اشتراک گذاری:

مطالعه نانو ساختارهای پلیمری برای حفاظت فلزات و مواد زیستی در واکنش‌های الکتروشیمی

عنوان کتاب:

مطالعه نانو ساختارهای پلیمری برای حفاظت فلزات و مواد زیستی در واکنش‌های الکتروشیمی

ترجمه و تألیف: احسان کیانفر، فرشاد کیانفر، سید علی حسن رضوی کیا
ناشر: انتشارات کتیبه نوین
قطع کتاب: وزیری
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۲۰۵-۶۳-۰
تعداد صفحه: ۱۹۸

قیمت محصول:​

معرفی کتاب: اولین پلیمرهای رسانا (ICP نامیده می‌شوند) که در دهه هفتاد توسط مک دیارمید، هگر و شیراکاوا کشف شدند. آن‌ها نشان دادند که پلیمر (پلی‌اکتالین و پلی‌فنیلین) به رسانا تبدیل می‌شوند، البته  اکسیداسیون شیمیایی اتیلن یا زنجیره پلیفنی کربن. روش الکترو‌پلیمریزاسیون، جهت سهولت ترکیب مونومرها (فنل و مشتقات آن‌ها) با اکسیژن بکار گرفته می‌شود و در دهه هفتاد برای به دست آوردن فرم همگن، در اوایل سال ۱۹۷۹ با پلیپیر و پلیمرهای رسانا هتروسیکلیک توسعه یافت و ادامه داده شد. فرم‌های چسبنده همگن پلیمر رسانای جامد نشان داده که می‌تواند از طریق الکترواکسیداسیون، مونومر مربوطه را در یک فلز نجیب (پلاتینو طلا) به دست آورد. خصوصیات آن‌ها از سوئیچینگ بین رسانا و عایق زمانی که آن‌ها در پی‌اکسید (شیمیایی یا الکتروشیمیایی) کاهش می‌یابد، یک ویژگی پلیمر منحصر به ‌فرد است که پیدا شد و برای برنامه‌های کاربردی مختلف به‌ صورت تحلیلی مناسب بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از پلیمر جهت جلوگیری از خوردگی فلزات می‌باشد که چند سال بعد مورد بررسی دقیق قرار گرفت و نشان داد که یک پلی‌آنیلین که توسط الکترواکسیداسیون آنیلین در فولاد ضدزنگ و فولاد در محلول اسید سولفوریک وجود دارد و به دست آمده که می‌تواند باعث حفاظت از خوردگی شود. این آغاز یک تحقیق نظام‌مند ‌است، که در ابتدا در الکتروپلیمریزاسیون از پیرول در رسانه‌های بی‌طرف و در فلزات مانند آهن، فولاد و فولاد ضدزنگ استفاده می‌شود.

کلید واژه‌ها: پلیمرهای رسانای الکترواکتیو برای حفاظت فلزات در برابر، حفاظت از مکانیزم‌های ناشی از انجام پلیمرها، کاهش در فیلم تخلخل از طریق عملیات حرارتی، کاهش فیلم تخلخل از طریق حالت‌های مختلف الکترود دیپوزیشن، فرمولاسیون پلی‌آنیلین، پلی‌آنیلین به عنوان یک پرایمر، پلی‌آنیلین‌های رنگی، فرمولاسیون پلی‌پیرول، فرمولاسیون پلی‌تیوفن، نانو ساختار انجام پلیمر پوشش و حفاظت ضد زنگ، الکتروکاتالیز توسط پلیمرهای رسانای نانو ساختار، تکنیک‌های مصنوعی الکتروشیمیایی پلیمر رسانای نانو ساختار، الکتروکاتالیز درالکترود پلیمرهای رسانای نانو ساختار، پلیمرهای رسانای نانو ساختار به‌ عنوان مواد زیستی، کاربردهای پزشکی زیستی برای پلیمرهای رسانا، مسائل مربوط به طرح‌ریزی پلیمر، ساخت پلیمرهای رسانای نوساختار، الکترورسوب، سنتز شیمیایی، دیگر تکنیک‌های پردازش، ترکیبات کوپلیمر (همسپار) ، ترکیبات هیدروژل، ترکیبات نانو تیوپ کربن، تغییرات سیال فوق بحرانی، تعیین مشخصات پلیمر، ارتباط بافت عصبی، نانو کامپوزیت‌های ساخته ‌شده از پلیمرهای رسانا توسط پر کننده‌های نانویی

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مطالعه نانو ساختارهای پلیمری برای حفاظت فلزات و مواد زیستی در واکنش‌های الکتروشیمی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات پیشنهادی