به گزارش خبرگزاری مهر، نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل موسسه خانه کتاب گفت: میزان یارانه اختصاص یافته به طرح «بهارانه کتاب۹۹»، ۲۰میلیارد ریال و یارانه خرید کتاب ۲۰درصد است. باتوجه به مضیقه مالی دولت و به تبع آن، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این‌میزان یارانه با توجه به دغدغه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره کتابفروشان در نظر گرفته‌ شده است.

وی افزود: یارانه اختصاصی به هر کتابفروشی پیش از شروع طرح اعلام خواهد شد و این‌اعتبار به‌دلیل محدودیت‌های مالی به‌هیچ‌عنوان قابل‌تمدید نخواهد بود. بنابراین، مدیریت این‌اعتبار بر عهده خود کتابفروشان است.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا گفت: برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتابفروشی‌ها پوشش داده می‌شود. همچنین، مدیریت پروتکل‌های بهداشتی در زمان اجرای طرح بر عهده واحدهای صنفی، شهروندان و خریداران کتاب خواهد بود. در این‌دوره از طرح «بهارانه کتاب۹۹» سقف مجاز خرید برای هر خریدار ۱۵۰۰۰۰۰ ریال است و خریدار می‌تواند در چندنوبت و از چندکتاب‌فروشی، علاوه بر کتاب‌های عمومی و کودک و نوجوان، کتاب‌های دانشگاهی را با ۲۰ درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح خریداری کند.

حسینی‌پور گفت: در این‌طرح، امکانی فراهم شده تا کتابفروشان در تامین بخشی از یارانه مشارکت داشته باشند و بعد از اتمام بخشی از یارانه در نظر گرفته‌شده برای آن ها، در تامین ۵۰درصد یارانه مشارکت کنند. این‌طرح از روز شنبه ۲۰اردیبهشت همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) تا سه شنبه۳۰اردیبهشت در کتابفروشی‌های عضو طرح در سراسر کشور برگزار می‌شود. مدت زمان تسویه حساب طرح «بهارانه کتاب۹۹» هم ۲هفته پس از پایان طرح است و کنترل و نظارت در طول طرح به عهده خود کتابفروشان خواهد بود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها نیز بر طرح نظارت خواهند کرد.

وی در پایان گفت: کتابفروشی‌های عضو طرح‌های قبلی خانه کتاب، برای تایید شرکت در طرح «بهارانه کتاب۹۹» نیاز به ثبت نام مجدد ندارند و کافی است با مراجعه به پنل کاربری خود شرایط شرکت در طرح را تایید و اطلاعات خود را کنترل و ویرایش کنند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.