اشتراک گذاری:

پولشویی ( تأکید بر رجحان محتوا بر شکل با رویکرد نقش سیستم بانکی و ذیحسابان در مقابله)

عنوان کتاب:

پولشویی ( تأکید بر رجحان محتوا بر شکل با رویکرد نقش سیستم بانکی و ذیحسابان در مقابله)

نویسندگان‌: رمضان شیرکوهی،  علی وصال،  منصور ابراهیمی موکی
ناشر: انتشارات کتیبه نوین
قطع کتاب: وزیری
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۲۰۵-۰۸-۱
تعداد صفحه: ۲۶۲

 

قیمت محصول:​

معرفی کتاب: امروزه کمتر کسی است که در محافل اقتصادی، سیاسی و حتی قضایی اصطلاح پولشویی را نشنیده باشد. پولشویی عبارت است از تطهیر و قانونی جلوه دادن عواید حاصل از رفتارهای مجرمانه. پولشویی روی دیگر سکه جرائم سازمان یافته بوده و به دلیل رشد چشمگیر جرائم در سطح بین‌المللی به یکی از معضلات حاد جوامع جهانی تبدیل شده است. پولشویی یا تطهیر پول که معادل (money laundering) می‌باشد دارای تعاریف مختلف و متعددی از دید حقوقدانان، اقتصاددانان و اسناد بین‌المللی می‌باشد ولی آنچه مسلم است در این پدیده شوم مخفی کردن منشأ اموال ناشی از جرم و تبدیل آنها به اموال پاک صورت می‌گیرد، به طوری که یافتن منشأ مال غیرممکن یا بسیار دشوار گردد. یک عمل کاملاً غیرقانونی که درآمد حاصل از خلاف شرع یا قانون در طی فرایندی ساده و پیچیده قانونی می‌شود. پولشویی فرآیندی است که بدان وسیله به منشأ مبالغ هنگفت پولی که به طرق غیرقانونی تحصیل شده باشد (قاچاق کالا و مواد مخدر، اعمال تروریستی و ضد بشری، رشوه، اختلاس، ارتشاء، فرار مالیاتی و…) ظاهری مشروع و قانونی داده شود.

کلید واژه‌ها: مفهوم و مصادیق پولشویی، ریشه‌یابی واژه پولشویی، تعریف پولشویی، جرم‌انگاری پولشویی، ویژگی‌های پولشویی، اهداف پولشویی، فرایند پولشویی، روش‌های پولشویی، بررسی آثار اقتصادی پولشویی، اقدامات داخلی و بین‌المللی نسبت به جرائم مرتبط با پولشویی، گروه اقدام مالی در مبارزه با پولشویی، گروه اگمونت متشکل از واحدهای اطلاعات مالی، کنوانسیون‌ها و قطعنامه‌های بین‌المللی در مبارزه با پولشویی، کنوانسیون مقابله با مواد مخدر، کنوانسیون مقابله با جرم سازمان یافته فراملی، کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم، کنوانسیون مبارزه با فساد، شناسایی مشتری، شناسایی توسعه یافته، اطمینان منطقی، حقوق داخلی در خصوص با پولشویی، حقوق داخلی در خصوص با پولشویی، قانون مبارزه با پولشویی، مروری بر مواد برجسته آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی، اقدامات داخلی نسبت به جرائم مرتبط با پولشوی، نقش ذیحسابان دستگاه‌های اجرایی در پیشگیری و مقابله، ذیحساب کیست؟

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پولشویی ( تأکید بر رجحان محتوا بر شکل با رویکرد نقش سیستم بانکی و ذیحسابان در مقابله)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات پیشنهادی