اخبار انتشارات کتیبه نوین

برگزیدگان زمستان ۹۹ جایزه کتاب ماه کانون پرورش فکری معرفی شدند

برگزیدگان زمستان ۹۹ جایزه کتاب ماه کانون پرورش فکری معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست پایانی بررسی آثار راه یافته به جایزه کتاب فصل زمستان کانون پرورش فکری، روز شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ با حضور داوران این فصل، مهری ماهوتی، زهره پریرخ، فروزنده خداجو، مروارید رازقی و مریم زندی به صورت مجازی برگزار شد.

در این نشست، ۲۱ عنوان کتاب نامزدِ داوری (داستان کودک ۴ عنوان، داستان نوجوان ۸ عنوان، شعر کودک ۳ عنوان و شعر نوجوان ۶ عنوان) بررسی شد.

بر همین اساس هیأت داوران در جمع‌بندی پایانی، کتاب «سه‌گانه‌ی دروازه‌ی مردگان» (قبرستان عمودی، شب خندق و چاه تاریکی) به نویسندگی حمیدرضا شاه‌آبادی از انتشارات افق را حائز دریافت جایزه کتاب ماه دی دانست.

همچنین کتاب «جزیره» به نویسندگی دیوید آلموند و ترجمه شیرین ملک‌فاضلی از انتشارات هوپا موفق به دریافت جایزه کتاب ماه بهمن شد.

در عین حال، کتاب شعر «به سیب گفتم سلام خانم» سروده ناصر کشاورز از انتشارات به‌نشر، مرغک سیمین ماه اسفند را از آن خود کرد.

جایزه کتاب ماه و سال کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با هدف کمک به ارتقای کیفیت آثار و معرفی کتاب‌های مناسب به مخاطبان کودک و نوجوان و خانواده‌ها، و نیز حمایت از پدیدآورندگان این حوزه به دبیری مصطفی رحماندوست برگزار می‌شود.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *