به گزارش خبرگزاری مهر، فراخوان هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه که با هدف افزایش توجه به کارکردهای رسانه در حوزه نشر و ترویج کتاب‌خوانی همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب برگزار می‌شود،‌ توسط دبیرخانه این جشنواره منتشر شد.

این جشنواره تلاش دارد با بهره‌گیری از دانش و تجربه فعالان خبره دو حوزه رسانه و کتاب، آثار رسانه‌ای انتشار یافته در زمینه کتاب و نشر را بررسی کند. بر اساس فراخوان منتشرشده، شناسایی، معرفی و تقویت حضور و فعالیت خبرنگاران، روزنامه‌نگاران، عکاسان و برنامه‌سازان حوزه‌ کتاب، افزایش سطح تولید و سطح کیفی آثار مرتبط با حوزه کتاب در رسانه‌های کشور، تقویت فرهنگ عمومی و فرهنگ مکتوب جامعه از طریق افزایش سطح فرهنگ مطالعه در کشور و پرورش، یاری‌رسانی و تقویت متخصصان حوزه کتاب در رسانه‌ها از جمله اهداف این دوره از جشنواره کتاب و رسانه است.

هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه در سه بخش، «رسانه‌های نوشتاری» (مطبوعات کاغذی، خبرگزاری ها و سایت های خبری دارای مجوز) شامل تیتر، خبر، گفت و گو، گزارش، طنز، یادداشت و مقاله مطبوعاتی، مقاله و نقد تخصصی، عکس، کاریکاتور و گرافیک کتاب، «رسانه های دیداری و شنیداری» (تلویزیون و رادیو و آثار صوتی و تصویری رسانه‌های برخط دارای مجوز) شامل تیتر، خبر، گزارش خبری و موضوعی، گفت و گو و میزگرد، طنز، داستانی و نمایشی(کتاب صوتی در رادیو و تلویزیون)، برنامه ترکیبی، مستند تلویزیونی، پویانمایی و برنامه عروسکی، مواد تبلیغی( آنونس، نماهنگ، تیزر و…) و  «تولید محتوا در صفحه های تخصصی شبکه های مجازی» شامل معرفی کتاب، یادداشت و نقد، گفت و گو، گزارش و خبر برگزار می‌شود.

بر اساس فراخوان اعلام شده از سوی دبیرخانه هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه، آثاری که در محدوده زمانی اول مهر سال ۱۳۹۷ تا پایان شهریور ۱۳۹۸ در رسانه‌ها منتشر شده باشند، می‌توانند در این دوره از جشنواره شرکت کنند. همچنین، آثار باید در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دیگر رسانه‌های معتبر کشور(دارای مجوز) یا یکی از صفحه‌های تخصصی و دارای هویت مشخص در شبکه‌های اجتماعی یا پیام رسان‌ها منتشر شده باشند.

هر فرد می‌تواند با حداکثر ۹ اثر در بخش‌های مختلف جشنواره به دلخواه خود شرکت کنند. امسال برای نخستین‌بار در بخش‌های عکس، کاریکاتور، گرافیک، فیلم مستند، پویانمایی و مواد تبلیغی، بخش شرکت کنندگان آزاد نیز در نظر گرفته شده است.

مطابق این فراخوان، در بخش«رسانه‌های دیداری و شنیداری» ارائه تصویر گواهی پخش اثر با قید تاریخ پخش که به امضای مدیر گروه یا مدیر پخش شبکه رسیده باشد، الزامی است.

علاقه‌مندان برای شرکت در هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه تا پایان وقت اداری ۲۸ مهر فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی resaneh.ketab.ir آثار خود را در قالب‌های اعلام شده برای هر بخش، ارائه و با تکمیل فرم مربوط، در این دوره از جشنواره شرکت کنند. دبیرخانه هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان فلسطین جنوبی و برادران مظفر، شماره ۱۰۸۰، طبقه دوم، روابط عمومی موسسه خانه کتاب واقع است.

آیین پایانی هجدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه و معرفی برگزیدگان، همزمان با بیست وهفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در آبان ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.