در بخش عمومی، گزارش مالی با مقاصد عمومی، استفاده‌کنندگان اصلی گزارشگری بخش عمومی، نیازهای اطلاعاتی استفاده‌کنندگان گزارش‌های مالی با مقاصد عمومی، ویژگی‌های کیفی گزارشگری مالی، ویژگی‌های کیفی مرتبط با محتوای اطلاعات، ویژگی‌های کیفی مرتبط با ارائه اطلاعات، محدودیت‌های حاکم بر ویژگی‌های کیفی اطلاعات مالی، واحد گزارشگر و حسابداری دولتی،  بررسی مفهوم مبنای حسابداری و معیار اندازه‌گیری، بررسی مفهوم حساب مستقل در حسابداری بخش عمومی، مروری بر بودجه‌ریزی و نحوه ارائه اطلاعات بودجه‌ای، تعریف بودجه، اصول بودجه، ردیف‌های متمرکز، نظام جدید طبقه‌بندی درآمدها و دارایی‌های دولت، ذیحساب، گزارش تفریغ بودجه، نحوه ارائه اطلاعات بودجه‌ای در صورت‌های مالی، نمونه‌ای از ساختار صورت مقایسه بودجه و عملکرد، مفاهیم نظری گزارشگری مالی بخش عمومی، معادله حسابداری بخش عمومی و عناصر صورت‌های مالی، معادله حسابداری بخش عمومی، رویداد مالی، ثبت‌های بودجه‌ای در دفتر روزنامه، ثبت‌های انتظامی، علی‌الحساب و ثبت‌های انتظامی، ثبت‌های مالی، پیش دریافت (تنخواه‌گردان حسابداری) و ثبت‌های مالی، پرداخت‌های قطعی و ثبت‌های مالی، اعتبارات هزینه‌ای

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “حسابداری بخش عمومی (دولتی) با تأکید بر استانداردهای حسابداری بخش عمومی و رویکرد تعهدی (حساب مستقل وجوه عمومی)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات پیشنهادی