اخبار انتشارات کتیبه نوین

کانون پرورش فکری، روز ملی ادبیات کودک را تبریک گفت

کانون پرورش فکری، روز ملی ادبیات کودک را تبریک گفت

به گزارش خبرگزاری مهر، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حالی به استقبال روز ملی ادبیات کودک و نوجوان رفته است که همکاران این مجموعه فرهنگی در یک سال گذشته نیز با خلق داستان، شعر، تصویر، قصه‌گویی، ترویج کتاب‌خوانی و پژوهش، رسالت خود را در معرفی ادبیات ملی به نحو شایسته‌ای به انجام رسانده‌اند.

روز ملی ادبیات کودک و نوجوان که طی سال‌های اخیر در تقویم رسمی کشور عزیزمان ثبت شده است، مُهر تأییدی بر قبول هویت فردی و اجتماعی کودکان و نوجوانان ایرانی به عنوان مخاطبانی مؤثر است. دیدگاهی که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۵۵ سال پیش در پرورش آن تلاش کرده و دستاورد آن هنرمندانی نامدار است که روزی مخاطبان تولیدات فرهنگی‌هنری این مجموعه بوده‌اند.

در همین راستا همکاران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر ایران هم‌چنان می‌کوشند تا با گسترش زبان و ادبیات فارسی و تولید آثاری مبتنی بر ادبیات و هنر بومی، مخاطبانی هوشمندتر را برای ساخت آینده‌ای بهتر به جامعه معرفی کنند. در تمام این سال‌ها ادبیات مهم‌ترین زبان این مجموعه‌ی فرهنگی بوده است، چه در قالب کتاب‌های خواندنی با تصاویری به‌یادماندنی و چه در قالب فیلم و پویانمایی و قصه‌گویی. پژوهشگران تلاش کرده‌اند تا با شناخت و تحلیل آثار تولیدی و نیازهای موجود در این مسیر مهم گام بردارند و کتاب‌داران، مربیان و بازیگران در سفرهای خود به مناطق دور، کتاب و جادوی آن را برای تمام کودکان کشور به ارمغان برده‌اند.

این مهم در فراز و نشیب‌های مختلف کشور دچار تغییرهایی شده است اما هیچگاه حرکت آن متوقف نشده است. امسال نیز در حالی به استقبال روز ملی ادبیات کودک و نوجوان رفته‌ایم که حضور چند ماهه‌ی مربیان کانون در شبکه‌های اجتماعی رسمی کانون و انتشار عنوان‌های متعددی از کتاب‌های خواندنی برای رده‌های مختلف سنی از خاموشی جریان ادبی در دوره‌ی بیماری کرونا جلوگیری کرده است. امید داریم تا دست در دست این همکاران ارجمند همچون همیشه یاری‌گر اهداف این روز یعنی اشاعه‌ی هر چه بیشتر کتاب و کتاب‌خوانی باشیم.

چند سالی است سال‌روز کوچ «مهدی آذریزدی»، روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شده است. زنده‌یاد مهدی آذریزدی، ۱۸ تیر سال ۸۸ در ۸۸ سالگی در تهران دارفانی را وداع گفت و در حسینیه خرمشاه یزد در نزدیکی محل زندگی‌اش به خاک سپرده شد.

«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»، «قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن»، «گربه ناقلا»، «گربه تنبل»، «مثنوی» (برای بچه‌ها)، «مجموعه قصه‌های ساده» و تصحیح «مثنوی» مولوی (برای بزرگ‌سالان) از جمله آثار این نویسنده کودک و نوجوان است.

روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ضمن تبریک این روز ملی به مؤلفان، تصویرگران، قصه‌گویان و فعالان حوزه‌ی کتاب کودک و نوجوان، یاد و خاطره‌ی مهدی آذریزدی نویسنده‌ی شهیر حوزه‌ی کودک، سوسن طاقدیس نویسنده تازه درگذشته ادبیات کودک و نوجوان را گرامی می‌دارد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *